Gospodarka USA

Gospodarka USA

USA badają transakcje Deutsche Banku. Podejrzewają rosyjskich klientów o pranie pieniędzy

Amerykański Departament Sprawiedliwości bada warte miliardy dolarów transakcje dokonywane przez Deutsche Bank AG w imieniu rosyjskich klientów - pisze Reuters, powołując się na osobę zbliżoną do sprawy. Ci mieli kupować akcje w rublach i dokonywać takich samych transakcji w Londynie za dolary wyprowadzając w ten sposób pieniądze za granicę bez informowania o tym regulatorów.

Netflix prześciga Facebooka, Google i Apple. Daje "urlopy rodzicielskie bez limitu"

Netflix ogłosił, że jego pracownicy mogą skorzystać z "nieograniczonego, płatnego urlopu", by móc opiekować się nowym potomkiem. To rewolucja w amerykańskiej rzeczywistości, gdzie płatne urlopy rodzicielskie w firmach nie są gwarantowane przez prawo. Wcześniej po kilka tygodni wprowadził Facebook, a kilkanaście Apple i Google. Dzięki temu chcą zatrzymać w firmach najbardziej utalentowanych pracowników.

Spadki na Wall Street. Spółki technologiczne rozczarowały

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami najważniejszych indeksów po serii mieszanych raportów kwartalnych. Dobrą sesje zanotował po publikacji wyników General Motors, po drugiej stronie rynku znalazł się silnie zniżkujący Caterpillar.

To koniec łupkowego boomu w USA? Inwestorzy i banki coraz niechętniej sięgają do kieszeni

Spadające ceny ropy pociągają za sobą gaz i ropę z łupków. Firmy tną inwestycje i zwalniają pracowników, a banki znalazły się pod presja regulatorów. Amerykański regulator rynku ocenił, że ten sektor jest jednym z najbardziej ryzykownych. I bankowcy muszą dokładniej przyjrzeć się swoim akcjom kredytowym w energetyce. Bez finansowania firmy będą musiały zamrozić kolejne projekty.

Honda zapłaci 24 mln dolarów. Za rasistowskie praktyki

Honda zgodziła się zapłacić 24 mln dolarów odszkodowania w związku z oskarżeniami o dyskryminację swoich klientów: Afroamerykanów, Azjatów i Latynoameryków przy udzielaniu im pożyczek za zakup samochodów. Ci mieli płacić średnio 150-250 dolarów więcej niż tzw. biali kredytobiorcy - pisze CNN Money.

Amerykanie przyglądają się Atenom, na Wall Street spadki

Środowa sesja na Wall Street przyniosła początkowo nieduże zmiany po wystąpieniu prezes Fed Janet Yellen, która powtórzyła, że chciałaby podnieść stopy procentowe w tym roku. W końcówce indeksy zniżkowały po informacji o starciach demonstrantów z policją w Atenach.

USA przygotowują się na podwyżkę stóp. Po raz pierwszy od niemal dekady

Szefowa amerykańskiej Rezerwy Federalnej Janet Yellen ma przełomową wiadomość dla Amerykanów i reszty świata: nadchodzą podwyżki. Podczas piątkowego wystąpienia Yellen potwierdziła, że amerykański bank centralny zamierzy podnieść główną stopę procentową w tym roku. Po raz pierwszy od 2006 roku.

Wall Street reaguje na Grecję. Ale umiarkowanie

Inwestorzy ze względnym spokojem zareagowali na wyniki referendum w Grecji. Rynek wciąż nie traci nadziei, że ostatecznie uda się osiągnąć porozumienie w sprawie Grecji. W przypadku realizacji Grexitu zakłada się, że nie zdestabilizuje on światowych finansów.