Ciało 27-latka znaleźli przy torach. Prokuratura: konkubina chciała się pozbyć kochanka, zapłaciła mężowi

Autor:
wini/tam
Źródło:
PAP
Ciało mężczyzny przy torach. Śledczy: konkubina zwabiła go do krzaków, tam z nożem czekał jej mąż (materiał z 7.09.2022)
Ciało mężczyzny przy torach. Śledczy: konkubina zwabiła go do krzaków, tam z nożem czekał jej mąż (materiał z 7.09.2022)małopolska policja
wideo 2/3
małopolska policjaCiało mężczyzny przy torach. Śledczy: konkubina zwabiła go do krzaków, tam z nożem czekał jej mąż

Aleksandra i Adrian S. z Krakowa odpowiedzą za zabicie ze szczególnym okrucieństwem partnera kobiety. Zwłoki 27-latka zostały - we wrześniu 2022 roku - znalezione przy torach w rejonie ulicy Chełmońskiego w Krakowie. Aleksandra S. miała pojawić się w tłumie gapiów i mówić, że jej partner nie wrócił na noc do domu. Tym miała zwrócić na siebie uwagę policji, która przeszukała jej mieszkanie i znalazła ślady krwi.

Do krakowskiego sądu okręgowego trafił akt oskarżenia przeciwko małżeństwu Adrianowi S. i Aleksandrze S. Prokuratura Rejonowa Kraków-Prądnik Biały oskarża ich o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, popełnione w nocy z 3 na 4 września 2022 r. Para nie przyznała się do winy w takiej kwalifikacji prawnej. Grozi im dożywocie.

Ciało przy torach

4 września rano w pobliżu torów przy ul. Chełmońskiego w Krakowie przechodzień zauważył zwłoki 27-latka. Jak informuje prokuratura, zwłoki były przeniesione z ulicy w pobliskie zarośla. Na ciele mężczyzny było wiele obrażeń, w tym szereg ran zadanych nożem. Śledczy ustalili, że sprawcami zabójstwa są konkubina nieżyjącego 27-latka - Aleksandra S. oraz jej mąż Adrian S., z którym była w trakcie rozwodu. 27-latek był konkubentem Aleksandry S. i mieszkał z nią przy ul. Chełmońskiego.

Ciało 27-letniego mężczyzny znaleziono w krzakach przy ulicy Chełmońskiego w KrakowieKraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Jak twierdzą śledczy, Aleksandra S. wraz z mężem zaplanowała, że zamordują 27-latka. Kobieta chciała, aby konkubent zniknął z jej życia. Adrianowi S. za współudział w morderstwie zapłaciła tysiąc złotych.

Małżeństwo - jak wynika z ustaleń prokuratury - użyło podstępu, aby zabić 27-latka. Konkubina zwabiła go w ustronne miejsce w rejonie ul. Chełmońskiego i tam - jak relacjonuje prokuratura - Adrian S. zaatakował mężczyznę, zadając mu ciosy nożem, a gdy ten upadł, przez co najmniej 20 minut kopał i uderzał go pięściami, zadając też ciosy nożem. "Odniesione obrażenia doprowadziły do zgonu pokrzywdzonego" - przekazała Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Sprawcy następnie ukryli zwłoki w zaroślach w rejonie torów kolejowych.

Podejrzana wśród gapiów

W chwili kiedy policja prowadziła oględziny, na miejsce zdarzenia przyszła Aleksandra S. Według nieoficjalnych źródeł PAP, miała opowiadać innym osobom, zgromadzonym w pobliżu, że dzień wcześniej, czyli 3 września, jej partner nie wrócił z pracy na noc do domu.

Policja zwróciła uwagę na zachowanie kobiety. Przedstawiony przez nią opis mężczyzny i to, jak był ubrany, odpowiadał wizerunkowi denata. Funkcjonariusze udali się więc z Aleksandrą S. do miejsca jej zamieszkania. Tu, według nieoficjalnego źródła PAP, kobieta miała się również dziwnie zachowywać, m.in. próbowała uruchomić pralkę z zabrudzonymi ubraniami. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli m.in. obuwie ze śladami przypominającymi krew, portfel, nożyczki, pocięte fragmenty karty SIM, artykuły spożywcze, które odpowiadały zakupom widniejącym na paragonach znalezionych w miejscu ujawnienia zwłok, a które - jak się następnie okazało - były przez denata zakupione po pracy 3 września. W mieszkaniu były też inne ślady krwi.

Czytaj też: Miała pokłócić się z partnerem i wyjść z domu. Poszukiwana 29-latka w ciąży nie żyje

Podejrzana powiedziała, że jej mąż Adrian S. 4 września rano pojechał pociągiem do Ostrowca Świętokrzyskiego, do miejsca swojego zamieszkania.

Funkcjonariusze zatrzymali go tego samego dnia w pociągu w Skarżysku-Kamiennej. Przy mężczyźnie znaleźli m.in. nóż, ponad 700 zł - pozostałość kwoty, którą miał otrzymać od żony za udział w zabiciu jej konkubenta.

Kobieta dla stworzenia sobie alibi wysyłała m.in. do swojego konkubenta wiadomości, w których wyrażała o niego troskę i dopytywała, gdzie jest. Sytuacja ta trwała niemal przez całą noc. Następnie rano pocięła kartę SIM z telefonu pokrzywdzonego i razem z należącym do niego portfelem wyrzuciła je do kosza na śmieci w mieszkaniu. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Pozostałe wiadomości