Australia

Australia

Zmiany klimatu wyraźnie oddziałują na równowagę australijskich pór roku. Naukowcy przeanalizowali zapisy temperatury z ostatnich dwóch dekad i porównali je z rekordami z połowy XX wieku. Badania wykazały, że lato w Australii wydłużyło się o miesiąc, co może skutkować poważnymi konsekwencjami.

Mieszkańcy australijskiego miasta Ingham w stanie Queensland zmagają się z setkami tysięcy nietoperzy. Zwierząt jest tak dużo, że utrudniają codzienne życie mieszkańcom, a przedstawiciele władz nazywają to koszmarem na "biblijną skalę".

Jest pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa poza Chinami. Na Filipinach zmarł 44-letni mężczyzna, który przyleciał tam z Wuhanu. Liczba osób, które zmarły w wyniku zakażenia nowym koronawirusem (2019-nCoV), wzrosła do 305. Indonezja i Irak dołączają do krajów, które zakazały wjazdu na swoje terytorium cudzoziemcom przybywającym bezpośrednio z Chin lub przemieszczającym się przez ten kraj.

Obywatele Australii przebywający na obszarze objętym epidemią koronawirusa w Chinach mają przejść kwarantannę na Wyspie Bożego Narodzenia. Pomysł władz kraju spotkał się ze skrajnymi opiniami ponieważ miejscem pobytu osób powracających z Chin ma być byłe więzienie, służące również jako ośrodek dla imigrantów. Koronawirus rozprzestrzenia się na kolejne kraje, a w Australii jest pięć przypadków zakażenia.