WOŚP 2018

WOŚP 2018

Przy odrobinie szczęścia i dużej determinacji w licytacji podczas aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można ubrać się od stóp do głów. - Jestem zwolenniczką noszenia sportowych butów do sukienek. Jeśli Jurek Owsiak ma małe stopy, a kobieta jest wysoka, to świetnie będą pasowały do wystawionej na licytacji sukienki - co z czym połączyć radzi stylistka Wiganna Papina.

"Dziękuję wolontariuszom kwestującym dziś, pomimo zimna, na rzecz najmłodszych pacjentów" - napisał na Twitterze minister zdrowia Łukasz Szumowski. Także inni politycy skomentowali w internecie 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Jeśli uda się ocalić choć jedno życie dziecka, to warto, a nawet trzeba pomóc" - napisał marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Gitary małe i duże, mandoliny, ukulele i obowiązkowe przebrania - tak wygląda Gitarowa Orkiestra Krasnoludków, która zagrała dla WOŚP we Wrocławiu. Poczynaniom maluchów przyglądał się Arkadiusz Jakubik, aktor i wokalista zespołu Dr Misio. Grupa wystąpi na wrocławskiej scenie WOŚP.

Załoga rejsu Katharsis II ma ambitny plan: w mniej niż sto dni okrążyć Antarktydę i pobić żeglarski rekord świata. Jednak dziewięciu śmiałków nie zapomina o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Na rzecz 26. Finału przekazują koszulkę, banderę płynącą dookoła Antarktydy i dwutygodniowy rejs z Hobart do Auckland.

Urodziła się w 23. tygodniu ciąży. Lekarze mówili, by przygotować się na najgorsze. Dzięki sprzętowi zakupionemu przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i późniejszej rehabilitacji, czteroletnia Ola jako wolontariuszka zbiera datki do puszki w Zielonej Górze. - Chcemy się w ten sposób odwdzięczyć, że Ola korzystała z tego sprzętu, że miała taką możliwość - mówi mama dziewczynki.

Dlaczego skrzydło się "rozwarstwia" przed lądowaniem? Jak uniknąć zderzenia z innym samolotem w czasie gęstej mgły? Pytania banalne dla pilotów, dla pasażerów - sparaliżowanych strachem, że tysiące kilometrów nad ziemią coś pójdzie nie tak – pozostają bez odpowiedzi. Wspierając Orkiestrę, każdy może siąść za sterami i przestać się lękać.

Chcesz poczuć wiatr niczym marynarz pięć wieków temu? Szkuta o wdzięcznej nazwie "Oskar Kolberg" może zabrać w podróż w czasie. Zbudowana jest przez ekipę pasjonatów, którzy wzorowali się na XV-wiecznych szkutach wiślanych. Niezwykły rejs można wylicytować na aukcji Allegro, a całość zysku wesprze 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ile WOŚP zebrała przez ostatnie 25 lat? Co kupiła za te pieniądze? Jakie marzenie ma jeden z najsłynniejszych wolontariuszy Orkiestry? Jak znaleźć się na mapie orkiestrowych serc? Na te i wiele więcej pytań znajdziesz odpowiedzi w naszych filmach. Sprawdź ToTeraz.

Nigdy nie ma go pod ręką, gdy musisz szybko się podpisać. Nawet w biurze, gdzie pełno wszystkiego: spinaczy, zszywaczy, dziurkaczy… jest towarem deficytowym. Dzięki temu panu już nigdy ci ich nie zabraknie. Marek Karasiewicz od 25 lat zbierał długopisy. Do wylicytowania jest zestaw 7700 (słownie: siedem tysięcy siedemset) długopisów!