Media społecznościowe

Media społecznościowe

Donald Trump ułaskawił parę indyków

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ułaskawił parę indyków o imieniu Peas i Carrots. Tradycja darowania życia ptakom, które trafiłyby na świąteczny stół, sięga prezydentury George'a H.W. Busha, który zainaugurował ją w 1989 r. Teraz zwierzęta powalczą o oficjalny tytuł Narodowego Indyka Święta Dziękczynienia. Trwa głosowanie w internecie.

Rzeźby płodów przed ekskluzywnym szpitalem

Rzeźby płodów stanęły przed szpitalem Sidra Medicine w stolicy Kataru, Dosze. Autorem jest kontrowersyjny artysta, Damien Hirst. Projekt ukazuje "Cudowną wędrówkę" - jak nazwano dzieło - od poczęcia do porodu i jest częścią kolekcji sztuki współczesnej, która została otwarta w tym tygodniu na terenie kliniki.

35-latek ożenił się z hologramem. Wyprawił wesele i dostał certyfikat

35-letni Japończyk Akihiko Kondo poślubił Hatsune Miku - niezwykle w Japonii popularną wirtualną postać. - Ślub nie jest wiążący w świetle prawa - wyjaśnia zapytana przez tvn24.pl dr hab. Iwona Kordzińska-Nawrocka z Katedry Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Mimo to Japończyk otrzymał "akt małżeństwa z wirtualną postacią", wystawiony przez producenta urządzenia, w którym "żyje" hologram Hatsune Miku. Kondo zorganizował też ceremonię zaślubin. Siebie postrzega jako przedstawiciela mniejszości seksualnej.

Poseł PO zamieścił przeróbkę nazistowskiego plakatu. "Nie miałem zielonego pojęcia o oryginale"

Poseł Platformy Obywatelskiej Grzegorz Furgo opublikował na Twitterze fotomontaż nawiązujący do propagandowego plakatu z czasów II wojny światowej. Na grafice, która w oryginale wzywała do kolaboracji z Niemcami, znalazły się wizerunki prominentnych polityków obozu rządzącego. Po krytyce ze strony użytkowników serwisu społecznościowego poseł PO przeprosił i usunął post.

Chirurg zoperował misia. Poprosił go o to 8-letni pacjent

Daniel McNeely, neurochirurg dziecięcy z Halifax w Kanadzie, "zoperował" pluszowego misia. Został o to poproszony przez 8-letniego pacjenta. Zdjęcia z akcji, udostępnione przez lekarza na jego profilu na Twitterze, zyskały niezwykłą popularność wśród internautów.

Trolle odpowiadają za krytyczne opinie na temat "Gwiezdnych wojen". Zaskakujące wyniki badania

Morten Bay, naukowiec, dziennikarz i medioznawca z Los Angeles, zbadał negatywne i obraźliwe tweety na temat "Gwiezdnych wojen: Ostatni Jedi", które masowo pojawiły się na Twitterze po premierze filmu, i doszedł do zaskakujących wniosków. Jak twierdzi, zdecydowana większość postów pochodziła z kont rosyjskich internetowych trolli - najemników, sztucznie napędzających krytykę wobec filmu.