Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Trójka aktywistów z młodzieżowego Forum LGBT+ prowadzi protest pod bramą Ministerstwa Edukacji i Nauki, a wśród nich siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego. Po południu w poniedziałek na rozmowy zaprosił ich wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski. Spotkanie trwało niecałą godzinę. Protest trwa dalej. Adrianna Otręba.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział o Izbie Dyscyplinarnej, że "nie spełnia wszystkich oczekiwań". O jakie i czyje oczekiwania chodzi? Trybunał Sprawiedliwości w tej sprawie wyraził się jasno i oczekuje przestrzegania prawa. Teraz głos zabiera premier, zapowiadając dalsze reformy wymiaru sprawiedliwości. Co to w praktyce oznacza? Materiał Michała Tracza.

Kto stoi za największą operacją cyberszpiegowską w Polsce? Afera mailowa rządu PiS jest wykorzystywana głównie przez białoruski reżim, ale kampania "Ghostwriter" realizuje cele rosyjskie. Pewne ślady działań grupy, która uzyskała dostęp do poczty Michała Dworczyka oraz innych kont, przypominają elementy ataków grup związanych z rosyjskim GRU, takich jak Fancy Bear - wynika z analizy dziennikarzy Fundacji Reporterów, przygotowanej dla tvn24.pl.

Mateusz Morawiecki od czasu, gdy był prezesem banku, zarządza za pomocą maili wysyłanych nieraz w środku nocy. Wtedy też zbudował zespół swoich najbardziej zaufanych ludzi, z których większość - podobnie jak Michał Dworczyk - to byli harcerze ZHR. - Michał przeżył sprawę maili, ale mamy też inne kanały komunikacji - opowiadają w rozmowie z tvn24.pl ludzie z otoczenia szefa kancelarii premiera.