Najnowsze

Najnowsze

Amerykańska gospodarka hamuje

W Polsce coraz bardziej odczuwalne są efekty osłabienia gospodarczego w USA, w tym zapaści na amerykańskim rynku nieruchomości. Problemy USA widać po warszawskim indeksie giełdowym - pisze "Rzeczpospolita".

Posiadacze kredytów złotówkowych liczą straty

Kto rok temu zdecydował się na kredyt we frankach szwajcarskich, zyskał kilka tysięcy złotych. O tyle więcej musiałby zapłacić odsetek, gdyby wybrał płatności w złotówkach - pisze "Życie Warszawy".

Islandia stawia na wodór

Islandia chce jako pierwsza całkowicie zrezygnować z paliw kopalnych. Zamierza zastąpić je wodorem.

Wcześniejsze emerytury z przywilejami

Rząd chce wprowadzić więcej przywilejów zmieniając sposób liczenia wcześniejszych emerytur dla ok. 100 tys. osób. Może to kosztować w ciągu 13 najbliższych lat polski budżet 27 miliardów złotych - ostrzega "Rzeczpospolita"

Brytyjczycy wymigują się od pracy

100 mln dolarów rocznie kosztują gospodarkę Brytyjczycy, którzy co piątek kończą pracę wcześniej niż powinni. Piątkowe popołudnie zaliczają do weekendu i "urywają się" na drinka - wynika z najnowszych badań.

Linux przekonuje producentów

Jeden z największych na świecie producentów komputerów Lenovo, chce sprzedawać laptopy wyposażone w system operacyjny Linux.

W Niemczech staną pociągi

Niemieccy kolejarze zapowiedzieli na środę ogólnokrajowy protest. W czwartek protestować mają maszyniści. Zapowiada się największy strajk państwowych kolei od 15 lat.

CBA wkracza do kopalni

CBA wzięło pod lupę Kompanię Węglową. Sprawdza procedury przetargowe i realizację zamówień publicznych.

Deficyt pracowników na Śląsku

Pracy jest więcej niż pracowników - w Śląskich Urzędach Pracy w przypadku jednej czwartej zawodów jest więcej ofert, niż nowo rejestrujących się bezrobotnych.

Chiny: Nie bójcie się naszego jedzenia

Chińskie produkty wciąż na cenzurowanym. Jednak władze z Wielkim Murem zapowiadają, że aby zapewnić odpowiednią jakość wyżywienia podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie, zastosują specjalny system monitorujący żywność.

Bezrobocie ciągle w dół

Pomimo, że w urzędach pracy rejestrują się w wakacje absolwenci, to stopa bezrobocia w lipcu spadła do 12,2 proc. z 12,4 proc. w czerwcu - podaje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Berlinka za powstrzymanie roszczeń

Nie będzie rozmów o zwrocie Biblioteki Pruskiej i innych niemieckich dzieł kultury, jeśli Niemcy dalej będą żądali majątków pozostawionych po II wojnie światowej na terenie Polski - o nowym stanowisku MSZ pisze "Dziennik".

UOKiK: Operatorzy komórkowi łamią prawo

UOKiK sprawdził warunki, na jakich operatorzy telefonii komórkowej zawierają umowy z konsumentami. Niepełne regulaminy, nieinformowanie o ich zmianie, zawyżanie opłat i ignorowanie roszczeń klientów to najczęstsze grzechy sieci.

USA odwracają się od ropy?

W USA Izba Reprezentantów uchwaliła ustawę, w myśl której od 2020 roku co najmniej 15 proc. zużywanej w kraju energii ma pochodzić z wiatru, słońca lub biomasy - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Doniesienia z warszawskiego parkietu

Relacja Katarzyny Karpy-Świderek z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, w której także o wynikach finansowych spółki KGHM Polska Miedź za II kwartał 2007 roku.

Drożeją używane samochody

Auta eksploatowane krócej niż cztery lata mają obecnie niespotykanie wysoką wartość rynkową. Jest ona nawet 10 proc. wyższa niż w kilka miesięcy temu - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Niemiecki rynek pracy pozostanie zamknięty

Sekretarz generalny rządzącej w Niemczech CDU wykluczył możliwość otwarcia przed rokiem 2011 niemieckiego rynku pracy dla pracowników z Polski i innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Jan Kulczyk znów walczy o libijską ropę

Jan Kulczyk wraca tylnymi drzwiami w walce o Tamoil. W czerwcu warty cztery mld euro przetarg o 65 proc. koncernu wygrał amerykański fundusz inwestycyjny Colony Capital. Więc Kulczyk dogaduje się z nimi - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Wąsacz sprzedał bank jak swój?

Prokuratura i sejmowa komisja śledcza zajmą się zbadaniem prywatyzacji wrocławskiego Banku Zachodniego. Skarb państwa stwierdził wiele nieprawidłowości przy sprzedaży banku irlandzkiemu inwestorowi - informuje "Nasz Dziennik".

Słodycze zdrożeją

Wkrótce amatorzy cukierniczych smakołyków będą musieli przełknąć gorzką pigułkę. Ceny mleka, zbóż i kakao na globalnym rynku biją rekordy, duże podwyżki cen słodyczy są więc tylko kwestią czasu - zapowiada "Puls Biznesu".

Europejski bojkot towarów "Made in China"?

Połowa wadliwych produktów na rynku Unii Europejskiej pochodzi z Chin. Dlatego Bruksela rozważa nawet zablokowanie unijnego importu z Państwa Środka - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

W TP SA jak w banku

Przychody Telekomunikacji Polskiej lecą w dół. Dlatego spółka szuka nowych form zarobku. Jej szef, były bankowiec, wpadł zatem na pomysł oferowania usług finansowych - czytamy w "The Wall Street Journal Polska".

Kuwejt w Wielkopolsce?

Do OPEC może jeszcze nie wejdziemy, ale złoża wyglądają obiecująco. Na tyle, że odwierty rozpoczęło PGNiG. W Wielkopolsce znajdują się największe w Polsce złoża ropy naftowej - pisze "Głos Wielkopolski".

Kierowcy pilnie poszukiwani

Otwarcie niemieckiego rynku pracy może spowodować masowe wyjazdy młodych kierowców. Już teraz potrzeba coraz więcej zawodowców, a o dobrych kandydatów trudno - pisze "Dziennik Polski".