TVN24 | Polska

16 lat temu zabił, a później podpalił kamienicę. Został skazany, szuka go policja

TVN24 | Polska

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
Policja Śląska, TVN24
Do zdarzenia doszło w Będzinie
Do zdarzenia doszło w Będziniemapa google
wideo 2/3
mapa googleDo zdarzenia doszło w Będzinie

42-letni Rafał Pacyna ścigany jest listem gończym oraz Europejskim Nakazem Aresztowania za podwójne zabójstwo, do którego doszło w Będzinie (Śląskie) na początku 2006 roku. Po zbrodni mężczyzna miał podpalić kamienicę, w której mieszkały ofiary. Jak informuje policja, Pacyna został w 2019 roku skazany na dożywocie i od tego czasu ukrywa się przed organami ścigania. Funkcjonariusze proszą o pomoc w namierzeniu mężczyzny.

Rafała Pacynę poszukują policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Jak przypominają funkcjonariusze, do zbrodni, za którą mężczyzna został skazany, doszło w Będzinie na przełomie 2005 i 2006 roku.

- Dokładnie 2 stycznia 2006 roku policja została powiadomiona o pożarze kamienicy oraz ujawnieniu zwłok dwóch osób. Po wielu latach mozolnej pracy śledczych, 2 grudnia 2019 roku Sąd Okręgowy w Katowicach uznał oskarżonego Rafała Pacynę za winnego tego, że dopuścił się zabójstwa właścicielki i dozorcy kamienicy, a następnie podpalił budynek, w którym mieszkali, czym spowodował zdarzenie zagrażające życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach - przekazali funkcjonariusze śląskiej policji.

W 2019 roku sąd uznał Rafała Pacynę winnym i skazał go na dożywocie. Od tego czasu mężczyzna ukrywa się przez organami ścigania.

Poszukiwany Rafał PacynaPolicja Śląska

Europejski Nakaz Aresztowania

Jak informuje policja, poszukiwany mógł zmienić wygląd. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna utrzymywał kontakty z zagłębiowskimi pseudokibicami.

- W lipcu 2021 roku sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania, ponieważ pojawił się wątek - sprawdzany przez policjantów - że mężczyzna może przebywać za granicą - poinformowali policjanci.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Wszystkie osoby mające informacje mogące przyczynić się do zatrzymania poszukiwanego proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji pod numerem telefonu 798032366 lub najbliższą jednostką Policji.

Autor:MAK/ tam

Źródło: Policja Śląska, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Policja Śląska

Pozostałe wiadomości