Gospodarka USA

Gospodarka USA

Chevron zwolni tysiące osób. Kryzys branży naftowej trwa

Niskie ceny ropy naftowej uderzyły w amerykańską branżę naftową. W tym roku w tym sektorze pracę straciło już 87 tys. osób. Do największych koncernów zwalniających ludzi dołączył Chevron, który tnie 7 tys. miejsc pracy.

Amerykanie modernizują swoją armię

Amerykanie wymienić flotę bombowców. Najstarsze B-52 pochodzą jeszcze z lat sześćdziesiątych, nowsze też mają już swoje lata, bo służą już ponad dwie dekady. Pentagon wybrał już dostawcę samolotów. Supertajny kontrakt według doniesień ma mieć wartość ponad 50 mld dolarów.

Spadki na Wall Street. Nie pomógł świetny debiut Ferrari

Środa na Wall Street przyniosła nieduże spadki głównych indeksów. Inwestorzy giełdowi analizują wyniki kwartalne podawane przez korporacje w USA. W centrum uwagi znalazła się spółka farmaceutyczna Valeant Pharmaceuticals, której zarzucono manipulację wynikami.

W USA właściciele dronów będą musieli je rejestrować

Masz drona? Teraz będziesz musiał go zarejestrować. Takie zasady już wkrótce wejdą w życie w Stanach Zjednoczonych. Federalny Departament Transportu zajął się sprawą, bo za oceanem coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych spotkań w powietrzu. Komercyjnie wykorzystywane drony już teraz trzeba tam rejestrować, ale problemem tak naprawdę są maszyny wykorzystywane przez amatorów, którym często brakuje umiejętności.

Wzrosty na Wall Street. Po dobrych danych w USA

Sesja na amerykańskich giełdach przebiegała pod znakiem wzrostów głównych indeksów. Rynek poznał w czwartek serię danych makro, w tym lepsze od oczekiwań dane na temat inflacji konsumenckiej w USA. W centrum uwagi znalazły się również wyniki kwartalne, które podały banki Goldman Sachs oraz Citigroup.

Chiny prześcignęły USA: mają więcej superbogaczy

W ChRL jest obecnie 596 miliarderów (licząc w dolarach USA) – o 242 więcej niż rok wcześniej i po raz pierwszy więcej niż w Stanach Zjednoczonych, gdzie takim majątkiem dysponuje „tylko” 537 superbogatych.

Amerykańskie giełdy na zielono. Rynek czeka na wyniki spółek

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła umiarkowane zwyżki i kontynuację wzrostów z poprzedniego tygodnia w oczekiwaniu na raporty finansowe amerykańskich korporacji za trzeci kwartał. Notowaniom indeksów pomaga również poprawa sentymentu na chińskim rynku finansowym.

Amerykańskie giełdy na plusie. Ale rynki boją się o globalną gospodarkę

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi wzrostami głównych indeksów. Wydarzeniem dnia była publikacja "minutes" z wrześniowego posiedzenia Fed, z którego wynika, że USA są bliskie stanu, który uzasadniać może podwyżkę stóp procentowych, ale zmartwieniem jest tempo rozwoju globalnej gospodarki.

Wzrosty na Wall Street. Dzięki droższej ropie

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się umiarkowanymi wzrostami głównych indeksów. Rynek monitoruje systematycznie rosnące w ostatnim czasie ceny ropy naftowej oraz przygotowuje się na startujący w tym tygodniu sezon wynikowy w USA.

Największa umowa handlowa na świecie. Kto na niej skorzysta?

Skorzystać mają wszyscy. Od Australii, przez Brunei po Meksyk i Stany Zjednoczone. Mowa o największej światowej umowie handlowej. Interesy między 12 państwami mają być łatwiejsze i przeprowadzane na większą skalę. Dzięki temu dochód Stanów Zjednoczonych wzrośnie o około 70 mld dol. począwszy od 2025 roku. Jeszcze mocniej ma to odczuć Japonia, której dochód szacuje się, że wzrośnie o ponad 100 mld dol.

Paraliżu budżetowego nie będzie. Senat przyjął ustawę

Senat USA przyjął w środę ustawę przedłużającą wydatki państwa do 11 grudnia. Do północy musi ją jeszcze przyjąć Izba Reprezentantów, by uniknąć tzw. shutdownu, czyli paraliżu federalnych instytucji, jaki miał miejsce dwa lata temu z powodu braku budżetu.