blog

blog

Polska pod wpływem zatoki niżowej

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem zatoki niżowej i frontu atmosferycznego, tylko na zachodzie w godzinach popołudniowych zaznaczy się klin wysokiego ciśnienia.

Ciepło nie zagości na długo. Idzie Zimna Zośka

Miniony weekend majowy nas nie rozpieścił, południowoeuropejskie ciepło poczuli tylko turyści na Podkarpaciu. Ale końcówka długiego weekendu zrobiła się słoneczna i bardzo ciepła. Nadmiar chmur był uciążliwy, dopiero niedziela zrekompensowała nam niedostatki słońca.

"Kocham Wrocław i dlatego jestem przeciwna Nocy Lampionów"

Na stronie tvnmeteo.pl informujemy o Nocy Lampionów we Wrocławiu w czerwcu. Organizatorzy imprezy zapewniają, że nie dojdzie do powtórki z Warszawy, gdy lampiony spadły m.in. na teren Zoo. Jednak cała impreza niepokoi mieszkańców Wrocławia, w tym dyrektora Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

Zimno zahaczy o północną Polskę

W czwartek Polska będzie podzielona na północną część, w której dominować będzie chłód, i pozostałą część kraju pod wpływem cieplejszych mas powietrza - zapowiada synoptyk Wojciech Raczyński.

Prognoza 16-dniowa zaskoczyła nawet meteorologa

Opracowując dziś szesnastodniową prognozę pogody, analizując dane modelu numerycznego, mówiłam do siebie pod nosem niczym Oleńka z "Potopu" Sienkiewicza "nie może to być". A kiedy skończyłam i popatrzyłam na gotową już prognozę, powtórzyłam za Benedyktem Korczyńskim, moim ulubionym bohaterem "Nad Niemnem" Orzeszkowej, "a toż to prawdziwy dopust Boży!".

"Nic już wiosny nie zatrzyma!"

Wiosna idzie, ptaki już mocno ją czują! I nieważne, że w ciągu najbliższych dni zrobi się trochę zimowo, wilgotno, wietrznie i nieprzyjemnie. Nic już wiosny nie zatrzyma!

Bajka o wiośnie: będą zawirowania, ale skończy się szczęśliwie

Wszystkim zmęczonym pochmurną pogodą, brakiem słońca i opadami na zmianę to deszczu, to śniegu, humor poprawi prognoza długoterminowa. Widać w niej wiosnę. Wprawdzie nadchodzące dwa tygodnie będą cechowały się dosyć zmienną pogodą, wielkimi zawirowaniami w atmosferze, ale wszystko skończy się szczęśliwie. Ale zacznę te baśń opowiadać od początku.