Najnowsze

Najnowsze

Niemieccy przedsiębiorcy mniej optymistyczni

Niemieccy biznesmeni w sierpniu stracili nieco optymizmu, głównie z powodu wstrząsów na rynkach finansowych. Indeks ifo, obrazujący nastroje w niemieckiej gospodarce, spadł ze 106,4 punktów przed miesiącem do 105,8 punktów obecnie.

Balcerowicz: Głosuj i nie oddawaj Polski walkowerem!

Zaniechanie prywatyzacji, fiskalizm, brak pomysłu i odwagi na prawdziwą reformę finansów publicznych oraz upolitycznienie państwowych firm - tak były szef NBP Leszek Balcerowicz podsumowuje w "Gazecie Prawnej" rząd Jarosława Kaczyńskiego.

PKP się dzieli wbrew rządowi?

PKP InterRegio - tak miałaby nazywać się spółka, do której trafiłby najlepszy tabor PKP Przewozy Regionalne wyremontowany dzięki UE. Inna ze spółek przejęłaby bazy remontowe - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Murdoch kontra Wiadomości

W listopadzie ma ruszyć nowy program informacyjny Telewizji Puls, w której mniejszościowym udziałowcem jest News Corp. Ruperta Murdocha. Będzie konkurował głównie z Wiadomościami TVP - pisze "Gazeta Prawna".

Rządowy prezent pożegnalny

Prawdopodobnie na jesieni odbędą się przedterminowe wybory. Właśnie w tym wydarzeniu prasa upatruje przyczyn, dla których rząd Prawa i Sprawiedliwość postanowił zrobić prezent związkom zawodowym.

Funty przelewem zamiast w walizce

Polacy żyjący - i pracujący - poza granicami kraju znacznie częściej korzystają z usług banków niż ci, którzy żyją w Ojczyźnie. Wkrótce pojawią się spore ułatwienia dla nich przy przekazywaniu pieniędzy do Polski.

Europa środkowo-liniowa

Tylko Polska, Niemcy, Węgry i Białoruś nie mają podatku liniowego w naszej części Europy. Słowacy, Ukraińcy, Litwini, Łotysze, Estończycy, Rosjanie i Rumuni płacą według jednolitej stawki.

Małe spadki na Wall Street

Nowy tydzień na amerykańskich rynkach finansowych rozpoczął się od niewielkiej przeceny akcji. Przyczyniła się do tego publikacja danych o lipcowym spadku sprzedaży nieruchomości.

Pracodawcy oburzeni porozumieniem rządu i "Solidarności"

Organizacje pracodawców są oburzone poniedziałkowym porozumieniem rządu z NSZZ "Solidarność". Ich zdaniem uzgadnianie np. wzrostu płacy minimalnej to złamanie zasad dialogu społecznego ujawniające populizm polityków przed kampanią wyborczą.

Studenci oddadzą Wisłę Warszawie?

Bulwary i restauracje zamiast dzikich chaszczy? Dlaczego nie. Studenci architektury zajmą się zagospodarowaniem brzegów Wisły w centrum Warszawy.

Powstanie tunel pod Zakopanem

Lada dzień rusza budowa podziemnego przejścia łączącego popularne Krupówki z targiem i dolną stacją kolejki na Gubałówkę. Koszt inwestycji to 5,7 mln zł.

Koniec papierowych biletów lotniczych

Od pierwszego czerwca 2008 roku cały ruch lotniczy będzie opierał się na biletach elektronicznych - zapowiedziało w poniedziałek Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA).

Polska centrum handlowym stoi

Polska, mająca obecnie 195 centrów handlowych, zajmuje siódme miejsce w Europie pod względem całkowitej powierzchni sprzedaży w tych placówkach. A niedługo wskoczymy na szóste miejsce

Młodzi coraz mniej zadowoleni

W sierpniu pogorszyły się nastroje polskich konsumentów w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wskaźnik optymizmu konsumentów WOK spadł o dwa pkt. do 106,40 pkt - podał badający koniunkturę instytut Ipsos.

NIK: Przez opieszałość urzędników nie ma dróg

Najwyższa Izba Kontroli ma zastrzeżenia do polityki wykupywania gruntów przez organy państwowe. Przetargi i procedury były tak skonstruowane, że GDDKiA zdobyła jedynie 54 proc. planowanych działek - wynika z raportu NIK.

Wcześniejsze emerytury jeszcze przez rok

- Podwyżka płacy minimalnej, wzrost wynagrodzeń w sferze budżetowej oraz wydłużenie o rok obowiązujących zasad przechodzenia na wcześniejsze emerytury - to główne ustalenia porozumienia między rządem i NSZZ „Solidarność”.

Komisja czeka na Kwaśniewskiego

Zeznania Wiesława Michalskiego miały przesądzić, czy posłowie powołają na świadka Aleksandra Kwaśniewskiego. Michalski powiedział niewiele, mimo to przewodniczący komisji Adam Hofman uważa, że wystarczająco, by wezwać na przesłuchanie byłego prezydenta.

Nowe rozmowy w strajkującej hucie

Przed południem mają zostać wznowione rozmowy pracowników z zarządem Huty Aluminium Konin Impexmetal. W piątek, po wielogodzinnych rozmowach, nie doszło do zawarcia porozumienia.

Notariusze zastąpią sąd

Prawo do dziedziczenia będzie można poświadczyć również w kancelariach notarialnych. Do tej pory było to możliwe wyłącznie w sądach, po wielu miesiącach oczekiwania - pisze "Gazeta Prawna".

Polskie buty skutecznie walczą o rynek z Chinami

Polscy producenci obuwia mają powody do zadowolenia. Zaczęli wygrywać walkę o rynek z chińską konkurencją, bo postawili na jakość. Dlatego ich sprzedaż i zyski błyskawicznie rosną - pisze "Rzeczpospolita"