Najnowsze

Najnowsze

Biznesmeni chcą wcześniejszych wyborów

Większość przedsiębiorców należących do Business Centre Club uważa, że wcześniejsze wybory parlamentarne byłyby korzystne dla ich firm i dla gospodarki - wynika z sondażu przeprowadzonego przez BCC.

Ustawa o akcyzie pilnie potrzebna

Wśród ustaw, które mają trafić do Sejmu jeszcze przed jego ewentualnym samorozwiązaniem, zabrakło nowej ustawy o akcyzie, która ma dostosować polskie przepisy do prawa unijnego. To poważny błąd - przestrzega "Gazeta Prawna".

Euro 2012: ustawa jedna zamiast trzech

Rząd dziś ma przyjąć ustawę o warunkach realizacji przedsięwzięć związanych z przygotowaniem Euro 2012. Ministerstwo sportu chce skrócić do minimum czas na procedury wymagane przy niezbędnych inwestycjach - pisze "Gazeta Prawna"

Związki zawodowe wywalczyły podwyżkę

Załoga Aluminium Konin - Impexmetal SA wywalczyła sobie podwyżkę płac. Wieczorem związki zawodowe podpisały porozumienie z zarządem spółki, kończące trwający od 20 sierpnia strajk.

Udział Polski w atomowej inwestycji pod znakiem zapytania

Rozmowy prezydentów Polski i Litwy zdominowały kwestie wspólnych projektów dotyczących bezpieczeństwa energetycznego - zwłaszcza wspólnych inwestycji w elektrowni atomowej w Ignalinie, wokół których ostatnio jest wiele kontrowersji.

iPhone złamany także w Europie?

Firma UniquePhones z Belfastu już miała oficjalnie ogłosić, że także zna sposób na używanie iPhoneów w innych niż AT&T sieciach, ale powstrzymały ją wątpliwości co do prawnych konsekwencji. W zeszłym tygodniu 17-latek, przy pomocy lutownicy, "dostosował" iPhone do użytku w sieci T-Mobile.

Kielce: komunikacja wciąż strajkuje

W Kielcach strajkujący od dwóch tygodni kierowcy MPK pikietowali we wtorek przez półtorej godziny pod siedzibą ZTM pod hasłem: „Zakład Transportu Miejskiego mordercą Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji”, .

Niemieccy przedsiębiorcy mniej optymistyczni

Niemieccy biznesmeni w sierpniu stracili nieco optymizmu, głównie z powodu wstrząsów na rynkach finansowych. Indeks ifo, obrazujący nastroje w niemieckiej gospodarce, spadł ze 106,4 punktów przed miesiącem do 105,8 punktów obecnie.

Balcerowicz: Głosuj i nie oddawaj Polski walkowerem!

Zaniechanie prywatyzacji, fiskalizm, brak pomysłu i odwagi na prawdziwą reformę finansów publicznych oraz upolitycznienie państwowych firm - tak były szef NBP Leszek Balcerowicz podsumowuje w "Gazecie Prawnej" rząd Jarosława Kaczyńskiego.

PKP się dzieli wbrew rządowi?

PKP InterRegio - tak miałaby nazywać się spółka, do której trafiłby najlepszy tabor PKP Przewozy Regionalne wyremontowany dzięki UE. Inna ze spółek przejęłaby bazy remontowe - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Murdoch kontra Wiadomości

W listopadzie ma ruszyć nowy program informacyjny Telewizji Puls, w której mniejszościowym udziałowcem jest News Corp. Ruperta Murdocha. Będzie konkurował głównie z Wiadomościami TVP - pisze "Gazeta Prawna".

Rządowy prezent pożegnalny

Prawdopodobnie na jesieni odbędą się przedterminowe wybory. Właśnie w tym wydarzeniu prasa upatruje przyczyn, dla których rząd Prawa i Sprawiedliwość postanowił zrobić prezent związkom zawodowym.

Funty przelewem zamiast w walizce

Polacy żyjący - i pracujący - poza granicami kraju znacznie częściej korzystają z usług banków niż ci, którzy żyją w Ojczyźnie. Wkrótce pojawią się spore ułatwienia dla nich przy przekazywaniu pieniędzy do Polski.

Europa środkowo-liniowa

Tylko Polska, Niemcy, Węgry i Białoruś nie mają podatku liniowego w naszej części Europy. Słowacy, Ukraińcy, Litwini, Łotysze, Estończycy, Rosjanie i Rumuni płacą według jednolitej stawki.

Małe spadki na Wall Street

Nowy tydzień na amerykańskich rynkach finansowych rozpoczął się od niewielkiej przeceny akcji. Przyczyniła się do tego publikacja danych o lipcowym spadku sprzedaży nieruchomości.

Pracodawcy oburzeni porozumieniem rządu i "Solidarności"

Organizacje pracodawców są oburzone poniedziałkowym porozumieniem rządu z NSZZ "Solidarność". Ich zdaniem uzgadnianie np. wzrostu płacy minimalnej to złamanie zasad dialogu społecznego ujawniające populizm polityków przed kampanią wyborczą.

Studenci oddadzą Wisłę Warszawie?

Bulwary i restauracje zamiast dzikich chaszczy? Dlaczego nie. Studenci architektury zajmą się zagospodarowaniem brzegów Wisły w centrum Warszawy.

Powstanie tunel pod Zakopanem

Lada dzień rusza budowa podziemnego przejścia łączącego popularne Krupówki z targiem i dolną stacją kolejki na Gubałówkę. Koszt inwestycji to 5,7 mln zł.

Koniec papierowych biletów lotniczych

Od pierwszego czerwca 2008 roku cały ruch lotniczy będzie opierał się na biletach elektronicznych - zapowiedziało w poniedziałek Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA).