Najnowsze

Najnowsze

Putin komplementuje nowy polski rząd

Kolejny cieplejszy powiew z Moskwy: prezydent Władimir Putin stwierdziłm, że dostrzega postęp w relacjach Rosji z Polską i wskazał jako przykład zgodę na kontrolę polskich zakładów mięsnych przez rosyjskich weterynarzy.

"Satelitarny Oscar" dla TVN Med

Uroczysta gala w Wenecji, międzynarodowe jury i 34 najlepsze programy satelitarne w Europie - a wśród nich polski TVN Med. Kanał otrzymał specjalne wyróżnienie w kategorii kultura i edukacja.

Łatwowierny ZUS i fałszywe dokumenty

Pieniądze, które powinny być wysyłane na konto emerytki - trafiały na zupełnie inny rachunek bankowy. Powód: ZUS zmienił konto na podstawie rzekomego listu od emerytki, który na pierwszy rzut oka wygląda podejrzanie.

Chińskie zabawki będą bezpieczniejsze?

Chińscy producenci zabawek poczynili duże postępy w poprawie bezpieczeństwa swoich produktów - wynika z raportu Komisji Europejskiej. Niemal 80 proc. wszystkich zabawek sprzedawanych w Europie pochodzi właśnie z Państwa Środka.

Rząd sprzeda swoje ośrodki wypoczynkowe

Kompletnie nie rozumiem swoich poprzedników, dlaczego nie doprowadzili do sprywatyzowania rządowych ośrodków wczasowych - mówi Donald Tusk. Premier zapowiada, że dla jego rządu będzie to "kwestia tygodni".

Wolne ceny prądu? Decyzja "wkrótce"...

- Rząd zareaguje na uwolnienie cen energii elektrycznej - jeśli nie przy okazji piątkowego expose, to najdalej w przyszły wtorek - zapowiedział w czwartek premier Donald Tusk. Tymczasem URE właśnie wysłał listy informujące 172 firmy z branży o wstrzymaniu uwolnienia cen prądu.

Sejm uchwali budżet już za miesiąc?

21 grudnia Sejm ma uchwalić budżet na 2008 rok, a 25 stycznia budżet ma być przekazany do podpisu prezydenta - wynika z harmonogramu prac nad projektem budżetu, przyjętego przez sejmową Komisję Finansów Publicznych.

Jednak był sabotaż na francuskiej kolei

Władze SNCF twierdzą, że odkryły skoordynowany atak na newralgiczne miejsca kolejowego systemu łączności. Jego celem miały być systemy czterech głównych linii ekspresowych do Paryża.

Związkowcy przeciwko podziałowi TP SA

Trzy godziny pikietowali związkowcy z telekomunikacyjnej "Solidarności" przed siedzibą Telekomunikacji Polskiej i Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Związkowcy protestowali przeciw planom podziału TPSA. Takie plany wobec największej polskiej firmy telekomunikacyjnej ma UKE.

NIK skontrolował górnictwo

Dobrze i zgodnie z przeznaczeniem - tak według Najwyższej Izby Kontroli wykorzystywane były środki na likwidację kopalń restrukturyzację zatrudnienia.

Dolar zachęca do zakupów w USA

Wyjątkowo tani dolar może ułatwić zrobienie świątecznych zakupów za oceanem. Ceny niektórych produktów są nawet o połowę niższe, czytamy w portalu gazeta.pl.

Rating TVN wzrósł

Ocena długoterminowego ryzyka korporacyjnego Grupy TVN oraz ocena ryzyka zadłużenia niezabezpieczonego spółki została podniesiona przez agencję ratingową. Standard & Poor’s Rating Services przyznała Grupie TVN ocenę "BB-".

Michelin Polska największy w Europie

Miliard złotych zainwestował producent opon Michelin w fabrykę w Olsztynie. Zbudował nową linię produkcji, zakład produkcji mieszanek i centrum logistyczne, podaje "Puls Biznesu".

