Przełożą ruch na nową jezdnię. Od środy zmiany na Lazurowej

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Przebudowa ulicy Lazurowej

Już w środę, 21 czerwca, kierowcy wjadą na nowo wybudowaną, zachodnią jezdnię ulicy Lazurowej - zapowiada stołeczny ratusz. Przejazd możliwy będzie na razie w jednym kierunku: od alei Obrońców Grodna w stronę ulicy Górczewskiej. Dzięki temu drogowcy przystąpią do wybudowania drugiej z zaplanowanych jezdni.

Na Bemowie trwa przebudowa ulicy Lazurowej. Prace toczą się na odcinku o długości około 500 metrów - pomiędzy trasą S8 a ulicą Górczewską. Powstają tam dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, nowe chodniki oraz rozwiązania dla ruchu rowerowego. Na skrzyżowaniu z ulicą Narwik znajdzie się przejście dla pieszych i przejazd rowerowy z sygnalizacją świetlną. Trwa także m.in. rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz budowa nowych przystanków autobusowych. Jesienią, wzdłuż drogi posadzonych zostanie 95 drzew, liczne nowe krzewy oraz byliny.

Zmiana organizacji ruchu

W związku z prowadzonymi pracami, w środę, 21 czerwca około godziny 22 na ulicy Lazurowej zmieni się organizacja ruchu. Ruch samochodowy zostanie skierowany na zachodnią stronę drogi, gdzie powstała już nowa jezdnia. Przejazd ulicą Lazurową, pomiędzy trasą S8 a ulicą Górczewską, możliwy będzie tylko w jednym kierunku – z północy na południe, czyli od trasy S8 do ulicy Górczewskiej. To odwrotnie niż obecnie. Przed wjazdem na rondo Radia Wolna Europa droga rozszerzy się do trzech pasów: do skrętu w lewo, jazdy prosto oraz prosto i w prawo. Zachowana będzie możliwość skrętu z ulicy Lazurowej w ulicę Narwik oraz wyjazd z Narwik w stronę Górczewskiej.

Objazd budowanej ulicy Lazurowej poprowadzi Górczewską i Warszawską do łącznicy trasy S8. Na taką właśnie trasę zostaną skierowane także autobusy linii 149, 167, 220 w stronę Bemowa oraz N45 w kierunku Dworca Centralnego.

Aby ominąć teren robót, kierowcy będą mogli pojechać także Górczewską, Powstańców Śląskich i Radiową do Kaliskiego.

Przebudowa ulicy Lazurowej UM Warszawa

Ruch dwukierunkowy wróci po wakacjach

Dzięki wprowadzanej zmianie w organizacji ruchu możliwe będzie przystąpienie do prac po wschodniej stronie drogi i wybudowanie tam drugiej z nowych jezdni. Ruch dwukierunkowy wróci na ulicą Lazurową po wakacjach. Wtedy obie jezdnie będą już gotowe i zapewnią kierowcom po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Pozostaną jeszcze do wykonania roboty wykończeniowe oraz sadzenie roślin. Ulica ma być gotowa w listopadzie. Inwestorem prac jest Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, a wykonawcą firma SKANSKA.

Rozbudowa Lazurowej od ulicy Górczewskiej do alei Obrońców Grodna (Trasa S8) zakończy budowę ciągu drogowego biegnącego przez dzielnice Ursus, Włochy i Bemowo – pomiędzy południową a zachodnią częścią obwodnicy Warszawy.

Czytaj również: Przestoje na budowie metra. "Na części kontraktu nie trwają prace"

Olszewski mówi o "przerwach w dostawie" materiałów
Olszewski mówi o "przerwach w dostawie" materiałów Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości

Mężczyzna został potrącony przez dwa samochody w Alejach Jerozolimskich. Do wypadku doszło w miejscu, gdzie nie ma przejścia dla pieszych. Ranny trafił do szpitala.

Mężczyzna potrącony przez dwa samochody trafił do szpitala

Mężczyzna potrącony przez dwa samochody trafił do szpitala

Autor:
mg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nie tylko zarzuty, ale też nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnych mieszkań i zakaz zbliżania się do bliskich grożą sprawcom przemocy domowej. Mogę je wydać interweniujący policjanci lub prokurator. Ostatnio mieszkania z tego powodu musieli opuścić 55-latek z powiatu zwoleńskiego i mieszkaniec podwarszawskich Starych Babic. 

Sprawcy przemocy z zarzutami i nakazami natychmiastowego opuszczenia mieszkań

Sprawcy przemocy z zarzutami i nakazami natychmiastowego opuszczenia mieszkań

Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wystartowała 11. edycja budżetu obywatelskiego. Od 1 grudnia do 25 stycznia można składać projekty, zarówno online, jak i w urzędzie dzielnicy. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono rekordową kwotę 105 milionów 782 tysięcy 530 złotych.

Rekordowa kwota w 11. edycji budżetu obywatelskiego. Można już składać wnioski

Rekordowa kwota w 11. edycji budżetu obywatelskiego. Można już składać wnioski

Autor:
mg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na ulicy Wirażowej zderzyło się pięć samochodów. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Trzy samochody są mocno rozbite. Droga jest zablokowana.

Zderzenie pięciu aut. Dwa mocno rozbite leżą w rowie

Zderzenie pięciu aut. Dwa mocno rozbite leżą w rowie

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Interwencją straży miejskiej zakończyło się parkowanie przed siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie Mazowieckim. Pozostawiony przed bramą remizy samochód blokował wyjazd strażakom. Kierowcę ukarano mandatem.

Zablokował wyjazd strażakom. "Kogoś poniosła fantazja"

Zablokował wyjazd strażakom. "Kogoś poniosła fantazja"

Autor:
arw/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Powstał plan miejscowy dla rejonu Parku Ujazdowskiego. Co zawiera? Ochronę dla domków fińskich i Osiedla Jazdów, a także Parku Ujazdowskiego czy Parku Tadeusza Mazowieckiego. Mieszkańcy będą mogli zabrać głos w sprawie planu ratusza. Ruszają konsultacje społeczne, które potrwają do 8 stycznia 2024 roku.

Powstał plan miejscowy dla Parku Ujazdowskiego i jego okolic, ruszają konsultacje

Powstał plan miejscowy dla Parku Ujazdowskiego i jego okolic, ruszają konsultacje

Autor:
mg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po ataku w szkole w Kadzidle prokuratura przedstawiła 18-letniemu Albertowi G. zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Dwie spośród trzech ranionych przez niego osób są w stanie ciężkim. Świadkowie relacjonowali, że G. wyszedł w czasie lekcji do łazienki, wrócił zamaskowany i zaczął atakować "pierwsze napotkane osoby".

Zaatakował nożem w szkole. 18-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób i został aresztowany

Zaatakował nożem w szkole. 18-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób i został aresztowany

Aktualizacja:
Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Trzy osoby uniewinnione, jedna uznana za sprawcę i skazana na 15 lat więzienia - taki prawomocny wyrok zapadł w piątek w sprawie dotyczącej zabójstwa podczas transakcji nielegalnej sprzedaży broni w Ostrowi Mazowieckiej. Sąd odwoławczy zupełnie zmienił orzeczenie pierwszej instancji.

Było czterech skazanych, po apelacji został jeden. Ten, który "oddał w głowę ofiary dwa strzały z pistoletu"

Było czterech skazanych, po apelacji został jeden. Ten, który "oddał w głowę ofiary dwa strzały z pistoletu"

Autor:
pop
Źródło:
PAP

Policjanci zwracają uwagę na groźne konsekwencje wychłodzenia organizmu. Mogą one doprowadzić do utraty życia lub zdrowia. Jak podkreślają policjanci, szczególnie narażeni są bezdomni, osoby starsze i nietrzeźwe. Apelują, by nie być obojętnym. "Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie" - przypominają.

"Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie"

"Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie"

Autor:
mg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ma 15 lat, mimo to wsiadł za kierownicę auta i wyjechał na ulicę. Gdy został zatrzymany, odrzucił kluczyki. Policjanci wezwali jego matkę.

Zatrzymali kierowcę i wezwali jego matkę

Zatrzymali kierowcę i wezwali jego matkę

Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci zatrzymali kierowcę bmw, który podczas kontroli trzeźwości "wydmuchał" ponad dwa promile alkoholu. Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że ma już dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 64-latkowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Z dwoma promilami i dożywotnim zakazem kierował autem

Z dwoma promilami i dożywotnim zakazem kierował autem

Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl

20-latek doprowadził do kolizji i uszkodził znaki drogowe. Do tego zdarzenia doszło prawdopodobnie dlatego, że przed wyruszeniem w podróż zapomniał o odpowiednim przygotowaniu swojego auta. Został ukarany mandatem.

Uderzył w znaki drogowe, "szyby w aucie nie były odmrożone"

Uderzył w znaki drogowe, "szyby w aucie nie były odmrożone"

Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci zatrzymali 50-letnią mieszkankę Ciechanowa, która wdarła się do mieszkania swojej 75-letniej sąsiadki i kilka razy ją uderzyła. Następnie zaatakowała 25-latkę, wobec której miała orzeczony prokuratorski zakaz zbliżania. Kobiecie przedstawiono zarzuty uporczywego nękania, naruszenia nietykalności cielesnej, naruszenia miru domowego oraz uszkodzenia mienia - poinformowała tamtejsza policja.

Wdarła się do mieszkania sąsiadki, łamiąc zakaz zbliżania się. Trafiła do aresztu

Wdarła się do mieszkania sąsiadki, łamiąc zakaz zbliżania się. Trafiła do aresztu

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwie osoby zostały poszkodowane w zderzeniu dwóch tramwajów przy Dworcu Wieleńskim. Ruch był wstrzymany.

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim. Poszkodowane dwie osoby

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim. Poszkodowane dwie osoby

Autor:
katke
Źródło:
PAP

Intensywne opady śniegu będą przechodzić nad południową Polską w nocy z piątku na sobotę i w sobotę. Na terenie dwóch województw, gdzie obowiązują czerwone alerty wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pokrywa śnieżna ma wzrosnąć nawet o około pół metra. IMGW ostrzega również przed gołoledzią i intensywnymi opadami deszczu.

Spadnie nawet pół metra śniegu. Alerty najwyższego stopnia

Spadnie nawet pół metra śniegu. Alerty najwyższego stopnia

Aktualizacja:
Autor:
anw,dd,ps
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Za każdym samochodem stoi prawdziwa historia

Za każdym samochodem stoi prawdziwa historia