TVN24 | Polska

Mały kot utknął pod metalowymi elementami. Nie mógł wyjść przez kilka dni

TVN24 | Polska

Autor:
aa/
tam
Źródło:
TVN24
Międzyrzecz. Policjanci uratowali uwięzionego kotaLubuska policja
wideo 2/6
Lubuska policjaMiędzyrzecz. Policjanci uratowali uwięzionego kota

Łatwo wejść, trudniej wyjść. Mały rudy kot utknął w Gorzowie Wielkopolskim w trudno dostępnym pomieszczeniu. Jego głośne miauczenie usłyszeli przechodnie. O pomoc poproszono policję oraz straż pożarną.

Policjanci z Międzyrzecza (woj. lubuskie) wyjątkowo pełnili służbę w Gorzowie Wielkopolskim. I to tam interweniowali w sprawie małego kota, który na kilka dni utknął w trudno dostępnym miejscu.

- Już po dotarciu na miejsce interwencji policjanci usłyszeli głośne miauczenie dochodzące spod podjazdu dla wózków inwalidzkich. Po dokładnym sprawdzeniu funkcjonariusze ustalili, że miejsce, w którym znajduje się uwięzione zwierzę to głębokie pomieszczenie przykryte ciężkimi elementami stalowymi, które uniemożliwiły dostanie się do kota – poinformował sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk, rzecznik międzyrzeckiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Okazało się, że bez wsparcia strażaków nie uda się uratować zwierzęcia. - Policjanci wspólnie ze strażakami podjęli działania, dzięki którym udało się dokładnie zlokalizować miejsce przebywania małego rudego kotka. Był to głęboki właz, a dostanie się do niego było możliwe jedynie przy pomocy liny. Tu dużą sprawnością wykazali się strażacy, którzy dysponują nie tylko sprzętem, ale i odpowiednim doświadczeniem – dodaje Maksimczyk.

Policjanci pierwsi przyjechali na miejsce, potrzebna była też pomoc strażakówLubuska policja

Cały i zdrowy

Kota udało się uratować. Zwierzę nie odniosło żadnych obrażeń. Mały rudy czworonóg szybko skradł serce policjantki, która brała udział w interwencji. - Po nakarmieniu kota policjantka postanowiła przygarnąć mruczka do czasu, aż zgłosi się jego właściciel – dodaje Maksimczyk.

Kot skradł serce policjantkiLubuska policja

Autor:aa/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości