Najnowsze

Najnowsze

Polowanie na niskie ceny

Czy zakupy w sieci są tańsze niż w tradycyjnych sklepach? Jak odnaleźć interesujący nas produkt, aby uzyskać najniższą cenę. Pytamy o to Tomasza Waligórę z Interactive Solutions.

Łowcy głów w akcji

Minimalna poprawa sytuacji na rynku pracy w marcu. Stopa bezrobocia spadła o 0,1 punktu procentowego do 14,3%. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu marca wyniosła ponad 2 miliony 314 tysięcy osób. Czy warto szukając pracy, spróbować zaistnieć w sieci, aby zostać zauważonym przez headhuntera? Pytamy o to Agnieszkę Cieślok, manager HRK Financial Markets.

Cień recesji

Sprzedaż detaliczna w marcu wzrosła wg. danych GUS o 0,1% rdr. Jest to wynik słabszy od oczekiwań. Analitycy ankietowani przez agencję Reutera oczekiwali wzrostu o 0,75%. Zdaniem Janusza Jankowiaka, głównego ekonomisty Polskiej Rady Biznesu, Polska w pierwszym półroczu stanie na krawędzi recesji.

Luksus po polsku

Ponad 10 mld złotych wydali w ubiegłym roku Polacy na dobra luksusowe - szacuje KPMG. W tym roku kwota ta wzrośnie do prawdopodobnie do blisko 11 mld złotych. Po 6 latach oczekiwania w czerwcu w Warszawie otwarty zostanie sklep Louis Vuitton. Jak Polacy podchodzą do dóbr luksusowych, pytamy Tomasza Sikorę z SGH.

Polityka i pieniądze

Burza wokół Grupy Azoty. Prawie rok po nieudanej próbie przejęcia Azotów Tarnów przez rosyjski Acron media ujawniły, że za ofertą Acronu lobbował w Polsce Aleksander Kwaśniewski. Unia Europejska niechętnie patrzy na rosyjskich inwestorów w unijnych spółkach chemicznych - obawiając się nieuczciwej konkurencji cenowej z ich strony - tłumaczył w TVN CNBC Jerzy Marciniak, prezes Grupy Azoty.

Spadek bezrobocia w Polsce. Ale nieznaczny

Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 14,3 proc. wobec 14,4 proc. w lutym i 13,3 proc. w marcu 2012 r. - poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny. W marcu zarejestrowanych było 2 mln 314,5 tys. bezrobotnych.

Wakacje 2013

Rainbow Tours na chwilę przed szczytem sezonu.

Wiosna przyszła. W butach?

Wiosna przyszła, ale czy w butach? Długa zima spowodowała, że sprzedaż Gino Rossi w marcu była o 4 procent niższa rok do roku.

Słabnie chiński przemysł

Spada aktywność w chińskim przemyśle - tak wynika z wstępnego odczytu indeksu PMI dla tego sektora, jaki przygotował bank HSBC.

Centrum wyników - we wtorek TP SA i Apple

We wtorek przed sesją wyniki Telekomunikacji Polskiej. Po sesji wyniki podaje natomiast Apple. Aż 80% spadku zysku netto TP SA w I kwartale tego roku spodziewają się analitycy. Z ankiety agencji Reutera wynika, że sięgnął on 49 milionów złotych. Analitycy spodziewają się także pierwszego od 10 lat spadku zysków Apple. Według ankietowanych, drugim kwartale roku fiskalnego zysk netto tej spółki spadł o 18% R/R sięgając 9,5 mld dolarów. Gościem TVN CNBC był Witold Tomaszewski z Telepolis.pl.

XVII Kongres Kadry

W jaki sposób dostosować wynagrodzenia w swojej firmie do sytuacji na rynku? Rozmowa z Danielem Niedbalskim w programie "Blajer mówi: biznes".

Kondycja polskiej gospodarki

Deficyt sektora finansów publicznych w 2012r. wyniósł 3,9% PKB, czyli znacznie powyżej szacunków zakładających poziom 3,5% PKB. Z kolei liczony metodą unijną dług publiczny Polski sięgnął 55,6% PKB. Tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Minister Jacek Rostowski liczy, że w 2013 roku uda się obniżyć deficyt do poziomu 3,5%. Gościem TVN CNBC był Piotr Bielski, ekonomista BZ WBK.

