Ciekawostki

Chciała zrobić selfie z łabędziem. Ptak "przestał się ruszać"

Ciekawostki

NAKE BATEVŁabędź próbował uwolnić się z uścisku turystki

Kolejny bulwersujący przypadek ludzkiego okrucieństwa wobec zwierząt. Jak donoszą macedońskie media, w turystycznej miejscowości Ohrid łabędź zdechł po tym, jak bułgarska turystka wyciągnęła go z wody i szarpała się z ptakiem, żeby zrobić sobie zdjęcia.

Jak poinformował serwis Macedonia Online, do zdarzenia doszło w popularnej wśród turystów miejscowości Ohrid, nazywanej "perłą Macedonii". Przebywająca tam bułgarska turystka miała wyciągnąć z wody łabędzia, aby zrobić sobie z nim zdjęcie. Według relacji przestraszony ptak próbował uciec, ale nie był w stanie wyrwać się z uścisku kobiety.

Usatysfakcjonowana zdjęciami, kobieta miała pozostawić zwierzę na brzegu. "Wtedy ptak już się nie ruszał" - podał serwis Macedonia Online.

Internet zareagował

Wiadomość o zdarzeniu szybko rozprzestrzeniła się w sieci. Swoje oburzenie internauci wyrażają w mediach społecznościowych. Zwracają uwagę, że to kolejny podobny incydent w ostatnich miesiącach.

Pod koniec lutego w chińskim zoo zdechły dwa pawie, z którymi turyści robili sobie zdjęcie. W Argentynie mały delfin zdechł na plaży, okrążony przez tłum gapiów robiących mu zdjęcia. Na Florydzie mężczyzna wyicągnął na brzeg rekina, by zrobić z nim zdjęcie.

First a baby dolphin, now a swan is dragged out of a lake by it's neck and dies on the beach for a selfie. People are sick and cruel.— swoony tune (@germzingis) 8 marca 2016

Wielu internautów zarzuca kobiecie brak empatii i znęcanie się nad zwierzętami. Inni apelują o opamiętanie w sytuacji fotografowania się ze zwierzętami.

Walcząca o prawa zwierząt organizacja PETA wyraziła oburzenie zachowaniem turystki.

Seriously, just STOP. Another animal, this time a swan, has died for a selfie. https://t.co/p4z1bKmKWP— PETA (@peta) 8 marca 2016

Zobacz również:

Krupa i Biedroń apelują do premier. Chcą zakazu hodowania zwierząt na futra
Krupa i Biedroń apelują do premier. Chcą zakazu hodowania zwierząt na futraTVN 24

Autor: mkw//ŁUD / Źródło: Macedonia Online

Źródło zdjęcia głównego: NAKE BATEV

Pozostałe wiadomości