Wybory do europarlamentu 2019

Wybory do europarlamentu 2019

Zwracam się do innych ofiar pedofilii: nie dajcie się oskarżyć, zawstydzić. To nie jest wasza wina, nie zrobiliście nic złego - mówił w środę w Warszawie wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Potwierdził również, że sam w przeszłości padł ofiarą molestowania seksualnego przez księdza. - Mam osobiste doświadczenie z tym zjawiskiem - zaznaczył.

To jest historyczna chwila. Jesteśmy przed wyborami, które będą decydować, w którą stronę będzie zmierzać nasz kraj - powiedział w środę podczas konferencji liderów Koalicji Europejskiej Grzegorz Schetyna. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej podkreślił, że w niedzielę 26 maja przed Polakami "wielki wybór". Liderzy innych opozycyjnych ugrupowań apelowali do Polaków, o udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

My głosimy nie tylko hasła, ale bardzo mocno pracujemy, by stworzyć nową frakcję w Europie, która zadba o równość wszystkich podmiotów, wszystkich państw, o równe szanse - mówił Paweł Kukiz we Wrocławiu, podczas regionalnej konwencji swojego ugrupowania.

Nie możemy zlekceważyć wyborów do Parlamentu Europejskiego, ponieważ te wybory to decyzja, czy dążymy do suwerenności RP w ramach Unii Europejskiej, czy też sami skazujemy się na grę pozorów w wykonaniu PO-PiS-u, która trwa już od trzech kadencji w Parlamencie Europejskim – powiedział w sobotę Paweł Kukiz.

Były szef brytyjskiego MSZ i czołowy lider kampanii na rzecz brexitu Boris Johnson jest faworytem wśród członków rządzącej Partii Konserwatywnej na stanowisko premiera, na miejsce Theresy May - wynika z opublikowanego w piątek sondażu YouGov dla "The Times".

Przebieg środowej debaty kandydatów na przewodniczącego Komisji Europejskiej komentują w czwartek europejskie media. Hiszpański dziennik "El Mundo" ocenił, że "było niewiele wymiany zdań pomiędzy rozmówcami, więcej monologów", a przebieg spotkania mógł zawieść wielu wyborców. Francuski katolicki dziennik "La Croix" uznał, że "wielka debata pokazała, iż kandydaci mają idee, ale brak im dynamiki, zapału i siły przekonywania".

- Zwróciłem się z pismem do pana premiera Mateusza Morawieckiego z prośba o udzielenie mi urlopu na czas ostatnich dwóch, najbardziej intensywnych tygodni kampanii wyborczej. Taka zgoda została mi udzielona - poinformował w poniedziałek minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, lider listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim.

Wybory w których Polacy będą wybierać posłów do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja 2019. Głosować można zarówno w kraju, jak i za granicą. Jak i gdzie to zrobić? Oto najważniejsze informacje na temat głosowania.