Gospodarka USA

Gospodarka USA

Wzrosty na Wall Street. Po osłabieniu dolara

Sesja na Wall Street w czwartek zakończyła się solidnymi wzrostami i nowym historycznym rekordem S&P 500. Rynkom akcji pomaga osłabienie się dolara oraz ustabilizowanie się rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, a przez to uspokojenie rynku długu.

Starbucks przenosi produkcję wody poza Kalifornię. Przez suszę

Starbucks, czyli największa na świecie sieć kawiarni ogłosiła, że przeniesie produkcję swojej wody "Ethos Water" z Kalifornii do Pensylwanii. Wszystko przez długotrwałą suszę, która od miesięcy dotyka pierwszy ze stanów. Sieć chce w ten sposób odciążyć tamtejszy system wodny.

Amerykańskie dzieci też dziedziczą biedę. Na ucieczkę w bogactwo mają czas do 13. roku życia

Amerykańskie badania potwierdzają, że nie tylko rodzice i najbliżsi członkowie rodziny mają wpływ na przyszłość dzieci. Ogromne znaczenie mają też sąsiedzi. Reprodukcja, czyli dziedzicznie biedy dotyka ludzi na całym świecie, także tych mieszkających w USA. A największą szansę na ucieczkę z niej mają do... trzynastego roku życia. Co ciekawe - dobre sąsiedztwo ma większe znacznie dla chłopców niż dziewczynek.

Ameryka zamyka stare reaktory jądrowe, ale ma za mało pieniędzy. Zapłacą konsumenci?

Na skraju Humboldt Bay w północnej Kalifornii leży relikt świetności amerykańskiej energetyki jądrowej. Reaktor został zamknięty w 1976 roku. Zgodnie z danymi jego właściciela - firmy PG&E Corp. koszty, które jeszcze są potrzebne do całkowitego zabezpieczenia reaktora i demontażu pozostałych elementów to ok. 441 mln dolarów. Operatorzy elektrowni powinni mieć wystarczająco środków, aby takie rozbiórki sfinansować, okazuje się jednak, że nie mają - pisze "Bloomberg".

Fatalne dane z amerykańskiej gospodarki. Traci giełda, słabnie dolar

Amerykanie zaprezentowali dziś dane za pierwszy kwartał tego roku o Produkcie Krajowym Brutto. Wzrósł on tylko o 0,2 proc. Rynek oczekiwał wzrostu na poziomie 1 proc. To bardzo złe dane oznaczają, że amerykańska gospodarka wciąż ma spore kłopoty. Na opublikowane dane od razu zareagowały rynki walutowe - tanieje dolar, wzmacnia się euro i nasza rodzima waluta - tracą też giełdy w USA i Europie.

Stres, walka, brak podwyżek. "Wall Street to smutne miejsce pracy"

Wall Street to dla wielu finansistów wymarzone miejsce do pracy. Okazuje się jednak, że w praktyce może być różnie. Ciągła walka, stres, zastraszanie, niewielkie podwyżki - tymi słowami pracownicy opisują codzienne życie na Wall Street - pisze CNN Money, powołują się na badanie przeprowadzone wśród 100 specjalistów od finansów przez Options Group.