Najnowsze

Najnowsze

Plany Opteam

Opteam działa na rynku płatności elektronicznych. -Spółka planuje szybka ekspansję i poprawę wyników - mówi Janusz Bober, przewodniczący RN Opteam.

Milion w portfelu

Dla entuzjastów rynku kapitałowego mamy podpowiedź, jak zarobić 45% w ciągu 2 lat. Taki wynik osiągnął obecny lider w cyklu edukacyjnym „Milion w Portfelu”. W ostatniej odsłonie postanowił pozbyć się akcji. Jak się okazało uchroniło to jego portfel przed stratami. Co zarządzający zamierza robić ze swoim portfelem przez najbliższe 2 miesiące, o to pytał go Robert Stankiewicz.

Inwestowanie w „MISIE”

Małe i średnie firmy dają pracę prawie trzem milionom Polaków. Wypłaciły w postaci wynagrodzeń 110 mld zł (dane za rok 2011). Mają olbrzymie znaczenie dla gospodarki. Czy warto w nie inwestować? Które branże, które rodzaje firm mogą być dobrymi, perspektywicznymi celami inwestycji? Pytamy o to prof. Waldemara Frąckowiaka, partnera w Grant Thornton.

Rozliczenie małżonków w firmie

O możliwościach wspólnego opodatkowania, w przypadku, gdy małżonkowie mają oddzielne firmy, rozmawiamy z Jackiem Bajsonem, doradcą podatkowym w BDO Polska.

Opakowany biznes

O 14-ej poznamy kolejne ważne dane z polskiej gospodarki, czyli produkcję przemysłową i budowlano montażową.

(OFE)nsywa

(OFE)nsywa Rządu czyni zakusy na pieniądze Polaków zgromadzone w otwartych funduszach emerytalnych. Przez 13 lat w OFE zgromadziliśmy prawie 270 miliardów złotych.

Młyn na testach

O ponad 40 procent urosły akcje ZWG od początku marca. Inwestorom podobają się ostatnie informacje o kolejnym etapie testów młyna elektromagnetycznego. W marcu ZWG przekazało młyn potencjalnemu klientowi.

Przemysł hamuje

O 14-ej poznamy kolejne ważne dane z polskiej gospodarki, czyli produkcję przemysłową i budowlano montażową.

Korekta rozliczenia podatkowego

Pracodawca już nas rozliczył, ale chcemy skorzystać z dodatkowej ulgi. Jak dokonać odpowiedniej zmiany, tłumaczy Aleksandra Kasińska z Kancelarii Ożóg i Wspólnicy.

Co z emeryturami?

Emerytury z OFE wypłacane przez ZUS - to zdaniem banku HSBC - najbardziej prawdopodobny scenariusz zmian w polskim systemie emerytalnym.

Praca i płaca

W portfelach znów przybyło. Przybyło symbolicznie, bo w marcu wynagrodzenia poszły w górę o 1,6 procent. Rosły jednak szybciej niż ceny o 0,6 punktu procentowego. Ekonomiści przekonują jednak, że wraz z hamowaniem inflacji – ci, którzy pracę mają poczują, że mają też więcej do wydania na zakupach. Także firmy nie zwalniają tyle, na ile wskazywałaby skala spowolnienia - bo spodziewają się poprawy koniunktury w II połowie roku.

Inflacja

Ceny żywności i energii - razem wzięte - nie rosną. W marcu ich wpływ na wzrost cen towarów i usług był zerowy w porównaniu z marcem ubiegłego roku.

ViaTOLL do poprawki

-Planujemy zmianę przepisów dot. działania systemu ViaTOLL - mówi Stanisław Żmijan, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury.

Odliczamy składkę zdrowotną

O zasadach rozliczania składek zdrowotnych rozmawiamy z Mają Rezanko-Zielińską, doradcą podatkowym w Euro-Team Accountants.

KGHM analitycznie

Środowa sesja była trzecią z rzędu podczas której mocno tracił KGHM. Kurs dotarł do poziomów ostatnio widzianych we wrześniu 2012 roku. To trwająca od piątku przecena srebra i miedzi powoduje, że inwestorzy wyprzedają akcje KGHM. Robert Maj, analityk KBC Securities prognozuje jednak, że w najbliższych dniach kurs spółki czeka odbicie.

