Wojsko Polskie

Wojsko Polskie

Pułkownik Dariusz Kalbarczyk należał do elity wojskowych służb specjalnych. Na ostatnią misję wysłano go do Iranu. Tam, dwa lata temu, polski oficer zginął w niejasnych okolicznościach. Służby specjalne i prokuratura nie są w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, co stało się z pułkownikiem Kalbarczykiem. Reportaż Patryka Szczepaniaka "Śmierć polskiego szpiega w Iranie".

Kupiła świece. I serwetki w serca. Obiecali sobie, że zjedzą razem kolację, kiedy wróci. W walentynki na lotnisku w Goleniowie przytulała się do jego trumny. Przyjechali po Niego w komplecie. Tak jak wychodzili na małą stację w Lesięcinie, kiedy wracał do domu z jednostki. Gazety pisały, że została sama z trójką dzieci. Została z pięciorgiem. Bo oprócz Kamila, Kuby i Kacpra były jeszcze Magda i Asia - córki siostry jej męża, które wychowywali razem. Chorąży Andrzej Rozmiarek zginął w Afganistanie. Miał 35 lat. Anna prawie 30. 

Umowa o współpracy wojskowej między Polską a USA jest bardzo ważna, bo zmienia zupełnie charakter stacjonowania wojsk amerykańskich w Polsce z rotacyjnego już na stacjonarny - powiedział w "Jeden na jeden" prezydencki minister Andrzej Dera. Umowa zostanie podpisana w sobotę przez amerykańskiego sekretarza stanu Mike'a Pompeo oraz szefa MON Mariusza Błaszczaka w obecności Andrzeja Dudy.