XVII Kongres Kadry

W jaki sposób skutecznie przeprowadzić zwolnienia w firmie, gdy sytuacja zmusza nas do redukcji zatrudnienia? Rozmowa z konsultant HR Elżbietą Malicką w programie "Blajer mówi: biznes".

XVII Kongres Kadry

Być liderem w trudnych czasach. Rozmowa z Marethą Żurakowską w programie "Blajer mówi: biznes".

Pożyczki z UE

Rozpoczynamy nowy cykl poświęcony korzystaniu z unijnego wsparcia dla biznesu. Na początek rozmowa z wiceministrem rozwoju regionalnego Pawłem Orłowskim w programie "Blajer mówi: biznes".

Twój brat PIT

Opodatkowanie wygranych w konkursach organizowanych przez firmy. Rozmowa z doradcą podatkowym Grzegorzem Grochowiną w programie "Blajer mówi: biznes".

Akcja deregulacja

W piątek Sejm przyjął ustawę deregulującą dostęp do około 50 zawodów. Czy możemy się spodziewać kolejnych ustaw deregulacyjnych? Rozmowa z Grzegorzem Płatkiem w programie "Blajer mówi: biznes".

Zgromadzenie wspólników

Do końca czerwca w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością muszą odbyć się zgromadzenia wspólników. Jak formalnie powinno sie je zwołać? Rozmowa z prof. Katarzyną Bilewską w programie "Blajer mówi: biznes".

Koleje Śląskie z zawieszoną licencją

Urząd Transportu Kolejowego zawiesił 2 kwietnia licencję samorządowej spółce Koleje Śląskie, wydając w jej miejsce półroczną licencję tymczasową. Powodem decyzji UTK jest sytuacja finansowa przewoźnika. Jeśli Koleje Śląskie wdrożą działania naprawcze, odzyskają licencję.

Europejski Kongres Gospodarczy

Jak stymulować wzrost gospodarczy – co może być motorem wzrostu w Europie – czyli najważniejsze pytania przed Europejskim Kongresem Gospodarczym.

Polityka pieniądze

Rząd chce wzmocnienia nadzoru nad energetyką. Premier nie wyklucza stworzenia osobnego ministerstwa, pod którym znalazłyby się spółki skarbu państwa. Zdaniem byłego ministra skarbu, a obecnie wiceprezesa PWC Polska Jacka Sochy nowe ministerstwo powinno też zajmować się kwestiami związanymi z ochroną środowiska.

Turystyka przed szczytem sezonu

Startuje sezon w branży turystycznej. Członek zarządy notowanego na NewConnect Fly.pl mówił w TVN CNBC, że z powodu kryzysu Polacy będą czekać do ostatniej chwili z rezerwowaniem wycieczek. Maciej Nykiel dodaje również, że o około 300 zł wzrosła średnia wartość wycieczek - jest to efektem upadłości biur podróży, które zaniżały ich ceny.

Wiosna w handlu

Wzrostu sprzedaży detalicznej o 0,7 proc w marcu wobec 0,8 proc spadku w lutym, spodziewają się analitycy. Podobnego wyniku spodziewa się wiceprezes Alma Market. Mariusz Wojdon ocenia, że szczególnie dobry dla detalistów był marzec, bo na ten miesiąc przypadły przedświąteczne zakupy.

Milion w portfelu

W ostatniej odsłonie portfel Błażeja Bogdziewicza przynosi prawie 4% zysku. W sumie jest to już wzrost o 8,77%. W tej edycji wzrosła wartość wszystkich instrumentów. Największy zysk przyniósł ETF na miedź. Drugą z kolejności najzyskowniejsza pozycją była pozycja krótka na ropę. Więcej o portfelu i propozycji zmian w rozmowie Roberta Stankiewicza.

Sprzedajemy mieszkanie

Znalezienie kupca na mieszkanie na rynku wtórnym zajmuje obecnie przeciętnie 114 dni. W marcu rósł udział mieszkań kupowanych bez zaangażowania środków z kredytu. O sprzedaży mieszań w rozmowie z Bartoszem Turkiem, Home Broker.

Polityka pieniądze

Premier zapowiedział powołanie pełnomocnika ds. energetycznych albo ministerstwa energetyki. O możliwych rozwiązaniach w nadzorze sektora energetycznego w rozmowie z Andrzejem Sikorą, prezesem Instytutu Studiów Energetycznych.