Co 40 minut w Polsce ktoś dowiaduje się, że ma nowotwór tego typu

Autor:
akw/kab
Źródło:
tvn24.pl
Jak powstają i czym są nowotwory krwi? Spot Fundacji DKMS
Jak powstają i czym są nowotwory krwi? Spot Fundacji DKMSFundacja DKMS
wideo 2/6
Fundacja DKMSJak powstają i czym są nowotwory krwi? Spot Fundacji DKMS

28 maja to dzień walki z nowotworami krwi. Dorośli najczęściej chorują na przewlekłą białaczkę limfocytową, ale nowotwory te nie oszczędzają też dzieci. W tej grupie dominuje ostra białaczka limfoblastyczna.

Każdego roku na świecie ponad 900 tysięcy osób zapada na jeden z nowotworów krwi. Najczęstsze to białaczki i chłoniaki. Nowotwory krwi to grupa chorób rozwijających się w szpiku i/lub w układzie limfatycznym. Według portalu onkologicznego Zwrotnik Raka czterech na pięciu Polaków słyszało o nowotworach krwi. Zwrócono uwagę, że choć to liczna grupa, to tylko część z nich posiada podstawową wiedzę na ten temat. Specjaliści przekonują, że co 40 minut w Polsce ktoś dowiaduje się, że ma nowotwór tego typu.

OGLĄDAJ TVN24 W TVN24 GO

Nowotwory tego typu powstają poprzez defekty, które powstrzymują proces dojrzewania, różnicowania i naturalnej śmierci komórek krwi. Prowadzi to do powstawania niedojrzałych lub nieprawidłowych komórek, które wchodzą do krwiobiegu i niekontrolowanie się mnożą. Nieprawidłowe komórki nazywane są komórkami nowotworowymi. Zalewają one układ krwionośny i wypierają zdrowe komórki. Wstrzymują w ten sposób zdolność krwi między innymi do transportu tlenu czy obrony organizmu przed zakażeniami.

Lekarze zwracają uwagę, że nowotwory krwi we wczesnym etapie przebiegu choroby mogą w ogóle nie dawać objawów, dlatego stawiają na profilaktykę i zalecają trzy podstawowe badania: morfologię krwi, OB oraz badanie ogólne moczu. Eksperci medyczni zauważają, że prosta morfologia może w tym przypadku uratować życie.

Jakie są przyczyny wzrostu liczby zachorowań na nowotwór krwi? (materiał z 2018 roku)
Jakie są przyczyny wzrostu liczby zachorowań na nowotwór krwi? (materiał z 2018 roku) TVN24

Symbolem Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi, obchodzonego 28 maja, jest czerwony znak "&". Dzień ten dedykowany jest wszystkim, którzy walczą z nowotworami krwi, ale także tym, którzy pomagają pacjentom w walce z chorobą oraz rozpowszechniają informacje na temat profilaktyki. Ta jest o tyle ważna, że wczesne wykrycie choroby daje szanse na wygraną.

Białaczka

Najbardziej rozpoznawalna ze wszystkich nowotworów krwi jest białaczka - choroba atakująca zazwyczaj białe krwinki, nazywana często rakiem krwi. Jej nazwa wywodzi się od białawego koloru próbki krwi chorego na ostrą białaczkę.

To trzynasty najczęściej diagnozowany nowotwór na świecie. Taką diagnozę co roku słyszy ponad 187 tysięcy kobiet oraz ponad 249 tysięcy mężczyzn.

Białaczka jest trzynastym najczęściej diagnozowanym nowotworem na świecietvn24.pl

Choroba ta jest najczęstszym nowotworem rozpoznawanym u osób od okresu noworodkowego do 29 lat. U dzieci najczęstszym rodzajem białaczki jest ostra białaczka limfoblastyczna. To nowotwór krwi, który niemal całkowicie pozbawia chorego odporności.

Białaczka jest najczęstszym nowotworem rozpoznawanym u osób w wieku do 29 lattvn24.pl

Ma 11 lat, od siedmiu walczył z ostrą białaczką. Lekarze tracili już nadzieję, ale nowatorska terapia zadziałała

Wrocławska klinika Przylądek Nadziei jako pierwsza w Polsce wdrożyła leczenie dzieci z białaczką limfoblastyczną metodą CAR-T
Wrocławska klinika Przylądek Nadziei jako pierwsza w Polsce wdrożyła leczenie dzieci z białaczką limfoblastyczną metodą CAR-TTVN24

Najczęstsze objawy mogące wskazywać na białaczkę to zmęczenie, stan gorączkowy, nawracające infekcje, duszności, bóle kości i stawów oraz trudne do zahamowania krwawienia.

