Facebook

Facebook

Córka Nicka Gazzarda została zamordowana przez swojego byłego partnera. Ale w mediach społecznościowych wciąż można zobaczyć ich wspólne, uśmiechnięte zdjęcia. Ojciec dziewczyny nie może się z tym pogodzić, bezskutecznie próbuje je usunąć z profilu zmarłej córki. Facebook zasłania się swoją polityką.

Kaitlyn Regehr wracała nocą autobusem. Stała się obiektem agresywnych zaczepek jednego z pasażerów. Inny stanął w jej obronie, zniechęcił natręta i nawet odprowadził młodą kobietę do domu. Gdy ochłonęła ze stresu zdała sobie sprawę, że mu nie podziękowała. Teraz stara się znaleźć mężczyznę dzięki mediom społecznościowym.

Za kulisami 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ działo się wiele. W czasie przygotowań do jednego z najważniejszych spotkań, które odbyły się w niedzielę, w trakcie jednej z transmisji na żywo dało się słyszeć fragment rozmowy Angeli Merkel i Marka Zuckerberga. Kanclerz Niemiec pytała poważnie o mowę nienawiści w internecie i działania, jakie powinno się w tej mierze podjąć. Twórca największego serwisu społecznościowego świata odpowiadał raczej zdawkowo.

Facebook pracuje nad przyciskiem "nie lubię" - poinformował we wtorek Mark Zuckerberg, założyciel i dyrektor generalny popularnego serwisu społecznościowego. Jednak szef serwisu podkreślał, że będzie to możliwość polubienia czegoś, ale też wyrażenia innych emocji. Wszystko przez to, że obecnie nie można w sposób właściwy zareagować na cześć wpisów. Chodzi m.in. o informacje o śmierci, czy wypadku.

Grecka turystka podczas rejsu z przyjaciółmi zauważyła na wodzie dryfującego człowieka. Jak relacjonuje kobieta, okazało się, że to imigrant, który wypadł z łodzi próbując przedostać się nielegalnie do Europy. Zdjęciem i historią o turystka podzieliła się z internautami na Facebooku.