Najnowsze

Najnowsze

Uspokojenie na giełdzie, ale czy trwałe?

Uspokojenie - ale nie wiadomo czy trwałe. Wprawdzie 4-procentowy wtorkowy wzrost na Wall Street w reakcji na kolejne, głębokie cięcie stóp procentowych przez amerykański bank centralny, przywróciło nadzieję na poprawę na amerykańskich i światowych rynkach, ale już w środę inwestorzy patrzyli na sytuację z rezerwą. Sytuacja finansowa banków, wynikająca z problemów z kredytami hipotecznymi, okazuje się być jednym z głównych powodów kryzysu. Niestety, końca kryzysu jeszcze nie można ogłaszać.

Prezesi zarządów - poszukiwani

Wielkie łowy w wielkich spółkach skarbu państwa. Państwowe giganty szukają szefów drogą tradycyjną. Pytanie tylko, czy ogłoszenie w prasie czy w internecie, z dość ogólnymi czasem kryteriami to dziś najlepsze rozwiązanie.

Dotacje dla przedsiębiorców

2,5 miliarda euro - tyle może trafić do kieszeni polskich przedsiębiorców z funduszy unijnych w ciągu następnych 6 lat. Jednak te środki są ograniczone, dlatego ważna jest dobra jakość zgłaszanych projektów gospodarczych. Nowością, która ma uelastycznić procedurę przyznawania środków będzie możliwość korygowania składanych wniosków. Na razie jednak sam system przyznawania dotacji jest mało innowacyjny i blokuje wypłatę pieniędzy, które już mogłyby pracować na rzecz rozwoju polskiej gospodarki.

Niemiły prezent Centralwings na święta

Centralwings kasuje część swoich połączeń, a na innych zmniejsza częstotliwość, rezygnuje też z wprowadzenia większości kierunków wakacyjnych. Wszystko od kwietnia. Pasażerowie boją się, czy ich wyjazd na święta dojdzie do skutku, infolinia przewoźnika milczy. Eksperci mówią, że to kolejny cios dla przeżywającego ogromne kłopoty finansowe Centralwingsu.

Twój Brat PIT - pytania widzów i internautów

"Czy jeśli jestem 24 letnim studentem i uzyskałem dochody z giełdy w wysokości 17 złotych, mój tata może skorzystać z ulgi na dzieci?"- pyta pan Przemek. Na to i wiele innych pytań, w kolejnej odsłonie cyklu Twój Brat PIT, odpowiada Arkadiusz Michaliszyn, partner w kancelarii CMS Cameron McKenna.

Konkurs na nową radę PKN Orlen

W związku z upływającą kadencją obecnego zarządu PKN Orlen, rada nadzorcza spółki podjęła decyzję o ogłoszeniu konkursu na prezesa i członków zarządu płockiego koncernu.

Białoruś wznawia import polskiego mięsa

Białoruś wznowiła import polskiej wieprzowiny i wołowiny przez zakłady mięsne. Oficjalne pismo w tej sprawie przekazał ministrowi rolnictwa Markowi Sawickiemu ambasador Białorusi Paweł Łatuszka.

Giełda znów na plusie

Po wczorajszych wzrostach, środową sesję na warszawskim parkiecie inwestorzy także mogą zaliczyć do udanych. Na zamknięciu główny indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,69 proc.

Do USA i Kanady z Terminalu 2

Pasażerowie LOT-u podróżujący do Kanady i Stanów Zjednoczonych od 25 marca będą korzystać z hali odlotów Terminalu 2 na warszawskim Okęciu - poinformował rzecznik prasowy PLL LOT Wojciech Kądziołka.

Z Rosją o bezpieczeństwie energetycznym

Unia Europejska zgodziła się na włączenie sprawy bezpieczeństwa energetycznego do porozumienia o partnerstwie i współpracy, jakie będzie negocjowane pomiędzy Unią a Rosją. Postulowała to Polska.

Skrzypek nie rezygnuje z Kozińskiego

Szef NBP Sławomir Skrzypek nie zamierza rezygnować z kandydatury Witolda Kozińskiego na wiceszefa NBP. - Jeżeli nie zostanę przekonany, że kandydatura zostaje odrzucona z przyczyn formalnych, ustawowych, a nie poglądów, to będę podtrzymywał ją w dalszym ciągu - powiedział Skrzypek.

Rok tvn24.pl

Równo 366 dni temu w południe w świat "poszły" pierwsze informacje z portalu tvn24.pl. Strona www przeniosła newsy popularnej stacji telewizyjnej - i nie tylko - do sieci. Rozpoczęte rok temu szaleństwo trwa do dziś. Redakcja tvn24.pl ściśle współpracuje z redakcją TVN CNBC Biznes. Życzymy sto lat!

Ameryka w obliczu najgorszego kryzysu od 80 lat

Gospodarka Stanów Zjednoczonych stoi w obliczu najgorszego kryzysu finansowego od prawie 80 lat, a obniżki stóp procentowych niewiele pomogą w rozwiązaniu tego problemu - ocenił Joseph Stiglitz, laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii.

"Dosyć wybierania prezesa przy zielonym stoliku"

- Dosyć wybierania prezesa przy "zielonym stoliku" - powiedział w TVN CNBC Biznes minister skarbu Aleksander Grad. Po raz pierwszy prezes KGHM zostanie wybrany w drodze konkursu. Tej procedurze sprzeciwiają się związkowcy spółki.

