Prezydent Francji Emmanuel Macron zaapelował w środę do USA, by odrzuciły pokusę nacjonalizmu i angażowały się na świecie. Jego zdaniem Ameryka nie powinna wycofywać się z umowy nuklearnej z Iranem, dopóki nie zostanie zawarte szersze porozumienie. - Iran nigdy nie może posiadać broni jądrowej. Nigdy - podkreślił, zwracając się do kongresmenów.
Francuska policja przesłuchała we wtorek miliardera Vincenta Bollore. Śledczy podejrzewają, że jego spółka Bollore Group zaangażowała się w kampanie wyborcze kandydatów na prezydenta w Gwinei i Togo w zamian za lukratywne kontrakty portowe.
Prezydent Francji Emmanuel Macron rozpoczął w poniedziałek wizytę w USA. Towarzyszy mu pierwsza dama Brigitte Macron i liczna delegacja, złożona z ministrów oraz blisko 50 osób reprezentujących francuski biznes i świat kultury.
Sąd w Brukseli skazał w poniedziałek Salaha Abdeslama, jedynego żyjącego członka grupy dżihadystów, która dokonała zamachów terrorystycznych w Paryżu w 2015 roku, na 20 lat więzienia za udział w późniejszej strzelaninie w belgijskiej stolicy.
Francuska policja usunęła w piątek około stu studentów z budynku filii Sorbony. Młodzi ludzie od czterech tygodni okupowali to miejsce, protestując przeciw zmianom w systemie rekrutacji na studia.
Baskijska organizacja separatystyczna ETA ogłosiła w czwartek zakończenie swojej działalności. Oficjalny komunikat w tej sprawie ma zostać wydany za dwa tygodnie - poinformowała telewizja publiczna ETB.
Prezydent Francji Emmanuel Macron, który w czwartek w Berlinie składa wizytę kanclerz Angeli Merkel, powiedział, że celem Francji i Niemiec jest zaprezentowanie w czerwcu na szczycie Unii Europejskiej wspólnego frontu w sprawie reformy strefy euro.
Francuz Jerome Hamon, znany także jako "człowiek o trzech twarzach", jest pierwszą osobą na świecie, która przeszła drugi przeszczep skóry twarzy. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.
Wiosna w wielu krajach Europy przybrała letnie oblicze. Temperatura w ciągu dnia przekracza 20 stopni Celsjusza, a na niebie niepodzielnie rządzi słońce. Taka aura ma utrzymać się jeszcze w kolejnych dniach.
Francuskie władze rozpoczęły proces pozbawienia Baszara al-Asada Legii Honorowej - twierdzi agencja Reutersa, powołując się na źródła w Pałacu Elizejskim. Syryjski dyktator najwyższe odznaczenia Francji ma od wielu lat i pomimo toczonej przez niego od dawna krwawej wojny domowej, do tej pory mu go nie odebrano.
Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział w niedzielę, że przekonał przywódcę USA Donalda Trumpa do utrzymania w Syrii sił amerykańskich. Kilka godzin później w oświadczeniu opublikowanym przez Biały Dom amerykański prezydent jednak stwierdził, że nadal chce, aby wojska wróciły do domu tak szybko, jak to możliwe.
Region Alp Nadmorskich w południowo-wschodniej Francji nawiedziła trąba powietrzna. Lokalni mieszkańcy nazywają ją minitornadem. Żywioł pozostawił po sobie prawie kilometrowy pas zniszczeń.
Kanclerz Angela Merkel wykluczyła w czwartek udział Niemiec w uderzeniu militarnym na Syrię. Podkreśliła zarazem, iż Niemcom zależy na tym, by pokazać, że użycie broni chemicznej w Syrii jest niedopuszczalne.
W weekend na Morzu Śródziemnym doszło do "agresywnych" manewrów dwóch rosyjskich samolotów wojskowych w pobliżu francuskiej fregaty Akwitania - informuje na stronie internetowej francuski tygodnik "Le Point". Miały one "zastraszyć Francję i jej prezydenta" - czytamy.
Podczas wizyty saudyjskiego następcy tronu Muhammada ibn Salmana w Paryżu wśród wielu porozumień podpisano 10-letni kontrakt o wartości 20 miliardów dolarów, który ma przekształcić stanowisko archeologiczne Mada'in Salih w atrakcję turystyczną na wzór jordańskiej Petry.
Francja "w najbliższych dniach", po dalszych konsultacjach z Wielką Brytanią i USA, ogłosi swą odpowiedź na domniemany atak chemiczny w Syrii - powiedział we wtorek francuski prezydent Emmanuel Macron.
Prezydent USA Donald Trump oraz premier Wielkiej Brytanii Theresa May zgodzili się podczas wtorkowej rozmowy telefonicznej, że nie wolno pozwalać na dalsze używanie broni chemicznej - podał w oświadczeniu Biały Dom.
Jeśli czerwona linia w Syrii została przekroczona, spowoduje to odpowiedź - ostrzegł rzecznik francuskiego rządu. Wskazał, że wymiana informacji między prezydentami Francji i USA zakłada, że doszło do użycia broni chemicznej w Syrii.
- Francja, dobrze to wiecie, stoi z wami ramię przy ramieniu, przede wszystkim w ramach NATO - zapewnił prezydent Emmanuel Macron przywódców Litwy, Łotwy i Estonii, którzy odwiedzili Paryż w związku z setną rocznicą niepodległości ich państw.
Strajk na francuskiej kolei kosztował już około 100 milionów euro - poinformował w poniedziałek szef francuskich kolei państwowych Guillaume Pepy. - To daje koszt rzędu 20 milionów euro dziennie - podkreślił.