Gospodarka USA

Gospodarka USA

Amerykanie zmieniają stopy procentowe. Pierwszy taki ruch od roku

Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 25 punktów bazowych do 0,50-0,75 procent. To pierwszy taki ruch od grudnia zeszłego roku. - Podwyżka stóp procentowych odzwierciedla zaufanie, jakie Fed posiada względem amerykańskiej gospodarki - powiedziała na konferencji prasowej po posiedzeniu Fedu jej prezes Janet Yellen. Choć decyzja Rezerwy Federalnej dotyczy głównie amerykańskiej gospodarki, to odczujemy ją również w naszych portfelach.

Trump żąda zerwania kontraktu na nowy Air Force One. Boeing odpowiada

4 mld dolarów - tyle według Donalda Trumpa będzie kosztował nowy Air Force One. Przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych uważa, że to za dużo i żąda zerwania kontraktu z firmą Boeing. Producent odpowiada jednak, że podpisano z nim kontrakt na 170 mln dolarów na stworzenie parametrów nowego samolotu prezydenckiego.

Kolejny rekord na Wall Street. Rynki czekają na banki centralne

Dow Jones, index amerykańskich blue chipów zakończył sesję wzrostami i po raz jedenasty od wyborów w USA znalazł się najwyżej w historii. Rekordowe poziomy osiągnęły również indeksy szerokiego rynku: Russell 2000 i S&P Mid Cap 400. Rynki oczekują na decyzję EBC w czwartek i posiedzenie Fed w przyszłym tygodniu.

159 amerykańskich śmigłowców dla Afganistanu

Departament obrony zamierza wyposażyć siły zbrojne Afganistanu w 159 unowocześnionych śmigłowców Black Hawk UH-60+, które są obecnie na stanie jednostek powietrznych USA - podał rzecznik Pentagonu Adam Stump wskazując, że resort wystąpił o zwiększenie budżetu.

Wall Street pod kreską. Drożeje ropa

Główne indeksy nowojorskich giełd utrzymywały się w poniedziałek pod kreską, po kilkukrotnym ustanowieniu historycznych maksimów w ubiegłym tygodniu. W centrum uwagi inwestorów były rosnące ceny ropy naftowej przed kluczowym spotkaniem OPEC.

Wall Street na historycznych maksimach

Indeksy na Wall Street zakończyły poniedziałkową sesję wzrostami i kolejnymi historycznymi maksimami notowań. W tym tygodniu rynki czekają na środę, kiedy to Fed opublikuje minutki z listopadowego posiedzenia, a w USA i Europie inwestorzy poznają istotne dane makro.

Wahania na Wall Street. Mieszane uczucia inwestorów

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła mieszane nastroje. Grupujący blue-chipy DJI zakończył sesję szósty raz z rzędu na historycznych maksimach. Na minusie znalazły się S&P 500 i Nasdaq.

Za rządów Obamy rekordowe zgody na sprzedaż uzbrojenia

Osiem lat rządów Baracka Obamy to zaakceptowanie kontraktów zbrojeniowych o wartości dwa razy większej niż za ośmiu lat rządów George W. Busha. Jak wynika z danych opublikowanych przez Pentagon, ustępujący prezydent, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, patronował wydaniu zgody na sprzedaż uzbrojenia za 278 miliardów dolarów.

Gigant samochodowy rozwścieczył Trumpa. Przyszłość marki pod znakiem zapytania

Donald Trump kilkukrotnie w trakcie kampanii ganił Forda za jego plany. Amerykański koncern ogłosił bowiem, że planuje przenieść całość swojej produkcji małych samochodów do Meksyku. Producent ze swoich planów nie rezygnuje i po ogłoszeniu wyniku wyborów ogłosił chęć współpracy z Trumpem. Akcje Forda mocno traciły na wartości w ostatnich tygodniach.

Niewielkie zmiany na Wall Street. W centrum uwagi posiedzenie Fed

Indeksy giełdowe w USA odnotowały w środę niewielkie zmiany. Wydarzeniem dnia była publikacja protokołu z wrześniowego posiedzenia Fed, na którym kilku jego uczestników stwierdziło, że podwyżka stóp "była blisko". Wśród walut umacniał się amerykański dolar. Taniała ropa naftowa.

Wall Street pod kreską. Rozczarowujące wyniki kwartalne

Główne indeksy na nowojorskich giełdach zanotowały we wtorek solidne spadki. W centrum uwagi rynków znajduje się początek sezonu wyników spółek, który tradycyjnie otworzył koncern aluminiowy Alcoa. Kwartalne wyniki tej spółki rozczarowały inwestorów.