Centrum wyników - Quercus TFI

Udany pierwszy kwartał Funduszu Quercus. Spółka zarobiła na czysto ponad 3,5 miliona złotych – czyli o jedną czwartą więcej niż rok temu. W tym czasie wartość aktywów powierzonych funduszowi przez klientów wzrosła o 18% i zbliżyła się do okrągłej bariery dwóch miliardów. Naszym gościem był Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.

Perspektywy budowlanki

Po dwuprocentowym spadku rynku w zeszłym roku koniunktura w branży budowlanej dalej będzie się pogarszać - wynika z raportu firmy PMR. W raporcie czytamy, że w 2013 roku cała branża skurczy się o ponad 2% – a więc nawet nieco mocniej niż miało to miejsce 2012 roku. Najgorsze perspektywy mają przed sobą firmy budujące drogi. Naszym gościem był Bartłomiej Sosna, główny analityk rynku budowlanego PMR.

Raport z rynku surowców

Miedź będzie dalej tanieć - prognozuje Paweł Kordala. Zdaniem analityka XTB średnioroczna cena surowca może spaść nawet poniżej 7000 dolarów za tonę, przede wszystkim z powodu pogarszających się danych gospodarczych z Chin. O to jak długo potrwa przecena surowców Pawła Kordalę pytał Mikołaj Kunica.

Ubezpieczenie od powodzi

W Polsce wraz z odwilżą i wiosennymi opadami rośnie zagrożenie powodziowe. Jak i na jakich warunkach ubezpieczyć nieruchomość? Kiedy zawrzeć umowę, aby polisa skutecznie chroniła nas przed zagrożeniem. O tym w rozmowie z Katarzyną Siwiec. menadżer ds. ubezpieczeń w porównywarce IPOLISA.PL.

Milion w portfelu

Od początku inwestycji portfel Adama Dakowicza, prezesa zarządu Agiofunds TFI zyskał od początku inwestycji 25,05%. W XII edycji powiększył się on o 2,63%. Akcje spółki Zamet przyniosły ponad 40%. Jakie decyzje inwestycyjne podjął zarządzający, o tym w rozmowie Roberta Stankiewicza.

Jest praca

Skala bezrobocia może skłonić część pracowników do wyjazdu w poszukiwaniu pracy za granicą. W których krajach Polscy są poszukiwanymi pracownikami? Jakie specjalizacje i w których krajach są obecnie poszukiwane? Pytamy o to Marka Wróbla, dyrektora Hays Poland.

Zarabiać na sztuce

Czy dzieła polskich artystów mogą być godnym polecenia celem inwestycji? Czy warto w nich inwestować? Ile kosztują dzieła obiecujących artystów? Gdzie kupować prace początkujących, a gdzie tych ze znanymi nazwiskami. Zdaniem Karoliny Nowak, zarządzającej inwestycjami na rynku sztuki zakupione prace powinno się pokazywać na wystawach, w galeriach czy też je wypożyczać. Jej zdaniem w ten sposób prace te stają się bardziej znane.

Przecena surowców

Ostry spadek cen surowców pomaga Grupie Boryszew zwiększać marże. Poza marżami na przerobie ołowiu. Prezes Piotr Szeliga mówi TVN CNBC, że ceny ołowiu doszły już do poziomu, który grozi, że Baterpol - zajmujący się recyklingiem akumulatorów - nie będzie w stanie zrealizować tegorocznej prognozy.

(OFE)nsywa

Burza wokół otwartych funduszy emerytalnych. Rząd robi przegląd, ale przed jego finałem ogłasza, że najlepszym gwarantem wypłaty naszych emerytur jest i będzie zakład ubezpieczeń społecznych.

(OFE)nsywa

Emerytury z otwartych funduszy emerytalnych będzie wypłacał zakład ubezpieczeń społecznych – według banku HSBC to najbardziej prawdopodobny scenariusz zmian w systemie emerytalnym.

KGHM pod presją

Akcje KGHM najtańsze od września 2012 roku. Od początku roku spółka staniała o dwadzieścia procent. Inwestorzy reagują w ten sposób na gwałtowną przecenę surowców.

Trzęsienie ziemi w Iranie

Iran nawiedzony przez najsilniejsze trzęsienie ziemi od czterdziestu lat. Media i rząd podają sprzeczne informacje w sprawie ofiar.