Przyczyną zmian może być kilka współdziałających ze sobą czynników, w tym retrowirusy, predyspozycje genetyczne lub czynniki zewnętrzne, takie jak środki chemiczne, zanieczyszczenie środowiska czy zakażenia.

Rozpoznanie białaczki - najczęstsze objawytvn24.pl

Do tego, że cierpi na białaczkę, przyznał się w 2019 roku trener piłkarskiej drużyny Sevilli Joaquin Caparros. Zrobił to po wygranym meczu i w świetle kamer. - Wszyscy wiedzą, że mam Sevillę we krwi, ale pojawił się problem z moimi białymi i czerwonymi krwinkami. Mam przewlekłą białaczkę - powiedział wtedy. Podkreślał, że nie zamierza rezygnować z pracy.

Wyznanie trenera po meczu: mam białaczkę, chcę dalej pracować

Chłoniak

Częstą grupą chorób nowotworowych są wywodzące się z układu chłonnego (limfatycznego) chłoniaki.

Choroba jest trudna w diagnostyce między innymi ze względu na niespecyficzność objawów. Najczęstszym objawem klinicznym jest bezbolesne powiększenie węzłów chłonnych. Inne objawy to między innymi krwawienia (na przykład z przewodu pokarmowego, błon śluzowych lub nosa), żółtaczka, świąd skóry czy bóle brzucha. Część chorych może także obserwować u siebie gorączkę, utratę masy ciała i nocne poty.

Przyczyn zachorowania może być co najmniej klika. To zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe. Według danych fundacji DKMS większą zachorowalność na chłoniaki obserwuje się u pracowników przemysłu chemicznego (zwłaszcza gumowego i petrochemicznego), rolników, a także osób narażonych na kontakt między innymi z pestycydami, benzenem, azbestem lub promieniowaniem jonizującym.

Podwyższone ryzyko zachorowania występuje także u osób w przeszłości poddawanych chemioterapii bądź chemioradioterapii.

W ubiegłym roku amerykański aktor i zdobywca Oscara 71-letni Jeff Bridges wyznał, że choruje na chłoniaka. Wskazywał wtedy na dobre rokowania i wsparcie profesjonalnego zespołu lekarzy.

Jeff Bridges powiadomił o swojej chorobie: jak by to powiedział Koleś..., nowe g*wno wyszło na jaw

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Nowotwory Krwi utworzyło telefon wsparcia psychologicznego dla chorych i ich bliskich. Porad pod numerem 727 008 605 można porozmawiać z psychologiem.

Przeszczep szpiku uratował jej życie. Mała Hania jest teraz twarzą kampanii społecznej
Przeszczep szpiku uratował jej życie. Mała Hania jest teraz twarzą kampanii społecznejFakty TVN

Dawcy

Dla wielu chorych na nowotwór krwi szansą na przeżycie jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych od dawcy. Komórki macierzyste są w stanie odnawiać i różnicować się w komórki o określonej funkcji, zastępując te, które obumierają. Jedynie 25 procent chorych znajduje dawcę w rodzinie, pozostałym może pomóc dawca niespokrewniony.

W Polsce gromadzeniem dawców szpiku i komórek macierzystych zajmuje się powstała w 2009 roku fundacja DKMS. Zarejestrowanych jest tam ponad 10,6 miliona potencjalnych dawców, z czego ponad 91 tysięcy stało się dawcami faktycznymi.

Prawdopodobieństwo znalezienia pasującego dawcy dla chorego na nowotwór krwi jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym większa jest szansa.

Potencjalnym dawcą szpiku może zostać każdy chętny do pomocy, który jest ogólnie zdrową osobą pomiędzy 18. a 55. rokiem życia o wskaźniku masy ciała nie wyższym niż 40 BMI. 

Jak zostać dawcą szpiku?Fundacja DKMS

Autor:akw/kab

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Andrzej Grygiel/PAP

Pozostałe wiadomości

Wtorek to kolejny dzień obrad pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji. Posłowie przystąpią między innymi do debaty nad projektami trzech uchwał powołujących trzy sejmowe komisje śledcze - do spraw wyborów kopertowych, afery wizowej oraz Pegasusa. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia - mówiąc o planach parlamentu - powiedział, że obrady przeciągną się do wieczora, bo wpłynęło wiele projektów i wszyscy mierzą się teraz z wcześniejszą decyzją rządzących, by zamknąć jego obrady na dwa i pół miesiąca. W tvn24.pl relacjonujemy polityczny wtorek.

Szymon Hołownia: wystosowałem do premiera pismo, by opowiedział o narastającym kryzysie na granicy z Ukrainą

Szymon Hołownia: wystosowałem do premiera pismo, by opowiedział o narastającym kryzysie na granicy z Ukrainą

Aktualizacja:
Autor:
akw/
ft,
adso
Źródło:
tvn24.pl

Sieć laboratoriów w opublikowanym w poniedziałek wieczorem oświadczeniu przyznała, że 19 listopada doszło do ataku na serwery spółki oraz że "dostęp do znajdujących się tam danych mogły w sposób bezprawny uzyskać osoby nieuprawnione". "Spółka zgłosiła naruszenie do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, poinformowała uprawnione instytucje oraz złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości" - poinformowano. Firma nie podała, ilu osób dotyczy problem.

Atak hakerów na ALAB laboratoria. Jest oświadczenie spółki

Atak hakerów na ALAB laboratoria. Jest oświadczenie spółki

Autor:
JW/ams
Źródło:
PAP

Chcę dać jeszcze jeden koncert - stwierdził Ozzy Osbourne w najnowszym wywiadzie dla magazynu "Rolling Stone". Muzyk opowiedział w nim o swoich problemach zdrowotnych i planach powrotu na scenę. Mówi też, jak obecnie wygląda jego codzienne życie.

Ozzy Osbourne o walce o zdrowie i szansach powrotu na scenę

Ozzy Osbourne o walce o zdrowie i szansach powrotu na scenę

Autor:
jdw//az
Źródło:
Rolling Stone

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego szukają turysty, który samotnie wyruszył na szlak z zamiarem wejścia na Czerwone Wierchy. Od soboty nie ma z nim kontaktu. Znaleziono auto mężczyzny zaparkowane przy wyjściu do Doliny Kościeliskiej.

Samotnie wyruszył na szlak i do tej pory nie wrócił. Poszukiwania turysty w Tatrach

Samotnie wyruszył na szlak i do tej pory nie wrócił. Poszukiwania turysty w Tatrach

Autor:
mm/
tam
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Do szpitala w Krotoszynie (Wielkopolska) zgłosiła się 19-latka z noworodkiem. Medykom miała powiedzieć, że dziecko znalazła w lesie. Jak informuje prokuratura, okazało się, że to ona jest matką. Teraz policja i prokuratura badają, czy doszło do narażenia zdrowia i życia dziecka na niebezpieczeństwo.

19-latka urodziła w lesie. Sprawę bada policja i prokuratura

19-latka urodziła w lesie. Sprawę bada policja i prokuratura

Autor:
tam
Źródło:
PAP, TVN24 Poznań

Jedna czwarta informacji prasowych dotyczących składu przyszłego rządu Donalda Tuska nie jest zgodna z prawdą - powiedział w TVN24 wicemarszałek Sejmu, lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Mówił o przewidywanym udziale Lewicy w tym gabinecie.

Czarzasty o obsadzie stanowisk w rządzie Tuska: Jedna czwarta informacji nieprawdziwa. Jest inaczej

Czarzasty o obsadzie stanowisk w rządzie Tuska: Jedna czwarta informacji nieprawdziwa. Jest inaczej

Autor:
ads/ft
Źródło:
TVN24

Intensywne opady śniegu możliwe są we wtorek w kilku województwach. Na Dolnym Śląsku pokrywa śnieżna wzrośnie nawet o 25 centymetrów. Obowiązują alerty wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W części kraju niebezpieczeństwo na drogach będzie stwarzać gołoledź, przed czym również ostrzega IMGW.

Spadnie nawet 25 centymetrów śniegu. Alerty IMGW

Spadnie nawet 25 centymetrów śniegu. Alerty IMGW

Autor:
anw,ps,as/dd
Źródło:
IMGW

Przed jednym ze sklepów w miejscowości Dzierżążno (woj. pomorskie) ktoś przywiązał dwa psy. Zwierzęta - według zgłaszających - mogły stać na mrozie i w śniegu nawet przez trzy godziny. Zwierzętom pomogli policjanci, którzy odwieźli je do OTOZ Animals w Kościerzynie. Mundurowi ustalają teraz właściciela czworonogów.

