Ekstraklasa.tv

Chciał mu zdjąć pasiastą koszulkę? [GOL 1:0]

Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. W polu karnym za koszulkę ciągnięty jest Budziński. Do piłki ustawionej na 11. metrze podchodzi Milos Kosanović i po chwili "Pasy" obejmują prowadzenie.

Lenczyk w formie. "Przed nami dużo pola do zaorania"

Trener Zagłębia Lubin Orest Lenczyk ze spokojem skomentował zwycięstwo swojej drużyny nad Widzewem Łódź w 12. kolejce T-Mobile Ekstraklasy. Szkoleniowiec w swoim stylu stwierdził, że nie ma co rozpamiętywać zwycięstw tylko skupić się na kolejnych spotkaniach.

Pokora Rumaka. "Ważne są trzy punkty, a teraz myślimy już o Legii"

Trwa niemoc piłkarzy Lechii. Gdańszczanie nie potrafią zgarnąć kompletu punktów już od siedmiu spotkań. W sobotę musieli uznać wyższość Lecha Poznań, który pokonał zespół Michała Probierza 4:1. Trener "Kolejorza" Mariusz Rumak w spokojnym tonie ocenił zwycięstwo swojej drużyny.- Ważne są trzy punkty. Teraz myślimy o Legii - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej.

Piłkarze Zagłębia: oby nasi kibice zawsze oglądali tak dobre widowiska, a nie "kaszanę"

W meczu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało na swoim boisku Widzew Łódź 3:1. Goście prowadzili 1:0 po golu Eduardsa Visnakovsa. Z prowadzenia cieszyli się jednak tylko 12 minut. Później do głosu doszli zawodnicy Oresta Lenczyka. Gospodarze strzelili trzy gole w niecałe 10 minut. Do siatki Macieja Mielcarza dwukrotnie trafił Adrian Błąd, a jedno trafienie dołożył Djordje Cotra.

Lechiści wściekli: nie godzę się z porażką jako sportowiec

Lech Poznań zwyciężył 4:1 w wyjazdowym spotkaniu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Lechią Gdańsk. Mimo, że gospodarze objęli prowadzenie jako pierwsi za sprawą Deleu (24. minuta), piłkarzom "Kolejarza" udało się odrobić stratę z nawiązką. Wyrównał po niespełna kwadransie Łukasz Teodorczyk. Po przerwie goście zdominowali grę, co zaowocowało trzema golami - Gergo Lovrencsicsa (50. minuta), Kaspara Hamalainena (70. minuta) i drugim trafieniem Łukasza Teodorczyka (81. minuta).

"Tragedia zaczęła się po czerwonej kartce"

Wisła Kraków po raz pierwszy w tym sezonie poznała smak porażki. Drużynę Białej Gwiazdy powstrzymał bydgoski Zawisza. Zespół Ryszarda Tarasiewicza wygrał na swoim boisku po golach Herolda Goulona, Michała Masłowskiego i Luisa Carlosa. Honorowe trafienie dla gości zapisał na swoim koncie Łukasz Garguła. Decydujące znaczenie dla losów spotkania miała czerwona kartka dla Gordana Bunozy, który opuścił boisko w 59. minucie.

Tyle jeszcze nie strzelili. Zobacz wszystkie gole 12. kolejki Ekstraklasy

W 12. kolejce Ekstraklasy nie brakuje emocji a zwłaszcza goli. Po ostrym strzelaniu w piątkowych meczach, w sobotę na polskich boiskach nadal trwała bramkowa kanonada. Wisła poległa w Bydgoszczy z Zawiszą (1:3), Zagłębie rozbiło Widzew (3:1) a Lech zmiażdżył Lechię (4:1). W piątkowych meczach Korona rozjechała w Kielcach 4:1 Jagiellonię, a Górnik po dramatycznej końcówce i dwóch bramkach już w doliczonym czasie gry pokonał 3:2 Śląsk. Zobacz wszystkie bramki 12. kolejki Ekstraklasy.

Dziura w obronie. A w niej Teodorczyk... [GOL 1:1]

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:1. Barry Douglas wykorzystuje fatalną postawę gdańskiej defensywy. Łukasz Teodorczyk przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i po chwili odbiera gratulacje za wyrównującą bramkę.