Najnowsze

Najnowsze

Adam Wajrak nagrodzony za teksty o Rospudzie

Adam Wajrak z "Gazety Wyborczej" otrzymał w środę Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego za najlepszy materiał dziennikarski, który wpłynął istotnie na życie Polaków. Dziennikarza nagrodzono za cykl artykułów o dolinie rzeki Rospudy.

Apple otworzy oprogramowanie iPhone'a

Apple zmienia swoją dotychczasową politykę wobec swego najnowszego przeboju rynkowego - iPhone'a. Koncern zapowiedział, że umożliwi zewnętrznym firmom tworzenie oprogramowania dla tego najnowszego gadżetu, będącego połączeniem telefonu i odtwarzacza mp3.

Litwa popiera Polskę w sprawie Rospudy

Litwa zgłosiła wniosek do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości o uczestnictwo po stronie polskiej w sporze o obwodnicę Augustowa. Z kolei Tallin odmówił wsparcia.

"Wykształciuchy" wybierają piwo

Im ktoś bardziej wykształcony, tym częściej pije piwo - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Estymator. Mężczyźni piją złoty trunek średnio dwa razy w tygodniu, a kobiety mniej więcej raz na tydzień. Co dwudziesty Polak pije piwo codziennie.

Nadchodzi czas eBanków

- 10 mln aktywnych użytkowników kont internetowych można się spodziewać w 2010 r. w Polsce - twierdzi Remigiusz Kaszubski ze Związku Banków Polskich.

"Solidarność" nagrodzi pracodawców

NSZZ "Solidarność" rozpoczęło pierwszą ogólnopolską akcję certyfikowania firm, które są przyjazne pracownikom i respektują dobre praktyki, m.in. przestrzegają kodeksu pracy, zatrudniają pracowników na stałe umowy i nie utrudniają działalności związkowej.

Na Śląsku powstanie elektrownia-gigant

Blisko 1,5 mld euro wyniosą nakłady na budowę nowej elektrowni, która powstanie na Dolnym Śląsku przy współpracy KGHM Polska Miedź, Energetyki Południe oraz EnergiaPro. Elektrownia ma ruszyć w 2013 r.

Duży wzrost na rynku mieszkaniowym

Liczba mieszkań oddanych do użytku we wrześniu wzrosła o 63,8 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku i wyniosła 13 tys. 378 - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

USA: Kiepskie dane z rynku budowlanego

Liczba inwestycji rozpoczętych w budownictwie mieszkaniowym w USA spadła we wrześniu o 10,2 proc. Ceny konsumpcyjne wzrosły za to w ujęciu miesięcznym o 0,3 proc.

Woźniak: bez paniki w sprawie zapasów ropy

- Bez paniki - tak szef resortu gospodarki Piotr Woźniak skomentował informacje "Dziennika", że zapasów ropy zgromadzonych w podziemnym zbiorniku "Solino" nie da się odpowiednio szybko wydobyć.

Chlebowski nie musi przepraszać Polaczka

Poseł PO Zbigniew Chlebowski nie musi przepraszać ministra transportu Jerzego Polaczka za wypowiedzi, w których zarzucił mu nieudolność w budowie autostrad i narażenie na straty Skarbu Państwa - orzekł sąd.

MG: w 2008 gospodarka zwolni

5,5 proc - tyle ma wynieść według szacunków Ministerstwa Gospodarki wzrost gospodarczy w przyszłym roku. Resort zapowiada też spadek bezrobocia do poziomu 7,1 proc.

Rekordowa kara dla J&S Energy

Spółka J&S Energy została ukarana za niedopełnienie obowiązków wynikających z ustawy o zapasach paliw. Kara wynosi 462 mln zł - poinformował wiceminister Piotr Naimski.

Prywatyzacja to straszak wyborczy

- Politycy mylą prywatne z płatnym. Nie rozróżniają prywatyzacji służby zdrowia od prywatyzacji szpitali - powiedział w Biznes Lunchu na antenie TVN CNBC Biznes Jacek Wiśniewski z Raiffeisen Banku.

Zagraniczni inwestorzy lubią Polskę

Dziewięć miliardów euro do września - tyle inwestorzy zagraniczni zainwestowali w Polsce, ujawnił w TVN CNBC Biznes prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Paweł Wojciechowski.

KPPD Szczecinek stawia pierwsze kroki na giełdzie

Na warszawskiej giełdzie zadebiutowała w spółka Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Szczecinek. Na otwarciu notowań akcje spółki wzrosły o 3,4 proc. - inwestorzy płacili za nie po 121 zł.

"Nadzorca Elektrimu wiedział więcej niż rynek"

Miesiąc temu Elektrim otrzymał pismo od PAI Mediów, firmy Zygmunta Solorza-Żaka, w którym spółka ta zgłosiła gotowość skupienia wszystkich jego akcji. Ale pod jednym warunkiem: oferta dojdzie do skutku, jeśli Elektrim zostanie potem wycofany z obrotu giełdowego - pisze "Parkiet".

Coraz bliżej kompromisu ws. mostu energetycznego

Polska i Litwa powinny w listopadzie podpisać porozumienia o współpracy dotyczącej połączenia systemów energetycznych tzw. mostem energetycznym oraz budowy elektrowni atomowej w Ignalinie. - Obie strony są bliskie kompromisu - poinformował premier Litwy Gedyminas Kirkilas.

LOT chce miękko wylądować na giełdzie

LOT ogłosił strategię rozwoju spółki do 2012 roku. Narodowy przewoźnik lotniczy chce w tym czasie wejść na giełdę i odzyskać zaufanie pasażerów, którzy coraz chętniej wybierają konkurencję.

Wybory nie poruszą notowań giełdowych

Powyborczy poniedziałek na warszawskiej giełdzie i rynku walutowym nie powinien przynieść dużych zmian kursów, chyba, że okaże się, iż któraś z partii może samodzielnie stworzyć rząd - przewiduje "Gazeta Prawna".

ZUS chce rozstać się z Prokomem

Przez dziesięć lat Prokom kontrolowany przez Ryszarda Krauzego administrował systemem komputerowym zawierającym dane 20 mln ubezpieczonych. Teraz ZUS mówi dość i chce zakończyć współpracę - pisze "Gazeta Wyborcza".

Cena ropy bije rekord wszech czasów

Ceny ropy na największym na świecie rynku amerykańskim skoczyły we wtorek ostro w górę i pobiły nowe rekordy wszech czasów, przekraczając po raz pierwszy w historii granicę 88 dol. za baryłkę.

Połowa dorosłych internautów jest zadłużona

Co drugi pełnoletni internauta korzysta z przynajmniej jednego kredytu - wynika z raportu firmy badawczej Gemius. Najczęściej jest to kredyt na karcie kredytowej, następnie pożyczki na rachunkach ROR i pożyczki gotówkowe.