Poznań

Poznań

Jechał slalomem na rowerze. Prawie wpadł na radiowóz

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich (woj. lubuskie) zatrzymali do kontroli rowerzystę. Mężczyzna jechał, a właściwie próbował utrzymać się na jednośladzie na ulicy Wyszyńskiego w Dobiegniewie. Jak się okazało, był kompletnie pijany. "Wyczyny" 49-latka zarejestrowała kamera zamontowana w policyjnym radiowozie. Rowerzysta dalej już nie pojechał.

PO i SLD w obronie radnej PiS

Czy Lidia Dudziak za interwencję w sprawie kopulujących osłów straci nr 1 na liście kandydatów do rady miasta? Po tym jak jeden z dzienników napisał o tym, że taki scenariusz jest możliwy, w obronie radnej stanęli jej koledzy. - Głupie, ale jednak jednorazowe działanie nie powinno przekreślać dotychczasowej pracy Lidki - napisał Marek Sternalski, przewodniczący radnych Platformy Obywatelskiej. Wsparł go m.in. Tomasz Lewandowski, szef klubu radnych SLD.

Zamiast do Rosji owoce trafią do ubogich

Kilkaset ton warzyw i owoców trafi do najuboższych rodzin z archidiecezji gnieźnieńskiej. Producenci, którzy w związku z embargiem nie mogą swoich produktów eksportować do Rosji, przekazują je Caritasowi, który dystrybuuje je dalej do potrzebujących pomocy. W całej archidiecezji jest ich około 27 tys. Otrzymają oni między innymi jabłka, marchew czy kapustę.

Środa z hospicjum. Budowa zajmie co najmniej 2 lata

Kamień węgielny pod budowę hospicjum wmurowano w Środzie Wielkopolskiej. Obiekt będzie oferował opiekę paliatywną mieszkańcom kilku powiatów. Hospicjum pozwoli nieuleczalnie chorym umierać w pobliżu domu - w tej części regionu nie ma podobnego obiektu.

10 mln zł do wydania. Poznaniacy głosują w budżecie obywatelskim

Głosowanie na 30 projektów wybranych do finałowego etapu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego ruszyło w środę. Wśród propozycji są m.in. budowa wiat rowerowych przy szkołach czy ratowanie sieci fortów. Głosować można przez internet, w punktach informacyjnych urzędu miasta i Niebieskich Namiotach".

Pijany "zaparkował" na płocie i porzucił samochód

Do trzech lat więzienia grozi 20-letniemu kierowcy, który w miejscowości Góra (woj. wielkopolskie) uderzył samochodem w ogrodzenie, a następnie go porzucił i zbiegł z miejsca zdarzenia. Co więcej, kiedy wpadł w ręce policji, okazało się, że jest pijany, a także podlega zakazowi prowadzenia pojazdów. Sprawa znajdzie finał w sądzie.

Poznańskie osiołki znowu osobno

Po lawinie protestów torpedujących interwencję radnej PiS w sprawie rozdzielenia kopulujących osiołków, władze poznańskiego zoo zadecydowały, że zwierzęta wrócą na jeden wybieg. Okazało się jednak, że razem były zaledwie kilka dni. - Musieliśmy je rozdzielić, ponieważ samiec jest agresywny wobec młodego osiołka - przyznaje Leszek Antkowiak, p.o. dyrektora placówki.

W ostatniej chwili "uciekł "spod kół ciężarówki. Pirat drogowy trafi przed sąd

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich (woj. lubuskie) zabrali prawo jazdy 26-letniemu kierowcy, który jadąc krajową "22", wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej przed łukiem drogi. Niewiele zabrakło, by nieodpowiedzialny manewr kierowcy skończył się tragicznie. Mężczyzna w ostatniej chwili zdołał uniknąć czołowego zderzenia z nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówką.

Sasin i Grobelny przegrywają z Kopacz. Polityka krajowa przesłoniła wybory

Choć kolejni kandydaci ogłaszają start w wyborach samorządowych, niewiele o nich słychać. Odejście Donalda Tuska, expose premier Ewy Kopacz i partyjne walki skutecznie przesłoniły dyskusje o lokalnej listopadowej walce. - Ta wielka polityka trochę spycha nas na dalszy plan. Trochę to niedobrze - przyznaje Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski w rzucie młotem, który w Poznaniu kandyduje na radnego sejmiku wojewódzkiego z listy Teraz Wielkopolska (klub Ryszarda Grobelnego). Zobacz materiał Faktów TVN.

Ławki zamiast foteli w gimbusie. Tak dzieci jechały do szkoły

Niesprawne światła cofania, a wewnątrz gimbusa zamiast siedzeń ławki. Taki, zupełnie nieprzystosowany do przewozu dzieci bus szkolny, zatrzymali do kontroli policjanci w miejscowości Ruszków (woj. wielkopolskie). Policja zatrzymała prawo jazdy kierowcy, teraz sąd zadecyduje czy zabronić mu także prowadzenia pojazdów.

300 atrakcji poznańskiej Nocy Naukowców. Tysiące ludzi na politechnice

Zabawa symulatorem koparki, pokazy robotów, eksperymenty chemiczne czy uruchomienie silnika odrzutowego – to niektóre z blisko 300 atrakcji poznańskiej Nocy Naukowców. - W akcji chodzi o to, by naukowiec nie kojarzył się z taką dziwną zamknięta osobą, tylko pokazać, że to fajni i sympatyczni ludzie z pasją, o której potrafią ciekawie opowiadać - mówi Jolanta Szajbe z Politechniki Poznańskiej.

To on stał za kradzieżą aut z trumnami? Jest akt oskarżenia

Poznańska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi S., który w 2012 r. miał zorganizować na terenie Niemiec kradzież trzech samochodów. W jednym z nich było 12 trumien ze zwłokami. W 2013 r. wyroki w tej sprawie usłyszało czterech innych mężczyzn.

Burzliwe losy poznańskiego orła. Tak Polacy wykiwali Niemców

75 lat temu z wieży poznańskiego ratusza zniknął orzeł. Symbol polskości nakazali zdjąć hitlerowcy, którzy zajęli Poznań i chcieli zamienić go w modelowe miasto III Rzeszy. Na ich wniosek orzeł miał trafić do Berlina. Ale w wojennym bałaganie poznaniakom udało się wyprowadzić Niemców w pole.

Pokłócili się o skradziony rower. Do rozstrzygnięcia sporu wezwali policję

Dwóch mieszkańców Kalisza (woj. wielkopolskie) odpowie przed sądem za kradzież roweru. Chwilę po jej dokonaniu, mężczyźni o skradziony jednoślad się pokłócili i wezwali policję, aby ta pomogła w rozwiązaniu konfliktu. Stało się inaczej, ponieważ funkcjonariusze szybko odkryli, że rower nie należy do żadnego z nich.

Pijany pomylił budynki. Włamał się do przedszkola zamiast do plebanii

Policjanci z Jarocina zatrzymali na gorącym uczynku 29-letniego mężczyznę, sprawcę włamania do przedszkola w Cielczy (woj. wielkopolskie). Jak się okazało, pijany włamywacz pomylił budynki. Ostatecznie trafił do jarocińskiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty. Teraz może trafić za kratki nawet na 10 lat.

"Jedz, rycz, kochaj". Światowe media o osiołkach z Poznania

Historia Napoleona i Antosi, dwóch osiołków z poznańskiego Starego Zoo, zainteresowała zagraniczne media. Piszą o "seksskandalu" i oburzeniu, jakie w Polsce wywołała para kopulujących zwierząt, która za karę została rozdzielona. Zauważają też szczęśliwe zakończenie tej sprawy.

Złotówka za każdy głos. Czy tak  może wyglądać budżet obywatelski?

Jak przekonać do głosowania na projekt w Poznańskim Budżecie Obywatelskim? Jedna z fundacji próbowała zatrudnić osoby do zbierania podpisów i oferowała im złotówkę za każdy zdobyty głos: - To był tylko pomysł pracownika. Ogłoszenie już zniknęło z sieci - zapewniają przedstawiciele organizacji.