Najnowsze

Najnowsze

Nieudolność urzędników za jedyne 5 tysięcy

Trybunał w Strasburgu uznał, że Jerzy Rosiński padł ofiarą wieloletnich zaniechań i niedociągnięć urzędników. Zmieniające się plany zagospodarowania terenu uniemożliwiły mężczyźnie budowę domu na jego własnej działce przez wiele lat.

Eurostek i polish wołowina 2012

Producenci mięsa chcą wykorzystać szansę, jaką stwarza organizacja piłkarskich mistrzostw Euro2012, dla promocji polskiej wołowiny i powołali inicjatywę "EUROSTEK 2012".

Włochy nie polecą w środę

Bardzo poważne utrudnienia w transporcie lotniczym we Włoszech może spowodować strajk pracowników lotnisk oraz stewardess i stewardów Alitalii, który zapowiedziano na środę.

Tory budowane "na pniu"

Wojewoda będzie miał 3 miesiące na wydanie decyzji o lokalizacji linii kolejowej - wynika z przyjętego przez rząd projektu ustawy o transporcie kolejowym oraz Prawa ochrony środowiska.

Inflacja pod kontrolą - stopy bez zmian?

Podwyżki stóp procentowych w kwietniu i czerwcu były sygnałem, że RPP czuwa nad sytuacją i póki inflacja nie osiągnie 3 proc., a wzrost płac 10 proc., nie trzeba podejmować kolejnych kroków - uważa członek Rady Stanisław Owsiak

Rząd dostanie 2,4 mld od NBP

Rząd zatwierdził we wtorek roczne sprawozdanie finansowe Narodowego Banku Polskiego za 2006 rok. Jest to równoznaczne z podziałem wypracowanego zysku.

"Państwo nie odda ropy w obawie przed Rosją"

Rząd nie zdecydował się na dokończenie prywatyzacji koncernów naftowych z obawy przed przejęciem tych aktywów przez firmy rosyjskie - przyznaje w rozmowie z portalem wnp.pl Paweł Szałamacha, wiceminister skarbu państwa.

Tiry nie pojadą w upał

Od 18 lipca, w godzinach 11-22, będzie obowiązywać zakaz ruchu ciężarówek w województwach: małopolskim, śląskim, świętokrzyskim, lubuskim i podkarpackim.

Murdoch coraz bliżej zakupu WSJ

Magnat mediowy Rupert Murdoch osiągnął wstępne porozumienie co do zakupu spółki Dow Jones – wydawcy prestiżowego dziennika finansowego „The Wall Street Journal”.

NIK: 283 mln zł strat na handlu węglem

Na 283 mln zł oszacowała NIK wartość straconych oraz źle wydanych i rozliczonych środków, pochodzących ze sprzedaży węgla do energetyki i ciepłownictwa w latach 2004-2006. Funkcjonujący system sprzedaży Izba uznała za korupcjogenny.

Ustąpił wiceminister Skarbu

Premier Jarosław Kaczyński przyjął rezygnację Ireneusza Dąbrowskiego z funkcji wiceministra skarbu - poinformowało ministerstwo.

W upały masz więcej praw

Dziś temperatura w Polsce znów grubo przekroczy 25 stopni Celsjusza. Przed upałami zasłoń się... kodeksem pracy.

Orlen zaskoczony decyzją Litwy

- PKN Orlen nadal jest zainteresowany przejęciem na Litwie terminalu naftowego w Kłajpedzie - potwierdził rzecznik spółki w "Wall Street Journal Polska".

Tanie laptopy dla biednych dzieci

Jest szansa, że na rynku pojawią się tańsze komputery przenośne przeznaczone specjalnie dla krajów rozwijających się. Tego typu maszyny trafią do sprzedaży już pod koniec roku.

Bruksela szykuje sankcje dla monopolistów

Bruksela przygotowuje nowe regulacje dla rynku telekomunikacyjnego. W ten sposób Urząd Komunikacji Elektronicznej może dostać nową broń w sporze z TP SA o tańszy internet.

PKO BP inwestuje w polskich emigrantów

PKO BP zauważa potrzeby nowej emigracji i chce się zbliżyć do Polaków pracujących w Anglii. Jest to nowa strategia banku wejścia na rynek brytyjski - donosi "Puls Biznesu"

Żona po mężu nic nie dostanie

Ministerstwo pracy chce, by oszczędności odkładane przez lata w funduszach emerytalnych przepadały po naszej śmierci. Nie ma co liczyć na emeryturę po małżonku - donosi Gazeta "Wyborcza".

Bezrobotny specjalista od niczego

Polskie bezrobocie zaczyna się szkole. I to nie z powodu poziomu kształcenia. Nasz system oświaty jest kompletnie niedopasowany do potrzeb rynku pracy - alarmują eksperci. Problem jest poważny i narasta.

Rusza budowa obwodnicy w dolinie Rospudy

31 lipca kończy się termin ochronny lęgu ptaków, a rozpoczynają się prace ziemne i budowlane nad rzeką Rospudą (Podlaskie) w obszarze Natura 2000, związane z budową obwodnicy Augustowa.

Milion funtów kary za skażoną czekoladę

Największa na świecie firma produkująca słodycze Cadbury Schweppes została skazana przez brytyjski sąd na zapłacenie miliona funtów (1,48 mln euro) grzywny za sprzedaż w 2006 roku zakażonej salmonellą czekolady.