Najnowsze

Najnowsze

Premiera iPhona

Dla wielu osób to długo oczekiwana chwila. Od dziś najmłodsze dziecko firmy Apple dostępne w sprzedaży w USA. iPhone. To jednocześnie telefon - choć bez tradycyjnej klawiatury, odtwarzacz multimedialny i PDA - czyli kieszonkowy komputer.

Ważą się losy firmy Optimus SA

Legenda polskiej branży komputerowej, firma Optimus, złożyła do sądu wniosek o upadłość. Zarząd zwrócił się nie o upadłość likwidacyjną, ale o upadłość z postępowaniem układowym z wierzycielami.

Więcej Niemców i Francuzów pracuje

Opublikowane w czwartek dane pokazują rekordowe spadki poziomu bezrobocia we Francji i Niemczech. W tym ostatnim kraju analitycy zaczynają juz głośno mówić o braku fachowców do pracy.

Stopy procentowe w USA bez zmian

Amerykańska Rezerwa Federalna pozostawiła stopy procentowe bez zmian - poinformował Fed w czwartek po zakończeniu dwudniowego posiedzenia. Stopa funduszy federalnych pozostała na poziomie 5,25 proc., już po raz ósmy z kolei.

Ropa w USA najdroższa od prawie roku

Cena ropy naftowej na giełdzie w Stanach Zjednoczonych przekroczyła psychologiczny poziom 70 dolarów za baryłkę i jest najwyższa od ponad 10 miesięcy. Sezonowy wzrost cen, to zapowiedź zbliżających się wakacyjnych podróży w USA.

Prezes PZU na celowniku posłów

Pod Jaromirem Netzlem chwieje się fotel prezesa PZU. Sejmowa Komisja Skarbu skieruje do premiera wniosek o jego odwołanie. Posłom nie podoba się podpisywanie przez Netzla umów sponsorskich z "dziwnymi spółkami" na wiele milionów złotych.

Zbyt gadatliwy prezes TP SA?

Nawet milion złotych będzie musiała zapłacić TP SA, jeśli KNF uzna, że spółka złamała obowiązek informacyjny. We wtorek na rynek trafił raport banku inwestycyjnego Merrill Lynch oparty na cytatach z rozmowy analityków banku z prezesem TP Maciejem Wituckim.

Kup prąd u kogo zechcesz

Liberalizacja rynku energii stała się faktem: Lech Kaczyński złożył swój podpis pod zmianami w prawie energetycznym. Oznacza to, że od 1 lipca podłączamy się do kogo chcemy. Ale 80 procent z nas w ogóle o tym nie wie...

Visa sponsorem dwóch kolejnych mundiali

Visa podpisała z FIFA umowę gwarantującej jej oficjalny sponsoring mistrzostw świata w piłce nożnej w latach 2010 i 2014. Firma zapłaciła federacji 170 mln dol. za pokazanie się na bandach dookoła stadionów.

Amerykanie podpowiadają, jak zbudować stadiony

Przyjęcie narodowego programu budowy dróg, współpraca z prywatnym biznesem i ograniczenie biurokracji - to główne zalecenia raportu przygotowanego przez AIH w Polsce w związku z przygotowaniami do mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Deweloperzy atakują metropolie

Portugalski deweloper Gerium chce zainwestować w polskich metropoliach przynajmniej 350 mln euro. Zmierza budować głównie mieszkania. Natomiast Globe Trade Centre SA i Leszek Czarnecki ozdobią Wrocław dwoma nowoczesnymi biurowcami i apartamentowcami.

Będzie elektrownia atomowa na Litwie

Parlament Litwy przyjął ustawę o elektrowni atomowej. Umożliwi ona budowę nowej siłowni na terenie likwidowanej Ignalińskiej Elektrowni Atomowej.

W Locie dostaną podwyżki?

- Zarząd podwyższy nam pensje do poziomu tych, które otrzymują piloci w innych liniach lotniczych – oznajmiły związki zawodowe pilotów PLL LOT.

ENEA z Elektrownią Kozienice

- Skonsolidowana Grupa Energetyczna ma szanse wejść na giełdę jeszcze w tym roku - uważa wiceminister skarbu Michał Krupiński.

WGI uniknie kary

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił karę nałożoną na WGI Dom Maklerski

Zamorskie inwestycje w Europie

W Europie rośnie liczba inwestycji zagranicznych spoza niej. W tym roku o 15 proc. inwestycje płynie z krajów szybko rozwijających się, m. in. Indii i Chin, wynika z raportu Europejskiego Monitora Inwestycji.

Drożeją kredyty hipoteczne

Po niespodziewanym podwyższeniu stóp przez Radę Polityki Pieniężnej wzrosną koszty kredytów hipotecznych - pisze "Gazeta Prawna"

Sami zbudujemy stadiony na Euro2012

Jeśli podatnicy nie wyłożą pieniędzy na stadiony, to finały możemy oglądać we Włoszech. Stadiony na EURO 2012 nie powstaną za unijne pieniądze - pisze "Puls Biznesu"

KE: zmieńcie złotą akcję

Komisja Europejska domaga się od Polski zniesienia tzw. złotej akcji, czyli uprzywilejowania Skarbu Państwa w spółkach o strategicznym znaczeniu

Deweloperska samowolka

Coraz więcej deweloperów pod byle pretekstem rozwiązuje umowy. Z powodu dużego popytu na mieszkania ich ceny rosną tak szybko, że "odzyskane" mieszkania deweloper może sprzedać dużo drożej - pisze "Gazeta Wyborcza"

Rządowe pomysły na ograniczenie biurokracji

Kilkudziesięciu urzędników z różnych resortów w sześciu zespołach pracuje nad zmniejszeniem... biurokracji oraz upraszczaniem prawa. Część z nich zajmuje się tymi samymi sprawami - pisze "Rzeczpospolita"

Kielczanie jeszcze pojadą autobusami

Od północy zastrajkowali pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. Jednak rano, gdy nadeszła pora wyjazdu autobusów na trasy, strajk zawiesili.

Powiat drukuje własne pieniądze

Zaraz po wakacjach w powiecie rybnickim pojawi się nie lada ciekawostka. Na terenie powiatu będzie można płacić... dukatami i banknotami pod nazwą „złoty reński” - pisze "Dziennik Zachodni".

KGHM zastrajkuje?

W KGHM od kilku dni pachnie strajkiem generalnym. Dziś okaże się, czy załoga go chce. Frekwencja w zakończonym właśnie referendum powinna przekroczyć próg 50 procent - pisze "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska".