Najnowsze

Najnowsze

Twój brat PIT

Po remanencie w naszej małej firmie znaleźliśmy pewne niezgodności. Jak one wpłyną na nasze rozliczenie podatkowe?

Biznes globalny

W jaki sposób zmniejszyć opodatkowanie naszych dochodów, na przykład z dywidend? Rozwiązaniem może być przeniesienie biznesu do raju podatkowego.

Global Cosmed idzie na GPW

Global Cosmed – producent kosmetyków i chemii gospodarczej z drugim podejściem po pieniądze inwestorów. Spółka, której aktywa wynoszą ponad 92 milionów złotych chce pozyskać maksymalnie blisko 19 milionów. Przy maksymalnej cenie nowych akcji na poziomie 2 złotych, kapitalizacja spółki to ponad 11-krotność planowanych na ten rok zysków. Na co firma przeznaczy środki z pierwszej w tym roku oferty publicznej na GPW? Naszym gościem była Ewa Wójcikowska – prezes Global Cosmed.

Inwestowanie na NewConnect

Ponad 40% zarobił wirtualny portfel spółek notowanych na NewConnect autorstwa Infinity8. To stopa zwrotu wypracowana od końca lipca do pierwszych dni 2013 roku. W tym okresie sam indeks rynku New Connect stracił nieco ponad 2% a sWIG80 zyskał 8,5%. W które spółki z indeksu NewConnect warto inwestować? Spytaliśmy Łukasza Rosińskiego, dyrektora zarządzającego Infinity8.

Intersport - nie tylko zima

Intersport zwiększył w ubiegłym roku sprzedaż o 20% i może mieć zysk netto. Prezes spółki mówił w TVN CNBC, że ostatni kwartał był dla firmy rozczarowujący jednak cały rok można uznać za pozytywny. W ubiegłym roku zawiodły najlepsze zwykle dla spółki miesiące zimowe, a Artur Mikołajko dodaje, że Intersport zamierza postawić mocniej na sprzedaż w lecie.

Kondycja branży stalowej

Kolejny słaby rok dla polskiej branży stalowej - w ubiegłym roku zużycie stali wyniosło 10,3 milionów ton co oznacza 7-procentowy spadek. Czy branżę czeka fala bankructw? O perspektywach przed polskiem rynkiem stali rozmawialismy z Jerzym Bernhardem, prezesem Stalprofilu.

ABM Solid nie chce likwidacji

ABM Solid szuka inwestora na Ukrainie. Prezes spółki Marek Pawlik mówi, że potencjalni zainteresowani to banki i wierzyciele handlowi. Podkreśla, że deklarowane przez inwestorów wsparcie finansowe wystarczy na kontynuowanie działalności przez spółkę. Zarząd ABM Solid niedawno zwrócił się do sądu o ponowną zmianę formy upadłości z likwidacyjnej na układową - od tej decyzji zależy możliwe wsparcie z zewnątrz.

Milion w portfelu

Od początku inwestycji portfel Macieja Bombola, doradcy inwestycyjnego stracił 1,78% .Od października zyskał on ponad 4,5%. Największy zysk w portfelu wypracował ETF ISE NATIONAL 100. Największą stratę w portfelu przyniósł ETF LIV-EX 100 FINE WINE INDEX.

Ubezpieczenia medyczne

Polacy nie ustawiają się w kolejce po prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Czynnikiem blokującym rozwój ubezpieczeń zdrowotnych jest ich cena. Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne zaczynają się od 60 zł. Cały rynek jest wart 160 mln zł. Rozmowa z Katarzyną Domańską, członkinią zarządu Zdrowie Direct

Strategia inwestycyjna 2013

Z analizy ING TFI wynika, że w średnim terminie będzie rósł apetyt na ryzyko. W 2013 otocznie gospodarcze będzie wyraźnie lepsze niż w 2012. Jest ryzyko, że rynek wycenił zbyt głębokie obniżki stóp proc. Rozmowa z Pawłem Cymcykiem, managerem komunikacji inwestycyjnej ING TFI.

