Najnowsze

Najnowsze

Szef rady nadzorczej ZUS krytykuje nowy system emerytalny

- Nowy system emerytalny jest zbyt skomplikowany - uważa przewodniczący Rady Nadzorczej ZUS Robert Gwiazdowski. Jego zdaniem przyszłe państwowe emerytury powinny być równe dla wszystkich, a dodatkowo każdy powinien oszczędzać indywidualnie.

Wysyp nieuczciwych deweloperów

Większość ze 199 skontrolowanych przez UOKiK deweloperów świadomie narusza interesy konsumentów. Efektem są postępowania oraz pozwy sądowe – a w perspektywie kary finansowe.

Stały spadek bezrobocia

Ministerstwo Pracy prognozuje, że w lipcu stopa bezrobocia może spaść do 12,2 proc., w sierpniu - poniżej 12 proc., a na koniec roku poniżej 10 proc. - poinformowała wiceminister pracy Halina Olendzka.

Uproszczenie procedur budowlanych

Szybsze rozpoczęcie budowy domów jednorodzinnych, a także inwestycji związanych z organizacją mistrzostw Euro 2012, przewiduje rządowy projekt nowego Prawa budowlanego - ujawnia "Gazeta Prawna".

Zakaz handlu w święta będzie fikcją?

Zapowiadane ograniczenia pracy hipermarketów w dni świąteczne mogą przynieść odwrotny efekt. Jeżeli senatorowie nie poprawią znowelizowanej przez Sejm ustawy, święta w domu będą mogli spędzać tylko pracownicy małych sklepików.

Jesteśmy zbyt bogaci

Polska gospodarka może być zagrożona, bo rośnie zamożność Polaków. Kupujemy tak dużo, że przemysł może wkrótce przestać nadążać z produkcją. Efekt? Większa inflacja i droższe kredyty - ostrzega "Rzeczpospolita".

Coraz więcej Polaków szuka pracy na Wyspach

W ubiegłym roku aż 223 tysiące Polaków zarejestrowało się na brytyjskim rynku pracy - wynika z danych Department of Work and Pensions. To ponad 50 tys. więcej niż dwa lata temu.

Przekopią mierzeję za 80 milionów euro

Około 80 mln euro będzie kosztować kanał przez Mierzeję Wiślaną. Jego budowa mogłyby ruszyć już w przyszłym roku - zapowiada minister gospodarki morskiej Rafał Wiechecki.

Niemcy prywatyzują kolej

Rząd Niemiec zatwierdził projekt ustawy o częściowej prywatyzacji Kolei Niemieckich. Do 2008 r. w rękach prywatnych inwestorów ma się znaleźć ok 25 proc. udziałów największego przedsiębiorstwa transportowego w Europie.

Pomoc publiczna na naukę i ekologię

Badania i rozwój, ochrona środowiska oraz zatrudnienie to główne dziedziny, które będą wspierane ze środków publicznych w latach 2007-2013 - zdecydował we wtorek rząd.

Lekka zadyszka polskiej gospodarki

Tempo wzrostu gospodarczego w Polsce nieznacznie zwalnia. W całym 2007 r. wyniesie 6 proc. To tyle co rok wcześniej - poinformował Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.

Kupujemy na potęgę

Detaliczna sprzedaż w czerwcu 2007 roku była aż o 1/6 wyższa niż rok wcześniej. na wszystkie zakupy wydaliśmy też o 3 procent więcej niż w maju 2007 - wynika z danych GUS.

Rosja: elektrownia atomowa co pół roku

Rada Federacji zatwierdziła strategię rozwoju energetyki atomowej w Rosji, która zakłada wybudowanie ponad 20 elektrowni atomowych w ciagu następnych 10 lat.

Unio, zbuduj gazociąg po lądzie

Gazociąg Północny zastąpiony gazociągiem lądowym - tak to bardzo prawdopodobne. Państwa bałtyckie i Polska już przymierzają się do tego projektu i przekonują Komisję Europejską - podaje litewski dziennik.

UKE podzieli TPSA?

KE zastanawia się nad uprawnieniem dla regulatorów rynku łączności do podziału podmiotów dominujących na rynku telekomunikacyjnym. Jeśli się zdecyduje, to szefowa polskiego UKE już wie, jak z niego skorzysta - donosi "Parkiet".

PGNiG decyduje, kto zaprojektuje gazoport

Sześć polskich i zagranicznych firm wyraziło do tej pory zainteresowanych przetargiem na zaprojektowanie i uzyskanie podstawowych zezwoleń na budowę gazoportu w Świnoujściu. PGNiG ma zamiar rozstrzygnąć przetarg w ciągu ośmiu miesiecy.