Pomorze

Pomorze

Jedna z pasażerek lotu z Gdańska do Kalamaty w Grecji tuż przed odlotem poinformowała załogę, że otrzymała informację, że jej test na koronawirusa jest pozytywny. Lot wstrzymano i wszyscy pasażerowie zostali odesłani do domów. - Dochodzenie w tym zakresie jest ciągle w toku. Analizujemy również karty lokalizacji pasażerów z tego lotu, to jest ponad 100 osób - informuje sanepid.

Hulajnogi elektryczne porzucone na środku chodnika, leżące w poprzek ścieżek rowerowych, a nawet na dachu przystanku autobusowego. To codzienność w Sopocie, który bierze się za sprzątanie tych zawalidróg z ulic. Urzędnicy alarmują: to nie tylko utrudnianie życia innym, ale też stwarzanie niebezpieczeństwa. Miasto chciałoby karać nieodpowiedzialnych użytkowników mandatami.

Podczas remontu mieszkania w Bydgoszczy pracownicy znaleźli obrazy. Postanowili je zabrać i później sprzedać. Okazało się, że to cenne dzieła Leona Wyczółkowskiego. Przez dziesięciolecia uważano, że te obrazy zaginęły lub spłonęły. Teraz przed sądem odpowiedzą pracownicy ekipy remontowej. Śledczy badają jeszcze drugi wątek tej sprawy. Chodzi o to, jak te dzieła znalazły się w prywatnym mieszkaniu.