Przebadali wszystkich podopiecznych domu opieki i personel. 75 ze 106 osób jest zakażonych

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24/PAP
Wolsztyński sanepid o DPS w Wielkie WsiTVN24
wideo 2/4
sanepid

Są wyniki testów na koronawirusa pracowników i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi (woj. wielkopolskie). 75 ze 106 przebadanych osób ma pozytywne wyniki. Wśród zakażonych są pracownicy i podopieczni.

Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie i Osób Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie w Wielkiej Wsi (woj. wielkopolskie). Ośrodek jest prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej. Wśród osób zakażonych koronawirusem są zarówno podopieczni DPS, jak i prowadzące placówkę siostry zakonne oraz kadra świecka. - Sytuacja jest opanowana. W piątek pobraliśmy wymazy od wszystkich mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi oraz pracowników. Przebadaliśmy 106 osób i uzyskaliśmy 75 wyników dodatnich. Wśród 21 pracowników było 11 wyników dodatnich. Być może źródłem zakażenia był personel, ale nie jesteśmy w stanie tego w tej chwili ustalić - mówi TVN24 Lidia Kwinto z Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Wolsztynie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie i Osób Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie w Wielkiej WsiTVN24

- Stan tych osób jest w większości stabilny i przebywają one na terenie tego domu. Hospitalizowanych, ze względu na stan zdrowia, jest sześć osób - powiedział Tomasz Stube, rzecznik wielkopolskiego wojewody.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Sytuacja w regionie

W niedzielnym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowano łącznie o 123 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Większość osób stanowią właśnie mieszkańcy domu pomocy społecznej w powiecie wolsztyńskim.

W szpitalu jednoimiennym przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu COVID-19 zmarły 85-letnia kobieta z powiatu poznańskiego oraz 85-letnia kobieta z powiatu gostyńskiego.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6842 przypadki zakażenia koronawirusem.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: