Najnowsze

Najnowsze

Od stycznia płatny wjazd do centrum Mediolanu

Wchodzące od nowego roku opłaty wynosić będą w zależności od rodzaju pojazdu od 2 do 10 euro dziennie. Stolica Lombardii będzie pierwszym włoskim miastem, w którym wprowadzone zostaną takie opłaty.

Podatkowy ból głowy Polaków w Holandii

Polacy zatrudnieni w Holandii mają ten sam problem, co jeszcze niedawno polscy pracownicy w Wielkiej Brytanii. Podatek od ich dochodów chce ściągać i Holandia, i Polska. A wielu przypadkach jest o co walczyć - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Przedszkola dla dzieci bezrobotnych

W Legnicy powstają właśnie pierwsze w kraju specjalne przedszkola dla bezrobotnych matek. Kobiety będą mogły za darmo wysłać do takich placówek swoje dzieci, a same szukać pracy - pisze portal dziennik.pl. Wiele osób zamierza skorzystać z danej szansy.

Jutro na zachodniej granicy staną tiry

W środę, 3 października w Niemczech będzie obchodzone święto z okazji 17. rocznicy zjednoczenia tego kraju. Na granicy nie będą odprawiane samochody ciężarowe.

Krauze oddał władzę w nowym gigancie IT

Ryszard Krauze zrezygnował z funkcji prezesa Prokomu i z miejsca w radzie nadzorczej Asseco. Wcześniej obie spółki informatyczne podpisały porozumienie o fuzji. Gdyński biznesmen sprzedał Asseco swoje udziały w Prokomie za 580 mln zł - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Szybciej przeniesiemy numer komórki między sieciami

Na przeniesienie numeru między operatorami komórkowymi będziemy czekać tydzień zamiast kilku, a samo przełączenie potrwa dwie godziny, a nie dobę. Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nowe przepisy ułatwiające zmianę operatora - czytamy w "The Wall Street Journal Polska".

W budżecie 0,6 mld "przesunęło się" do kieszeni urzędników

Poprawki w ustawie budżetowej dotyczą 600 mln zł. Rząd zwiększył m.in. wydatki na Kancelarię Premiera, urząd konsumentów, ministra pracy i sportu, obciął za to rezerwę celową, budżety wojewodów, wydatki na kulturę oraz środki na obsługę długu krajowego - wylicza "Rzeczpospolita".

Rusza rządowy "Powrót"

- Trzeba uczynić wszystko, by wrócili, trzeba uczynić wszystko, by ten upływ krwi ustał - alarmuje premier Jarosław Kaczyński. Pomóc w tym ma rządowy program "Powrót", który ma ściągnąć do kraju tych, którzy wyjechali "za pracą". "Gazeta Wyborcza" jako pierwsza ujawnia szczegóły.

Polska hotelem stanie

Do 2012 roku w Polsce będzie przybywało po 100 hoteli rocznie, na które inwestorzy wydadzą ponad 4 mld złotych. W zamyśle mają służyć nie tylko kibicom podczas Euro 2012, ale i coraz zamożniejszym Polakom - czytamy w "Rzeczpospolitej.

Doktorat honoris causa za 'terapię szokową'

Jeden z najwybitniejszych ekonomistów świata, profesor Jeffrey David Sachs, otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2007/2008.

Polska służba zdrowia jedną z najgorszych w UE

Doroczny ranking Euro Health Consumer Index zbadał systemy opieki zdrowotnej w całej Europie. Kryteria to: prawa pacjenta i dostęp do informacji, listy oczekujących na zwykłe zabiegi i czas oczekiwania, wyniki leczenia, "szczodrość" systemu opieki zdrowotnej oraz dostęp do leków.

Co z elektrownią w Ignalinie?

Wspólna inwestycja atomowa w elektrowni w Ignalinie oraz organizacja szczytu energetycznego w Wilnie - to tematy, o których rozmawiali prezydenci Polski i Litwy. Lech Kaczyński i Valdas Adamkus spotkali się w Toruniu.

Rybacy jednak łamali unijne prawo

40 polskich jednostek rybackich złamało unijny zakaz połowu dorsza na Bałtyku Wschodnim – poinformował w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Gospodarki Morskiej Krzysztof Gogol. To pierwsze takie oświadczenie resortu, który przez ostatnie tygodnie upierał się, że rybacy nie złamali zakazu.

Na celowniku Rosjan i Niemców

Rosyjskie Koleje Żelazne (RDŻ) i niemieckie Deutsche Bahn chcą wspólnie kupić polską spółkę zajmującą się kolejowymi przewozami towarowymi. PKP Cargo dementuje te informacje.

Czekają nas wielkie zmiany na rynku pocztowym

Pełna liberalizacja rynków usług pocztowych w Unii Europejskiej nastąpi do 1 stycznia 2011 roku - postanowili ministrowie krajów członkowskich UE, zebrani w Luksemburgu. Dla 11 krajów, w tym Polski, przewidziano maksymalnie 2-letni okres przejściowy.

"Polska ma dług do spłacenia"

Ekonomista, profesor Jeffrey Sachs uważa, że Polska powinna pomagać biednym regionom świata, takim jak Afryka. W wywiadzie dla TVN CNBC Sachs powiedział, że w ten sposób nasz kraj może się odwdzięczyć za pomoc jaką w przeszłości sam otrzymał. Ekonomista ocenił ponadto, że obecnie polska gospodarka ma się dobrze.

Polska marnuje fundusze na środowisko

Polska ma największe trudności z wykorzystywaniem funduszy unijnych w zakresie ochrony środowiska - poinformowali przedstawiciele Komisji Kontroli Budżetowej Parlamentu Europejskiego. Według Komisji, Polsce może grozić utrata części środków przewidzianych na lata 2004-2006.

UOKiK: Ponad 1/3 handlowców oszukuje na promocjach

Sklepy nierzetelnie podają informacje o cenach sprzed i po "promocji". UOKiK zbadał 112 placówek handlowych, w tym 100 należących do dużych sieci - uchybienia stwierdzono w przypadku 39,7 proc. artykułów żywnościowych i 32 proc. pozostałych towarów.

Olejniczak: nie obniżajmy podatków

Zdaniem SLD, podatki w Polsce są na odpowiednim poziomie i nie ma potrzeby ich zmieniać - na kilka godzin przed debatą Aleksandra Kwaśniewskiego z Jarosławem Kaczyńskim oświadczył lider Lewicy i Demokratów Wojciech Olejniczak.

OC w PZU bez zmian

- PZU nie zmienia taryf. Wynika to z biznesowej analizy. Przeanalizowaliśmy wszystkie możliwe warianty, a także to, jak może zachować się rynek. Uznaliśmy, że najlepszym wariantem jest niepodnoszenie stawek OC - powiedziała prezes PZU Agata Rowińska.

Onet będzie sprzedawać Neostradę

Onet.pl rozpoczyna sprzedaż szybkiego dostępu do internetu Neostrada TP. W cenie klient Onet.pl dostanie także usługi multimedialne - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Minister tnie wydatki prezesów

Prezesi spółek Skarbu Państwa na służbowe mieszkanie nie dostaną więcej niż dwa tys. zł, a na służbowe auto maksymalnie pięć tys. zł - postanowił minister skarbu. Na otarcie łez, jeśli zechcą się dokształcić, to firma zwróci im za studia.

Biznesmeni nie chcą do Sejmu

W tegorocznych wyborach parlamentarnych biznesmeni będą rzadkością. Powody są różne, od zniechęcenia do polityki obecnego rządu, po zwyczajny brak czasu przedsiębiorców - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Banki otwarte... dla bandytów

Średnio w ciągu dwóch tygodni w Polsce okradane są trzy banki. Pieniądze klientów są ubezpieczone i większość banków uważa, że wszystko jest w porządku. Tyle, że w razie ewentualnego napadu nic nie chroni ludzkiego życia - czytamy w "Rzeczpospolitej".

4Fun chce na parkiet, choć może zniknąć z telewizorów

Spółka 4Fun Media, do której należy młodzieżowa telewizja 4fun tv, przygotowuje się do debiutu giełdowego, mimo że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wszczęła postępowanie o odebranie kanałowi koncesji za nadawanie programu demoralizującego nieletnich - pisze "Rzeczpospolita".

Notariusze nie obniżają stawek

Minister sprawiedliwości ogłosił w ubiegłą środę, że obniża stawkę notarialną, aby Polacy przy kupnie mieszkań płacili notariuszom mniej. Ale notariusze nie chcą stosować niższych stawek. - W przepisach jest błąd - mówią "Gazecie Wyborczej".

Prąd może podrożeć o 10 procent

Spółki górnicze zapowiadają znaczny wzrost cen węgla już w 2008 roku - donosi "Gazeta Prawna" i prognozuje: jeśli tak się stanie, podrożeje też energia.

Polscy imigranci najtańszą siłą roboczą

Polscy imigranci w Wielkiej Brytanii są najgorzej opłacaną grupą zawodową. Pracują najciężej, często poniżej swoich kwalifikacji - wynika z brytyjskiego raportu Instytutu Badań nad Polityką Państwa (IPPR).

Birmański wirus w sieci

- Nasi eksperci wykryli akcję "spamową", próbującą wykorzystać międzynarodowe zaniepokojenie sytuacją w Birmie do rozpowszechniania szkodliwych programów - informuje firma Sophos, zajmująca się bezpieczeństwem internetowym.