Najnowsze

Najnowsze

Nie będzie prac w Dolinie Rospudy

W liście przesłanym do Trybunału Sprawiedliwości UE Polska zobowiązała się, że nie będzie prowadzić budowy obwodnicy Augustowa na chronionych programem Natura 2000 obszarach Doliny Rospudy - poinformowały w środę nieoficjalnie źródła w Komisji Europejskiej.

Zyskują tabloidy i Wyborcza, traci Rzeczpospolita i Dziennik

W ciągu ostatniego roku wzrosła średnia sprzedaż "Super Expressu", "Faktu" ale i "Gazety Wyborczej". W tym samym czasie "Dziennik" i "Rzeczpospolita" odnotowały spadek liczby sprzedanych egzemplarzy - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Sejm ratuje niższy VAT na mieszkania

Od 1 stycznia 2008 roku preferencyjna 7-proc. stawka VAT obejmie nowe mieszkania o powierzchni do 150 m. kw. oraz domy jednorodzinne do 300 m. kw., kupowane od deweloperów i spółdzielni mieszkaniowych - zdecydował w środę Sejm.

Balcerowicz do prokuratury za fundację?

Szefowie banków komercyjnych oraz były szef NBP mogli popełnić przestępstwo - wynika ze wstępnego raportu bankowej komisji śledczej do którego dotarło Radio ZET. Według niego banki wpłacały pieniądze na fundację kierowaną przez żonę Balcerowicza w czasie, gdy on sam kierował nadzorem bankowym.

Apteki będą nieczynne w święta?

Apteki i stacje benzynowe mogą być nieczynne podczas świąt 12 razy w roku. Wynika to z niejasnych przepisów zakazujących pracy w placówkach handlowych - pisze "Gazeta Prawna"

12 tys. osób może stracić pracę w Unilever

Brytyjsko-holenderski koncern rolno-spożywczy i kosmetyczny Unilever zlikwiduje 20 tys. etatów na świecie, z czego 10-12 tys. w Europie - poinformowało agencję AFP źródło związkowe w koncernie, zastrzegając swoją anonimowość.

Lotos na "10+"

Lotos rusza z wielkimi inwestycjami. Grupa będzie zabiegać w bankach o 1,1 mld euro na sfinansowanie wydatków, a pod hasłem "10 +" rozpoczęła kampanię informacyjną na temat rozbudowy gdańskiej rafinerii.

Nie chcą budowy drogi Poronin-Zakopane

Ponad 110 odwołań od decyzji wojewody małopolskiego w sprawie budowy "zakopianki" na odcinku Poronin-Zakopane złożyły działające w tych miejscowościach komitety protestacyjne - poinformowali kierujący komitetami Janina Stańco i Andrzej Chowaniec.

Bioton nie chce LFO?

- Bioton nie stanie do licytacji Laboratorium Frakcjonowania Osocza, jeśli nie wyjaśni się sprawa frakcjonatora - zapowiedział prezes spółki Adam Wilczęga.

TP SA wprowadziła nową ofertę internetową

Telekomunikacja Polska o jedną piątą obniżyła ceny usług dostępu do internetu. Ma to pomóc w pozyskaniu nowych klientów, bo bez tego spółka mogłaby mieć kłopot z realizacją planu sprzedaży - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Polskie Davos po raz siedemnasty

Dwa tysiące gości z 60 krajów, 150 dyskusji na temat biznesu i polityki międzynarodowej. Rusza XVII. Forum Ekonomiczne. Krynica będzie gościć m.in. Jarosława Kaczyńskiego i Kazimierza Marcinkiewicza, Aleksandra Kwaśniewskiego i Wiktora Janukowycza, Vaclava Havla i Guenter Verheugen.

Premier nie zna nowej szefowej PZU

Agata Rowińska, nowy prezes Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń dostała spory kredyt zaufania. Premiera otwarcie przyznaje, że nic nie wie o nowej szefowej największego polskiego ubezpieczyciela.

Rząd ma listę spółek pod kontrolą

Rząd przyjął listę spółek strategicznych. Znalazły się na niej te firmy, które zajmują się transmisjami danych. Nad nimi państwo chce zachować kontrolę.

Komisja Gospodarki przeciwko ministrowi

Sejmowa Komisja Gospodarki postanowiła, że pozytywnie zaopiniuje Sejmowi wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra gospodarki Piotra Woźniaka.

Ze Szwedami zbudujemy nowy czołg

Polacy we współpracy ze Szwedami będą produkować lekkie czołgi wsparcia. Dziś polskie Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy i spółka Bumar zawarły w tej sprawie porozumienie ze szwedzką firmą Hngglunds AB.

Są pieniądze, kiedy drogi?

Ponad 1 mld euro na inwestycje infrastrukturalne przekazano na rachunki beneficjentów z Funduszu Spójności - podał minister transportu Jerzy Polaczek.

Rząd chce ulżyć rodzinom

Dłuższe urlopy macierzyńskie i większe ulgi rodzinne zakłada projekt zmian w Kodeksie pracy przyjętym przez rząd.

Terminal 2: Problem zidentyfikowany, nie rozwiązany

Nowy terminal na warszawskim lotnisku Okęcie nie zostanie otwarty we wrześniu. Straż pożarna nadal ma zastrzeżenia do zabezpieczeń przeciwpożarowych, a władze lotniska nie są w stanie podać nawet przybliżonej daty otwarcia Terminalu II.

Była minister pracy opieszała, ale hojna

Wynika z kontroli przeprowadzonej na polecenie premiera wykazały, że była minister pracy wydała na premie 23 proc. środków zamiast planowanych trzech proc. W tym samym czasie nie płaciła grzywien, jakie na resort nakładał sąd - pisze "Rzeczpospolita".

Sezon turystyczny bez wpadki

Po raz pierwszy od kilku lat sezon urlopowy minął bez głośnych upadłości biur podróży i zdjęć turystów porzuconych na lotniskach. To jednak tylko kwestia szczęścia - uznaje "Gazeta Prawna".

Budżet 2008 pęknie w szwach?

Ministerstwa i instytucje rządowe przekazały resortowi finansów swoje cząstkowe plany wydatków na przyszły rok. Każde z nich chciałoby wydać od kilku do kilkunastu procent więcej niż w 2007 roku. A dochodzą jeszcze obiecane przez rząd podwyżki - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Polskie banki idą po pieniądze emigrantów

W ubiegłym roku Polacy mieszkający za granicą wysłali do kraju 6,1 mld dolarów. To więcej niż dostalismy z unijnych dotacji. Dlatego krajowe banki postanowiły zawalczyć o ten rynek - pisze "Rzeczpospolita".

Rząd wyciągnął od pracodawców prawie 880 mln na podwyżki

Nawet 877 mln zł może kosztować pracodawców podwyższenie płacy minimalnej od przyszłego roku - wynika z wyliczeń "Rzeczpospolitej". Jednak rząd też może na tym stracić, bo jak skończy się koniunktura, to zacznie się ucieczka w szarą strefę i zwolnienia.