Budowlanka 2013

Fundamenty branży budowlanej są słabe, a marże firm mogą być niższe niż w ubiegłym roku, sądzi Piotr Nawrocki, analityk DM Millennium. Jego zdaniem konkurencja w budowlance może się nasilić. Część spółek jest własnością firm zagranicznych, one widząc perspektywę ożywienia gospodarczego pomogły tym spółkom. O kondycji sektora budowlanego rozmowa z Piotrem Nawrockim, analitykiem DM Millennium

Czesi wybierają, wybrać Czechów?

Były premier Milosz Zeman i obecny szef czeskiej dyplomacji Karel Schwarzenberg spotkają się w drugiej turze wyborów prezydenckich w Czechach. Czeska gospodarka znajduje się w recesji. To efekt spadku konsumpcji, inwestycji prywatnych i kryzysu w strefie euro, który uderzył w eksport. Ekonomiści szacują, że w 2012 roku pkb tego kraju mogło się skurczyć o ponad jeden procent. Czy chcąc inwestować, warto stawiać na Czechy, pytamy Mateusza Szczurka, głównego ekonomisty ING na Europę środkowo-wschodnią.

Boryszew odwołał prognozy

Boryszew odwołał prognozę wyników za ubiegły rok. Plany popsuł brak pozwolenia na budowę przy ulicy łuckiej w Warszawie.

Davos 2013

Chiny walczą z najmroźniejszą zimą od 30 lat. Brazylia niemiłosiernie pieczona jest przez upały. W Australii szaleją pożary buszu.

Plany Asseco SEE na 2013

Portfel zamówień Asseco South Eastern Europe na 2013 rok jest o 7 procent wyższy niż rok wcześniej – dokładnie wynosi on 164 miliony złotych.

RPP w akcji

Czas na przerwę w cyklu obniżek stóp procentowych – taki wniosek można wyciągnąć po ostatnim posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.

Polska narażona na przemyt chińskiego czosnku

Polska, Wielka Brytania i Włochy to członkowie UE najbardziej narażeni na przemyt chińskiego czosnku. Od wprowadzenia wysokich ceł w UE proceder ten jest lukratywnym biznesem - wskazuje ekspert Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

Prezes na urlopie

Kto może skutecznie zastąpić w zarządzaniu firmą prezesa, który postanowił wybrać się na urlop?

Brat VAT

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu orzekł, że dostawa i montaż szafy wnękowej to usługa, która powinna być objeta podatkiem VAT w wysokości 8%. Zakwestionował tym samym wyrok w podobnej sprawie wydany przez Naczelny Sąd Administracyjny.

Początek odwoływania kryzysu

Coraz lepsze nastroje w Europie. Włochy i Hiszpania sprzedały swój dług a ich rentowności spadają. We wtorek odbyła się także Irlandia po raz pierwszy od 2010 roku wymitowała swoje obligacje. Rafał Antczak, członek zarządu Deloitte uważa, że wcześniejsze katastroficzne wizje dla strefy euro nie sprawdziły się. Czy to początek odwoływania kryzysu? Z Rafałem Antczakiem rozmawiał Robert Stanilewicz.

Ostrzejsza autokontrola

Rząd planuje wprowadzenie ostrzejszych norm ekologicznych dla samochodów. Co takie regulacje będą oznaczać dla biznesu samochodowego?

Skutki wydłużenia sesji

Komisja Nadzoru Finansowego włączyła się w spór w sprawie długości sesji w Warszawie. Dziś mija termin, w jakim KNF ma dostać dokumenty od Giełdy i od Izby Domów Maklerskich w sprawie ewentualnego skrócenia sesji. Jakie są argumenty za skróceniem długości sesji?

Kondycja branży motoryzacyjnej

W związku z trudną kondycją branży, coraz częściej pojawiają się pomysły, by rząd interweniował. Ostatnio Ministerstwo Gospodarki zaproponowało wprowadzenie regulacji, które będą wspierać wymianę starych samochodów na nowsze. Czy to dobry pomysł? Czy należy w ogóle interweniować? Jakie działania podejmują inne państwa europejskie?