Facebook

Facebook

Internetowy gigant kupił producenta dronów firmę Titan Aerospace. Google chce stworzyć sieć zasilanych energią słoneczną latających maszyn, która będzie dostarczać bezprzewodowy Internet do odległych części świata. Wcześniej o planach kupna Titana mówił Facebook.

Mark Zuckerberg zarobił w 2013 roku 3,3 mld dolarów na zrealizowaniu opcji na akcje Facebooka - wynika z opublikowanego raportu. Założyciel firmy wyczerpał już posiadaną pulę opcji na akcje serwisu społecznościowego, uzyskaną po wprowadzeniu spółki na giełdę.

3 mld dolarów stracił w minionym tygodniu Mark Zuckerberg. Portfel 29-letniego założyciela Facebooka skurczył się, bo kurs spółki spadł o 11 proc. Straty odnotowali też inni miliarderzy znajdujący się w rankingu Bloomberga.

Nasz profil na Facebooku polubiło już pół miliona osób. Razem tworzymy najpopularniejszy informacyjny fan page w Polsce. Dziękujemy za Wasze zaufanie i czekamy na opinie, dzięki którym jeszcze lepiej będzie Wam służył.

Mark Zuckerberg jest najbogatszym Amerykaninem przed trzydziestką w historii. Wartość jego majątku szacuje się na 31 mld dol. Nikt wcześniej, nawet uwzgledniajac inflację, nie był posiadaczem tak wielkiej fortuny w tak młodym wieku.

W czwartym kwartale 2013 roku ponad połowa (53 proc.) przychodów Facebooka z reklam pochodziła z rynku mobilnego. Spółka poinformowała, że obecnie ma 1,23 mld użytkowników, z czego ponad 940 mln posiada dostęp do usług mobilnych serwisu (na smartfonach i tabletach). Facebook osiągnął największy wzrost przychodów w ciągu ostatnich dwóch lat.

Nielegalna impreza na 22 tysiące osób wyrwała się spod kontroli. 28-latek spadł ze skarpy i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Urzędnicy rozkładają ręce i tłumaczą, że na imprezy zwoływanie przez internet nie ma procedur. Nie ma też wobec kogo wyciągnąć konsekwencji.

Policja w Indiach aresztowała w środę 47-letniego mężczyznę, który wystawił swojego wnuczka na sprzedaż na Facebooku. Transakcja doszła do skutku, dziecko kupiła para z New Delhi. Policji udało się odebrać jej chłopca i zwrócić matce.

Po raz pierwszy historii Facebook udostępnił główne serwery w Kalifornii organom państwowym. Dostęp do danych otrzyma prokuratura z Mediolanu, prowadząca dochodzenie ws. pedofila, który na portalu nakłaniał nieletnie do wysyłania zdjęć pornograficznych.

Mark Zuckerberg, szef Facebooka, założył ugrupowanie polityczne. Inicjatorami powstania nowej formacji są także przedstawiciele wielu znanych firm z Doliny Krzemowej. Formacja Fwd.us zajmie się sprawami polityki imigracyjnej, rozwojem nauki i badań nakowych, bo - jak twierdzi Zuckerberg - USA potrzebuje nowego podejścia do tych kwestii. "Zmiany nie nastąpią same z siebie" - pisze w "Washington Post".

Największy portal społecznościowy świata czeka lifting. Facebook zaprezentował swoje nowe oblicze, które w skrócie można sprowadzić do hasła "Zdjęcia i obrazki są najważniejsze". Portal ma też być lepiej przystosowany do działania na telefonach komórkowych.