USA

USA

Nie ma potrzeby gromadzenia zapasów - zapowiedział prezydent USA Donald Trump, odpowiadając na obawy części Amerykanów i doniesienia o masowym wykupywaniu towarów. Dodał, że sklepy w Stanach Zjednoczonych pozostaną otwarte. Konferencja prezydenta USA odbyła się już po ogłoszeniu przez Fed obniżki stóp procentowych.

Gala wręczenia Złotych Malin została w sobotę odwołana w Los Angeles z powodu pandemii koronawirusa. W tym roku nagrody dla najgorszych filmów miały zostać wręczone po raz 40. Wcześniej organizatorzy imprezy zapewniali, że epidemia nie przeszkodzi w przeprowadzeniu ceremonii.

Indeksy na amerykańskiej giełdzie zakończyły piątkowe notowania z ponad 9-procentowymi wzrostami. Zwyżki nabrały tempa, gdy prezydent Donald Trump ogłosił stan nadzwyczajny w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Donald Trump powiedział w piątek na konferencji prasowej, że prawdopodobnie podda się testowi na koronawirusa. Dziennikarze pytali wcześniej prezydenta USA, dlaczego nie poddał się kwarantannie, mimo iż był w towarzystwie osób, które okazały się zakażone.

Prezydent Donald Trump ogłosił w piątek stan nadzwyczajny na terenie całego kraju. W ten sposób uruchomione zostaną dodatkowe fundusze federalne na walkę z epidemią koronawirusa. Trump poinformował, że chodzi o około 50 miliardów dolarów.

Od północy w piątek na 30 dni zawieszone będą połączenia komunikacyjne z Europy do Stanów Zjednoczonych - poinformował w środę prezydent USA Donald Trump w orędziu w sprawie koronawirusa, wygłoszonym w Gabinecie Owalnym. Zakaz nie będzie obejmował Wielkiej Brytanii. Decyzję Trumpa skrytykowali przewodniczący Komisji Europejskiej oraz Rady UE twierdząc, że "została podjęta jednostronnie i bez konsultacji".

Joe Biden wygrał wtorkowe prawybory demokratów w stanach Idaho, Missouri, Missisipi i Michigan. Tym samym znacząco wysuwa się na prowadzenie w walce o partyjną nominację w wyścigu o Biały Dom. Były wiceprezydent USA oraz jego główny rywal senator Bernie Sanders z powodu koronawirusa odwołali zaplanowane na wtorkowy wieczór spotkania wyborcze w stanie Ohio.

Prezydent USA Donald Trump zwrócił się we wtorek do Amerykanów o zachowanie spokoju, ponieważ - jak podkreślił - koronawirus odejdzie. Dodał, że nie widzi powodu, by poddać się testom na obecność koronawirusa, mimo że leciał samolotem z osobą, która może być zakażona. Trump zapewnił, że czuje się dobrze i nie ma symptomów zakażenia wirusem.

Ze względu na epidemię koronawirusa dowództwo sił zbrojnych USA podjęło decyzję o ograniczeniu podróży żołnierzy do i z Włoch oraz Korei Południowej - poinformował w niedzielę rzeczniczka wojsk amerykańskich. W sobotę wieczorem odnotowano kolejny przypadek zakażenia koronawirusem u żołnierza z tego kraju.

Były prezydent USA Bill Clinton stwierdził w opublikowanym w piątek dokumencie, że romans sprzed lat z Monicą Lewinsky był sposobem "radzenia sobie z niepokojami". Film opowiada o jego żonie - byłej sekretarz stanu USA Hillary Clinton.