Autokwarantanna przed świętami? Niedzielski: myślimy o takim rozwiązaniu

Autor:
mart/dap
Źródło:
TVN24
Tygodniowa autokwarantanna przed świętami? Niedzielski: myślimy o takim rozwiązaniu
Tygodniowa autokwarantanna przed świętami? Niedzielski: myślimy o takim rozwiązaniuTVN24
wideo 2/21
niedzielski święta

W piątek minister zdrowia Adam Niedzielski mówił w programie "Sprawdzam" na antenie TVN24, że w niektórych krajach zachodnich stosuje się autokwarantannę przed świętami Bożego Narodzenia. - My również o tym myślimy - dodał.

Adam Niedzielski, minister zdrowia, był w piątek gościem programu "Sprawdzam" na antenie TVN24. Został zapytany między innymi o to, czy chcąc spotkać się z bliskimi na święta, oczywiście stosując się do istniejących obostrzeń, powinniśmy pomyśleć o zastosowaniu wcześniej autokwarantanny.

Minister poinformował, że "jest takie rozwiązanie w krajach zachodnich". - Tam taką skróconą, siedmiodniową autokwarantannę się stosuje - powiedział. - My również o tym myślimy - dodał.

- Będziemy starali się informować opinię publiczną, jaki jest najlepszy czas przygotowania się do takiej ewentualności - stwierdził Niedzielski.

Obostrzenia na święta

Według najnowszego rozporządzenia z obostrzeniami, do 27 grudnia - czyli także podczas świąt Bożego Narodzenia - będzie obowiązywać limit osób na spotkaniach.

Na wigilijną kolację będzie można zaprosić jedynie pięć osób. 24 grudnia nie będą za to obowiązywać niektóre ograniczenia dotyczące handlu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jedynie pięciu gości na Wigilii. Jakie będą obostrzenia na święta >>>

Morawiecki: chcę, by święta Bożego Narodzenia odbyły się w ramach małych rodzinnych spotkań
Morawiecki: chcę, by święta Bożego Narodzenia odbyły się w ramach małych rodzinnych spotkańTVN24

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 13 239 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o śmierci 531 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2.

Łącznie w Polsce od początku epidemii zakażenie stwierdzono u 1 041 846 osób, spośród których 19 359 zmarło.

Autor:mart/dap

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości