Ciekawostki

Emma Watson chce więcej prezydentek. Aktorka: nie ma równości płci

Ciekawostki


Emma Watson po raz kolejny zabrała głos w sprawie równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Tym razem aktorka znana z serii filmów o Harrym Potterze odpowiadała na Twitterze na pytania i wątpliwości internautów dotyczące jej akcji HeForShe.

Swoją walkę o równouprawnienie kobiet i mężczyzn Emma Watson rozpoczęła na forum międzynarodowym we wrześniu zeszłego roku. Aktorka wystąpiła wtedy w tej sprawie przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ w Nowym Jorku. Jej przemówienie przyjęto owacjami na stojąco.

W ten sposób aktorka zainicjowała akcję HeForShe, której celem jest aktywne włączanie mężczyzn w walkę o prawa kobiet. Dzięki jej działaniu, w ciągu zaledwie trzech dni od przemówienia, do akcji przyłączyło się 100 tys. mężczyzn.

Teraz ambasadorka dobrej woli agendy Narodów Zjednoczonych poświęciła swój czas, by w ramach projektu Q&A (pytanie i odpowiedź) udzielić na Twitterze odpowiedzi na pytania i wątpliwości swoich fanów.

Aktorka: Żaden kraj nie może powiedzieć, że osiągnął równość płci

Watson, pytana o najlepszą radę dla kobiet walczących o równouprawnienie, odpowiedziała: "Nie można się spodziewać zmian w ciągu jednej nocy. Czasem to, co jest niewidoczne, ma większy wpływ niż myślisz."

@TaylaGregson @HeforShe Don't expect change to happen overnight, even if its not always visible it's making more impact than you think— Emma Watson (@EmWatson) styczeń 23, 2015

Aktorka usłyszała też pytanie o to, co jej zdaniem jest najważniejszym celem akcji HeForShe - poza osiągnięciem pełnej równości. "Chciałabym widzieć więcej kobiet na stanowiskach prezydenta, premiera, członków parlamentów i dyrektorów firm" - odpowiedziała Watson.

@GinnyToMyHarry @UN_Women @HeforShe I'd love to see more female presidents, prime ministers, parliament members and business CEO's....— Emma Watson (@EmWatson) styczeń 23, 2015

Innej z internautek Watson odpisała z kolei, że żaden kraj na świecie nie może się dziś pochwalić osiągnięciem równości w statusie kobiet i mężczyzn.

@chasing_jayce @UN_Women @HeforShe No country in the world can yet say they have achieved gender equality.— Emma Watson (@EmWatson) styczeń 23, 2015

Nie tylko kobiety

Do akcji Q&A przyłączył się również mężczyzna, który chciał poznać zdanie aktorki na temat kobiet, które wstępują do wojska. Watson odpowiedziała: "Niezależnie od rodzaju pracy - jeżeli kobieta może, to powinna to robić."

@DaveDKT26 Whatever the job is - if she can do it she should be able to .#HeForShe— Emma Watson (@EmWatson) styczeń 23, 2015

Autor: kl,ts//tka / Źródło: twitter, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości