Facebook

Facebook

Na początku marca na świat przyszedł Eli. Chłopiec urodził się z bardzo rzadką chorobą - arhinią. Z takim zaburzeniem rodzi się średnio jedno dziecko na 196 milionów. Do tej pory opisano zaledwie około 30 podobnych przypadków. - Jest idealny, taki jaki jest - mówią rodzice chłopca i zapewniają, że mimo wrodzonej wady ich syn ma się dobrze.

Lecieli samolotem Germanwings zaledwie dzień po katastrofie airbusa. Wyraźnie zdenerwowanych pasażerów uspokajał kapitan maszyny. Jeszcze przed startem zapewnił ich, że są bezpieczni, że on sam ma rodzinę, do której chce wrócić. Wzruszający lot opisała w mediach społecznościowych jedna z kobiet obecnych wówczas na pokładzie.

Na profilu ambasady USA w Warszawie znalazł się wpis skierowany do "prorosyjskich trolli". Komunikat został opublikowany po tym, gdy pod wpisami zaczęły pojawiać się - zdaniem pracowników ambasady - "komentarze pełne rosyjskiej propagandy". "Polsko-amerykański sojusz będzie rozwijał się dalej" - napisali urzędnicy i opublikowali zdjęcie żołnierzy z Polski i Ameryki.

Podczas czwartkowej konferencji w San Francisco w USA Facebook zaprezentował projekt napędzanego energią słoneczną samolotu bezzałogowego, który z dużej wysokości ma dostarczać internet. Rozstaw skrzydeł maszyny ma być porównywalny do tego w Boeingu 767.

To miało być zwykłe urodzinowe przyjęcie. Ale na zaproszenie od 13-latka cierpiącego na zespół Aspergera nie odpowiedział nikt z jego kolegów. Rozczarowana matka chłopaka poprosiła o pomoc internautów. Ich reakcja przeszła jej najśmielsze oczekiwania.

- Otyłość to nie uczucie – stwierdziła mieszkanka Australii, gdy podczas ustawiania statusu na Facebooku zobaczyła, że do wyboru została jej udostępniona opcja "czuję się grubo". Tym samym zainicjowała wirtualną akcję, w której udział biorą kobiety z całego świata. Stworzono petycję, pod którą mogą podpisywać się wszystkie osoby domagające się usunięcia statusu z serwisu.

"Dobra robota Eddie, jestem z ciebie bardzo dumny" - po ogłoszeniu laureatów tegorocznych Oscarów napisał na Facebooku Stephen Hawking, dziękując zdobywcy statuetki za pierwszoplanową rolę męską. Redmayne stworzył poruszającą aktorską kreację sparaliżowanego fizyka.

Piękno niejedno ma imię. Dobrze wie o tym Mihaela Noroc, rumuńska fotograf, która stworzyła "Atlas piękna". Pokazuje w nim różnorodność urody kobiet z całego świata. Swoje fotografie publikuje w sieci, a internauci doceniają to, że panie pozujące Mihaeli znacznie różnią się od celebrytek z okładek magazynów czy wybiegów.

Facebook wprowadził kolejne aktualizacje. Uregulowane zostały zasady działania kont po śmierci ich użytkowników. Dotychczas profile były zamrażane, co budziło sprzeciwy ze strony rodzin. Nowe funkcje pozwolą zapisać w wirtualnym testamencie facebookowe konto bliskiej osobie.