Kosztowny bubel w resorcie Ziobry

Błąd w ustawie, którą opracował resort sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry może zastopować prawie 1,5 tysiąca procesów - donosi "Puls Biznesu". W rezultacie nawet 10 tysięcy oskarżonych może uniknąć skazania wskutek przedawnienia.

Kolejne zmiany na rynku telefonicznym

Po sukcesie rozporządzenia roamingowego, Komisja Europejska planuje kolejne zmiany w prawie telekomunikacyjnym. Chce m.in. ułatwić zmianę operatora, poprawić przejrzystość cen i taryf i usprawnić działanie numeru alarmowego 112 - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Rekordy Boeinga

Boeing, największy obok europejskiego Airbusa producent samolotów pasażerskich na świecie otrzymał w tym roku zamówienia na 1047 maszyn. To najlepszy wynik w historii firmy.

Czego biznes chce od Tuska?

Zmniejszenie biurokracji, prywatyzacja, wejście do strefy euro - te tematy zdaniem ludzi biznesu powinien poruszyć premier Tusk w jutrzejszym exposé, pisze "Gazeta Prawna".

Dolar tani jak nigdy

Kurs dolara spadł w środę w USA do rekordowo niskiego poziomu, w związku z pesymistycznymi nastrojami co do przyszłości gospodarki USA oraz spekulacjami, że Waszyngton jeszcze raz obniży stopę procentową.

ZUS będzie płacił odsetki

Dobra wiadomość dla osób, które wygrają w sądzie z ZUS. Jak informuje "Gazeta Prawna", w razie wypłaty zaległych świadczeń ubezpieczyciel będzie musiał wypłacić odsetki od zaległości - jeśli sąd wskaże, że wina leży po stronie Zakładu.

iPhone w Niemczech także bez cyrografu

Deutsche Telekom rozpoczyna sprzedaż kultowego iPhone'a także tym, którzy nie chcą zostać abonentami firmy i podpisywać długoterminowej umowy. Oni jednak zamiast 399 euro muszą za urządzenie bez simlocka zapłacić... 999 euro.

Ropa oddala się od granicy $100

Po osiągnięciu w środę rekordowego pułapu ponad 99 dolarów, cena ropy znowu nieznacznie spadła. Na wiadomość o wzroście zasobów ropy w USA zareagowały rynki.

UE wspomoże Rail Baltica

Rail Baltica - linia kolejowa, która ma połączyć Polskę ze Skandynawią przez kraje bałtyckie - może być dofinansowana przez Komisję Europejską. Bruksela zaproponowała pomoc w wysokości 124 mln euro.

Polskie podatki mało przyjazne

Polski system podatkowy znalazł się na 125. miejscu wśród 178 ocenianych przez firmę PricewaterhouseCoopers w partnerstwie z Bankiem Światowym. Instytucje oceniały uciążliwość rozwiązań podatkowych dla biznesu.

Studencie, wymień legitymację

Do 1 stycznia 2008 r. ci żacy, którzy jeszcze tego nie zrobili, muszą wymienić legitymacje studenckie. Od nowego roku ważne będą tylko dwa ich rodzaje, spośród wielu, które są w użyciu dzisiaj.

Biznes otrzyma nagrody za wspieranie sztuki

Najbardziej hojni i najbardziej pomysłowi mecenasowie kultury ze świata biznesu zostaną wyróżnieni nagrodami ARTS & BUSINESS AWARDS 2007. To już trzecia edycja konkursu, w którym docenia się owocną współpracę światów biznesu i kultury.

Wino także z jabłek?

Możliwe, że rozszerzeniu ulegnie jednak unijna definicja wina. Komisja Rolnictwa Parlamentu Europejskiego opowiedziała się za uznaniem za wino produktu otrzymanego również z innych niż winogrona owoców.

Rośnie cena rosyjskiego gazu dla Ukrainy

160 dolarów za tysiąc metrów sześciennych - tyle jest w stanie płacić Ukraina za rosyjski gaz. Kwotę zatwierdził rząd projekcie przyszłorocznego budżetu.