Zwabili 21-latka pod pretekstem pracy. "Uwięzili go i znęcali się nad nim"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Cztery osoby usłyszały zarzuty pozbawienia wolności pokrzywdzonego ze szczególnym udręczenieKMP Toruń
wideo 2/4
KMP ToruńCztery osoby usłyszały zarzuty pozbawienia wolności pokrzywdzonego ze szczególnym udręczenie

Czterech mężczyzn z Chełmży (Kujawsko-Pomorskie) usłyszało zarzuty pozbawienia wolności 21-latka z udręczeniem. Jeden odpowie dodatkowo za usiłowanie gwałtu. Przez cztery dni więzili oni pokrzywdzonego w mieszkaniu. Prokuratura złożyła wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie całej czwórki.

21-letni mieszkaniec Pucka (Pomorskie) poznał przez internet 25-latka. - Mieszkaniec powiatu puckiego nawiązał znajomość z jednym z mieszkańców podtoruńskiej Chełmży. Mężczyźni korespondowali w sprawie interesów, jakie mogą zrobić w internecie i wspólnie na tym zarobić. Znajomy z sieci zaprosił 21–latka znad morza do Chełmży. Ten zdecydował się przyjechać pociągiem – opisuje podinspektor Wioletta Dąbrowska z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Jak dodaje, 25-latek razem ze znajomymi odebrali 21-latka z dworca w sobotę i pojechali do domu podejrzanego.

- Niestety z godziny na godzinę sytuacja przybierała inny wymiar. Mieszkanie 25-latka z Chełmży odwiedzały kolejne osoby. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu laptopa i dwa telefony. Próbowali nakłonić go, aby zaciągnął pożyczki przez internet. Kiedy ten nie chciał tego zrobić, próbowali go do tego zmusić siłą – mówi Dąbrowska.

Policjanci zatrzymali osoby w związku porwaniem 21-latkaKMP Toruń

Cztery osoby usłyszały zarzuty

Dopiero po kilku dniach 21-latkowi udało się uwolnić. Jak informuje Dąbrowska, mężczyzna nie miał telefonu, ale przez okno powiadomił przechodniów o swojej sytuacji.

- Zawiadomieni kryminalni jeszcze tego samego dnia i następnego zatrzymali do tej sprawy pięciu mieszkańców gminy Chełmża w wieku od 19 do 25 lat. Czterech z nich usłyszało między innymi zarzuty pozbawienia wolności pokrzywdzonego ze szczególnym udręczeniem oraz dokonania na jego osobie rozboju – dodaje oficer prasowy.

Sprawcom grozi teraz od 3 do 12 lat więzienia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Do zdarzenia doszło w Chełmży

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Toruń