W nocy na mrozie i w śniegu, ktoś zostawił przed sklepem dwa psy. Policja szuka właściciela

W nocy na mrozie i w śniegu, ktoś zostawił przed sklepem dwa psy. Policja szuka właściciela

Autor:
mm/
tam
Źródło:
tvn24.pl

Od 1 stycznia 2024 roku na polskich stacjach zmieni się rodzaj benzyny 95-oktanowej - z E5 na E10. Oznacza to, że wzrośnie z 5 do 10 procent zawartość biokomponentów. "Obowiązek oferowania paliwa E10 dotyczy wszystkich sprzedawców paliw działających na terenie Polski, zarówno dużych koncernów, jak i sprzedawców prowadzących pojedyncze stacje paliw" - podkreślił zespół prasowy Orlenu w odpowiedzi na zapytanie TVN24 Biznes.

Niedługo nowe paliwo na stacjach. Orlen komentuje

Niedługo nowe paliwo na stacjach. Orlen komentuje

Autor:
kris/ams
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP

Trzy nastolatki zostały potrącone na przejściu dla pieszych w miejscowości Gromnik (woj. małopolskie). Zostały przetransportowane do szpitala. Kierująca osobówką 20-latka była trzeźwa.

Trzy nastolatki potrącone na przejściu dla pieszych

Trzy nastolatki potrącone na przejściu dla pieszych

Autor:
ms
Źródło:
tvn24.pl

We wtorek wystartuje pasażerski odrzutowiec Virgin Atlantic lecący z Londynu do Nowego Jorku, który będzie napędzany w stu procentach zrównoważonym paliwem lotniczym (SAF) - podał Reuters. Dodał, że świat lotniczy próbuje pokazać potencjał opcji niskoemisyjnych i zabezpieczyć swoją przyszłość.

Samolot Virgin Atlantic napędzany SAF. To będzie pierwszy taki lot

Samolot Virgin Atlantic napędzany SAF. To będzie pierwszy taki lot

Autor:
kris/ams
Źródło:
Reuters

Nagle opuścił własne wesele i wrócił z bronią - tajlandzki parasportowiec i były żołnierz zastrzelił swoją świeżo poślubioną żonę i trzy inne osoby. Telewizja BBC, powołując się na miejscową policję, poinformowała, że mężczyzna następnie odebrał sobie życie.

Strzelanina w Tajlandii. Pan młody zabił cztery osoby na weselu, w tym pannę młodą

Strzelanina w Tajlandii. Pan młody zabił cztery osoby na weselu, w tym pannę młodą

Autor:
asty/ft
Źródło:
PAP

Sześć osób, w tym czworo dzieci, zostało rannych w zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką, do którego doszło w Sędziszowie Małopolskim (woj. podkarpackie). Droga jest zablokowana.

Zderzenie ciężarówki i osobówki. Sześć osób rannych, w tym dwoje dzieci

Zderzenie ciężarówki i osobówki. Sześć osób rannych, w tym dwoje dzieci

Autor:
ms
Źródło:
PAP

Wzywamy do natychmiastowych działań w celu wykonania wyroku i zapewnienia prawidłowości funkcjonowania najważniejszego organu sądowego w Polsce - zaapelował w uchwale zarząd Stowarzyszenia Sędziów "Themis", odnosząc się do orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka na korzyść Lecha Wałęsy.

Apel o natychmiastowe działania. Uchwała Stowarzyszenia Sędziów "Themis" po wyroku ETPCz w sprawie Wałęsy

Apel o natychmiastowe działania. Uchwała Stowarzyszenia Sędziów "Themis" po wyroku ETPCz w sprawie Wałęsy

Autor:
asty/ft
Źródło:
TVN24

Zagraniczne media piszą o zaprzysiężeniu rządu Mateusza Morawieckiego. Portal Politico napisał, że mimo kilkutygodniowych prób rozmów z parlamentarzystami opozycji Morawiecki nie był w stanie wykazać, że jakiekolwiek inne partie są skłonne do współpracy z nim. Zgodnie uznaje się też, że działania polityków PiS opóźniają przekazanie władzy byłemu przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi.

"Farsa", "rząd zombie", "administracja skazana na porażkę". Zagraniczne media o zaprzysiężeniu rządu Morawieckiego

"Farsa", "rząd zombie", "administracja skazana na porażkę". Zagraniczne media o zaprzysiężeniu rządu Morawieckiego

Autor:
asty/ft
Źródło:
Politico, Bloomberg, Reuters, Financial Times, El Mundo, ANSA, Le Monde

Wtorek to kolejny dzień pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji. Posłowie mają m.in. powołać Rzecznika Praw Dziecka i członka komisji ds. pedofilii. W harmonogramie obrad przewidziano też debatę nad trzema projektami powołującymi komisje śledcze. Co jeszcze? Oto harmonogram obrad.

Sejm we wtorek. Powołanie Rzecznika Praw Dziecka i nowe komisje śledcze

Sejm we wtorek. Powołanie Rzecznika Praw Dziecka i nowe komisje śledcze

Autor:
kgo//am
Źródło:
PAP
Mówił o tabletkach na zmianę płci i że klaps nie zostawia wielkiego śladu. "Przeciwnik praw dziecka"

Mówił o tabletkach na zmianę płci i że klaps nie zostawia wielkiego śladu. "Przeciwnik praw dziecka"

Natalia
Szostak
Autor:
Natalia
Szostak
Źródło:
tvn24.pl
Premium

Alex Dancyg, porwany 7 października przez Hamas historyk mający podwójne, izraelskie i polskie obywatelstwo, żyje i czuje się nieźle - poinformował we wtorek portal Israel National News. Dancyg miał przekazać wiadomość rodzinie przez zwolnioną w poniedziałek zakładniczkę.

Media: porwany przez Hamas Alex Dancyg żyje. "Kiedy usłyszeliśmy, że daje wykłady, zaczęliśmy się śmiać"

Media: porwany przez Hamas Alex Dancyg żyje. "Kiedy usłyszeliśmy, że daje wykłady, zaczęliśmy się śmiać"

Autor:
ks/ft
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Cztery samochody najechały na siebie w pobliżu węzła Opacz. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Są utrudnienia na S7 w kierunku Warszawy.

Najechały na siebie cztery samochody. Jedna osoba w szpitalu

Najechały na siebie cztery samochody. Jedna osoba w szpitalu

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sejmowa komisja gospodarki i rozwoju podjęła decyzję o przyjęciu projektu ustawy autorstwa Polski 2050 w sprawie handlu w tegoroczną Wigilię, która przypada w niedzielę. Zamiast w Wigilię sklepy miałyby być otwarte w dwie poprzedzające niedziele, czyli 10 i 17 grudnia bieżącego roku w pełnym zakresie godzin.

Niedziele handlowe w grudniu. Propozycja PiS-u przepadła

Niedziele handlowe w grudniu. Propozycja PiS-u przepadła

Autor:
jr/ams
Źródło:
PAP

Przed Sądem Okręgowym w Łodzi ruszył proces 35-letniego Daniela Ch., oskarżonego o zabicie dwóch osób po tym, jak dostał omamów i wizji po narkotykach. Do tragedii doszło w styczniu w wynajętym mieszkaniu w łódzkich loftach. Oskarżony, jak ustalili prokuratorzy w czasie śledztwa, po zadaniu śmiertelnych ciosów pobiegł do kościoła i błagał o rozmowę z księdzem. Chociaż zdaniem biegłych w momencie zbrodni był niepoczytalny, to przed sądem odpowiada za podwójne zabójstwo, bo dobrowolnie przyjął środki odurzające.

Wziął narkotyki, miał wizję, zabił swoich znajomych. Początek procesu po zbrodni w Łodzi

Wziął narkotyki, miał wizję, zabił swoich znajomych. Początek procesu po zbrodni w Łodzi

Autor:
bż/
tam
Źródło:
tvn24.pl

61-latek utonął w rzece Wolbórce w miejscowości Młynary (woj. łódzkie). Według wstępnych ustaleń służb, mężczyzna poszedł morsować i nie wrócił do domu. Do szpitala trafiła żona mężczyzny, która zemdlała, gdy na miejscu pojawili się strażacy.

Poszedł morsować, nie wracał długo do domu. 61-latek nie żyje

Poszedł morsować, nie wracał długo do domu. 61-latek nie żyje

Autor:
pk/tam
Źródło:
tvn24.pl

Wycieczka z Żor wracała z Warszawy na Śląsk. Autokar z dziećmi utknął w Kątach Węgierskich - miejscowości na północ od stolicy. Kierowca autobusu był badany w karetce.

Zmierzali na Śląsk, pojechali w przeciwnym kierunku. Autobus z dziećmi utknął w lesie

Zmierzali na Śląsk, pojechali w przeciwnym kierunku. Autobus z dziećmi utknął w lesie

Autor:
mg/ec
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dominika Chorosińska została ministrem kultury i dziedzictwa narodowego w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego oraz przewodniczącą Komitetu ds. Pożytku Publicznego. O aktorce i polityczce w ostatnich latach głośno było nie tylko za sprawą jej ról. Ostatnio w mediach komentowane było jej zachowanie podczas pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji.

Aktorka serialowa nową minister kultury. Kim jest Dominika Chorosińska

Aktorka serialowa nową minister kultury. Kim jest Dominika Chorosińska

Autor:
wac//az
Źródło:
tvn24.pl, Wirtualnemedia.pl

Poseł Bartosz Kownacki z Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że po ewentualnej zmianie traktatów to Unia Europejska zdecyduje o tym, czy w Polsce będzie obowiązywać wspólna europejska waluta euro. Nie ma racji. To kolejna odsłona manipulacyjnej narracji PiS, według której zmiany w traktatach pozbawią Polskę suwerenności.

Kownacki: "Unia będzie decydowała, czy w Polsce będzie euro". To nieprawda

Kownacki: "Unia będzie decydowała, czy w Polsce będzie euro". To nieprawda

Autor:
Piotr
Jaźwiński,
Michał
Istel
Źródło:
Konkret24

Prokuratorzy postawili zarzuty dwóm patostreamerom - Kawiaqowi, czyli Marcinowi F. i jego koledze Bartłomiejowi K. - którzy podczas transmisji w internecie mieli znęcać się nad upijanymi dziewczynami. Gdy o sprawie stało się głośno, nastolatkowie wyjechali za granicę. - Złożyli wyjaśnienia, ale umniejszali swoją rolę - przekazali śledczy. Sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące.

Zarzuty i areszt dla dwóch patostreamerów po transmisjach w internecie. "Umniejszali swoją rolę"

Zarzuty i areszt dla dwóch patostreamerów po transmisjach w internecie. "Umniejszali swoją rolę"

Aktualizacja:
Autor:
ms,
tam
Źródło:
PAP, tvn24.pl

"Szczęśliwy błąd" doprowadził do pokaźnej wygranej dla 60-latka z amerykańskiego stanu Illinois. Dzięki pomyłce wygrał 25 tys. dolarów do końca życia na loterii w sąsiednim Michigan, informuje strona loterii stanowej. 

Wygrał w loterii po tym, jak sprzedawca na stacji benzynowej błędnie wydrukował los

Wygrał w loterii po tym, jak sprzedawca na stacji benzynowej błędnie wydrukował los

Autor:
am
Źródło:
today.com

Zapowiedzi powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie tak zwanych wyborów kopertowych spowodowały, że politycy mówią o postawieniu przed Trybunałem Stanu ówczesnego ministra Jacka Sasina. Rzeczywiście, był on twarzą nieudanych wyborów prezydenckich z 2020 roku, ale czy to on podjął bezprawne decyzje? Przypominamy, o co chodziło w sprawie tych wyborów i którzy politycy za co odpowiadają.  

Sasin przed Trybunał Stanu za wybory kopertowe? Kto, kiedy, jakie decyzje podejmował 

Sasin przed Trybunał Stanu za wybory kopertowe? Kto, kiedy, jakie decyzje podejmował 

Autor:
Piotr
Jaźwiński
Źródło:
Konkret24

- To mój pierwszy singiel i spełnienie marzenia - mówi Dorota Gardias, prezenterka pogody TVN. Dziś premierę ma jej piosenka "Przed siebie". Za kilka tygodni ukaże się kolejna. Czy Gardias ma w planie wydanie płyty? 

Dorota Gardias wydała debiutanckiego singla. Będzie płyta?

Dorota Gardias wydała debiutanckiego singla. Będzie płyta?

Autor:
joan//mro
Źródło:
TVN24

Zwycięzcą 12. edycji "Top Model" został Dominik Szymański. Zdobył 200 tysięcy złotych i kontrakt z agencją Selective Management. Jego zdjęcie ukaże się też na okładce magazynu "Glamour". - Bałem się troszkę na początku, że Dominik to będzie taka typowa smutna historia. Ale to jest superchłopak. Po to robimy ten program, żeby dać szansę takim ludziom - mówił Marcin Tyszka, juror programu. Finał "Top Model" można oglądać w Playerze.   

"Chcę udowodnić pani od matematyki, że nie skończę na kopaniu rowów". Kim jest zwycięzca "Top Model"?

"Chcę udowodnić pani od matematyki, że nie skończę na kopaniu rowów". Kim jest zwycięzca "Top Model"?

Autor:
joan//mro
Źródło:
TVN24