Toshiba przegrała 666 mln dolarów

Przegrana "wojna" o nowy format wideo wysokiej rozdzielczości będzie kosztować Toshibę 65 miliardów jenów, czyli 666 milionów dolarów. Dlatego firma obniżyła prognozę zysku.

Giełdy w Europie zielenieją

Wzrosty indeksów notują giełdy w Europie. Na plusie rozpoczęły się też notowania na warszawskim parkiecie. To reakcja na wtorkową decyzję Fed ws. stóp procentowych. Analitycy jednak ostrzegają, że jedna dobra sesja wiosny nie czyni, na odbudowanie zaufania inwestorów trzeba jeszcze poczekać.

W Polsce sieć kuleje

Miażdżący raport Brukseli o rozwoju telekomunikacji w naszym kraju. Pod względem dostępu do szybkiego Internetu w krajach UE gorzej niż w Polsce jest tylko w Bułgarii - pisze "Rzeczpospolita".

Polacy przepijają podwyżki

Nigdy nie wydawaliśmy na alkohol tyle, co w ubiegłym roku, i nigdy nie piliśmy tak dużo - ocenia gazeta "Polska".

Rząd walczy o więcej energii

Ekologiczna reforma unijnego rynku energii oznacza dla nas szokowe podwyżki cen prądu. Polski rząd usiłuje więc przekonać Brukselę, że zasługujemy na specjalne traktowanie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Krauze: Nie przenoszę się zagranicę

- Nie przenoszę interesów za granicę. W polskich spółkach zatrudniam polskich menedżerów i płacę polskie podatki - zapewniał Ryszard Krauze w wywiadzie dla „Parkietu”.

Ulga dla sprzedających nieruchomości

Co to jest ulga meldunkowa? Na jakich zasadach można z niej skorzystać? Anna Litwin, konsultant podatkowy BDO Numerica, w programie "Twój brat PIT" rozjaśnia tajniki ulgi podatkowej, ważnej szczególnie dla sprzedających nieruchomości.

Kierowcy z RiCo dostaną zaległe pensje

- Rozpoczęła się już procedura umożliwiająca wypłatę zaległych świadczeń pracowniczych kierowcom polkowickiej firmy PRP [spółki-córki RiCo - red.] z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - poinformowała wiceminister pracy i polityki społecznej Czesława Ostrowska.

FED obniżył stopy

Stopy procentowe w dół. Amerykańska Rezerwa Federalna obniżyła stopy procentowe o 75 punktów bazowych. To mniej od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się obniżki o 100 pb. Cięcie stóp jest efektem ostatniego załamania na światowym rynku bankowym. FED chce pomóc w ten sposób bankom poprzez zapewnienie im dostaw taniego pieniądza. Po obniżce stopa podstawowa wynosi 2,25 procent i jest najniższa od trzech lat.

Rodziny zastępcze nie będą miały ulgi podatkowej

- Nie planujemy rozszerzenia ulgi w podatku PIT na rodziny zastępcze - powiedział w Sejmie wiceminister finansów Stanisław Gomułka odpowiadając na pytania poselskie. Parlamentarzyści dociekali, czy państwo rozszerzy przysługującą od jesieni ulgę na dzieci także na te, które wychowują rodziny zastępcze.

Carrefour mobilnym operatorem komórkowym?

Po komórkę do hipermarketu. Sieć Carrefour chce zostać wirtualnym operatorem komórkowym. Dołączy tym samym do pięciu już działających operatorów. Jest się o co bić, bo choć nasycenie polskiego rynku już przekroczyło sto procent, to zdaniem analityków, można przekonać do siebie sporą grupę ściśle sprofilowanych klientów.

Poseł Palikot ujarzmia przepisy

Poseł Janusz Palikot próbuje ujarzmiać przepisy. Od pierwszego posiedzenia jego nadzwyczajnej komisji jednak niczego nie udało się załatwić. "Przyjaznemu Państwu" przeszkadzają... nieprzyjazne przepisy.

Obniżka stóp w USA

Bank Centralny Stanów Zjednoczonych (Fed) obniżył stopy procentowe o 3/4 punktu procentowego. Jednak analitycy zwracają uwagę na oczekiwania rynku, który spodziewał się dużo większej obniżki.

Ponad milion widzów TVN CNBC Biznes!

Kanał TVN CNBC Biznes odnotował rewelacyjny wynik oglądalności. Stacja Grupy TVN przyciągnęła przed telewizory średnio 1 milion osób dziennie.

Medialna bitwa w Sejmie PiS: to jeden wielki skandal

Przy ostrym sprzeciwie PiS, Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, dzięki którym będzie można odwołać obecne władze mediów TVP i Polskiego Radia. Głosowaniu nad poprawkami towarzyszyły duże emocje.

Za zakupy w sieci płacimy kartą

Zakupy przenoszą się do internetu, a coraz częściej płacimy za nie kartami. W 2007 r. w ten sposób opłacono prawie 2 mln transakcji, czyli o 158 proc. więcej niż rok wcześniej. Ich wartość wyniosła w ubiegłym roku 488 mln zł i była wyższa o 169 proc. - wynika z raportu Money.pl i eCard SA.