Irak

Irak

Ponad 70 osób zginęło w zamachach bombowych, których dokonano w sobotę w kilku punktach Iraku - podała iracka policja i służba zdrowia. Wśród ofiar jest 49 szyickich pielgrzymów, którzy zginęli w zamachu w Bagdadzie

Co najmniej 65 osób zginęło w w sobotnim zamachu bombowym w Bagdadzie, którego celem byli uczestnicy uroczystości pogrzebowej, zebrani w namiocie w szyickiej dzielnicy Bagdadu - Mieście Sadra - informuje policja i źródła medyczne.

Iran rozesłał do kontrolowanych przez siebie bojówek w Iraku rozkaz ataku na Amerykanów, jeśli dojdzie do interwencji w Syrii - twierdzi dziennik "Wall Street Journal", powołując się na anonimowych przedstawicieli władz USA. Ma to być próba spełnienia gróźb Teheranu, według których atak na jego sojusznika będzie kosztowny dla USA.

W wyniku wybuchu sześciu samochodów pułapek zginęło we wtorek w Iraku co najmniej 36 osób. Do eksplozji doszło w szyickiej dzielnicy Bagdadu. 50 osób jest rannych - poinformowały źródła bezpieczeństwa i medyczne.

W niespełna dwa lata od wycofania wojsk amerykańskich z Iraku, władze w Bagdadzie zwróciły się do USA o pomoc wojskową, gdyż obawiają się, że zbrojny konflikt w Syrii zdestabilizuje Irak - donosi brytyjski tygodnik "The Observer".

Co najmniej 51 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych we wtorek w serii zamachów bombowych przeprowadzonych na ruchliwych ulicach handlowych i bazarach w Bagdadzie oraz jego okolicach - poinformowała iracka policja i źródła medyczne.

Co najmniej 53 osoby zginęły, a kilkadziesiąt zostało rannych podczas zamachów na konwój wojskowy i dwa więzienia w Iraku - poinformowały w poniedziałek władze. Wśród zabitych jest 21 więźniów i i 32 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.

Do 65 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych eksplozji samochodów pułapek, do których doszło sobotę wieczorem w handlowych dzielnicach Bagdadu. Ponad 190 osób zostało rannych - poinformowały irackie siły bezpieczeństwa i służby medyczne. To najbardziej krwawy skoordynowany atak, do którego doszło w lipcu w Iraku.