Polska

Kabrioletem wbili się w dom. Kierowca uciekł, a razem z nim pasażerowie

Polska

Kabrioletem wbili się w dom. Kierowca uciekł, a razem z nim pasażerowie
tvn24Samochód wbił się w ścianę domu

Samochód uderzył w dom w Biskupcu (woj. warmińsko-mazurskie). Wszyscy podróżujący autem uciekli z miejsca wypadku, ale po kilkunastu godzinach zgłosili się na policję. Zostali już przesłuchani.

Do wypadku doszło w środę ok. godziny 19. Kabriolet na ostrym zakręcie wypadł z drogi i wjechał w dom, częściowo niszcząc budynek.

Trzej mężczyźni, którzy podróżowali fordem, uciekli z miejsca zdarzenia.

Przesłuchania

Kierowca oraz dwaj pasażerowie w czwartek zgłosili się na komendę w Biskupcu. Zostali przesłuchani przez funkcjonariuszy.

Jak informuje policja, za kierownicą kabrioletu siedział 27-letni mężczyzna, mieszkający niedaleko miejsca wypadku. W 2011 roku stracił prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu. Mężczyzna przyznał, że z tego powodu uciekł z miejsca wypadku.

Teraz kierowca będzie musiał odpowiedzieć za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca wypadku. Za narażenie na utratę zdrowia lub życia mieszkańców domu mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Dom nie będzie rozebrany?

Z 27-latkiem podróżowało dwóch 21-latków. Mężczyźni przyznali, że spanikowali i dlatego uciekli. Pasażerom nie grozi żadna kara.

Policja nie podaje szczegółów. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, decyzją nadzoru budowlanego dom nie będzie rozebrany.

Autor: mw,pk/ja / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Andrzej Grabowski, gazetaolsztynska.pl

Pozostałe wiadomości