Poznań

Poznań

O odwoływaniu mszy świętych nie ma mowy, ale nie trzeba podawać ręki na znak pokoju, a komunię świętą można przyjmować duchowo lub do ręki. Seniorzy mogą w ogóle nie przychodzić do kościoła - mogą pozostać w domach i stąd śledzić transmisje nabożeństw. O środkach ostrożności w kościołach, w związku z koronawirusem w Polsce, poinformował abp Stanisław Gądecki.

Tę sprawę sąd rozpatrywał już kolejny raz. "Oczko" i "Duduś" w 2016 roku zostali skazani na 15 lat więzienia za ułatwienie zabójstwa w 1995 roku. Szczeciński sąd uchylił jednak wyrok, sprawa była ponownie rozpatrywania. Teraz została umorzona, ponieważ - w ocenie sądu - materiał dowodowy był niewystarczający, aby uznać, że oskarżeni pomagali przy zabójstwie w poznańskim lokalu "El Chico".

Na oddziale zakaźnym zielonogórskiego szpitala jest obecnie badanych sześć osób. Stan zakażonego koronawirusem poprawia się, ale 66-latek przebywa w izolatce i ma zostać tam jeszcze przez kilka dni. W szybkim tempie zwolniony został za to pan Antoni, który jeszcze w czwartek trafił do placówki z objawami grypopodobnymi. Władze Zielonej Góry postanowiły profilaktycznie odizolować starszych podopiecznych z domów pomocy społecznej.