Kolumbia

Kolumbia

Tysiące Kolumbijczyków wyległo na ulice, bo przekonało się, że w kapitalizmie nie warto wierzyć w obietnice niebotycznych zysków za nic. Nie po raz pierwszy "piramidy finansowe" dały o sobie znać.

Wsparcie dla upadających koncernów samochodowych w zamian za umowę o wolnym handlu z Kolumbią – taką propozycję miał złożyć George W. Bush Barackowi Obamie podczas spotkania w Białym Domu. Szczegóły rozmowy przeciekły do mediów, co miało zirytować ustępującego prezydenta.

Tysiące osób bez dachu nad głową, to skutek powodzi, która dotknęła mieszkańców Kolumbii. Zalani wciąż czekają na pomoc.

Nie wiadomo jeszcze, kim jest, ale już przyciąga tłumy. W Bogocie na jednej z chodnikowych płyt pojawił się tajemniczy obraz przedstawiający kobiecą postać. Zgodnie z relacją świadków, pojawił się tuż po ostatnim trzęsieniu ziemi w Kolumbii.

Według pierwszych doniesień co najmniej 6 osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w wyniku silnego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło środkową część Kolumbii. Amerykańska służba geologiczna USGS podała, że wstrząsy osiągnęły siłę 5,6 stopnia w otwartej skali Richtera.