Najnowsze

Najnowsze

Wiceszef Google'a dla TVN24: Internet to trend, nie ma przed nim ucieczki

- Sieć jest coraz popularniejsza, ludziom coraz trudniej jest uciec przed internetem - powiedział Vint Cerf, wiceszef Google'a. W rozmowie z dziennikarzem redakcji biznesowej TVN24 Markiem Tejchmanem, "ojciec internetu" przyznał, że wielkim problemem, przed którym stoi sieć jest zachowanie w niej prywatności. - Internauci nie zawsze myślą o skutkach ubocznych swojej obecności - zaznaczył.

OFE na celowniku NIK? SLD złożył wniosek o kontrolę

SLD skierował do prezesa Najwyższej Izby Kontroli wniosek o zbadanie, co działo się z pieniędzmi kierowanymi do OFE w ostatnich 14 latach. Sojusz zapowiada także skierowanie w najbliższym czasie do Sejmu trzech projektów ustaw dotyczących systemu emerytalnego.

Przegląd prasy: Nowe zasady w e-sklepach

Nowe zasady reklamacji, zwrotu towarów, informowania klientów – takie zmiany w e-handlu wejdą w życie w czerwcu 2014 r. Klienci mogą zacierać ręce - pisze "Gazeta Wyborcza".

Już co piąty internauta ogląda materiały wideo TVN

Z badania aktywności użytkowników internetu we wrześniu, przygotowanego dla TVN przez firmę badawczą Gemius, wynika, że 4,2 mln realnych użytkowników komputerów osobistych odtworzyło 43,7 mln materiałów wideo udostępnianych przez TVN. Oznacza to, że we wrześniu materiały TVN oglądał w internecie co piąty polski internauta.

Będzie liberalizacja handlu? WTO doszła do konsensusu

Na indonezyjskiej wyspie Bali przedstawiciele 159 państw świata negocjują od wtorku zagrożony fiaskiem układ o liberalizacji stosunków handlowych. Globalna, warta bilion dolarów, reforma, pierwsza taka w historii Światowej Organizacji Handlu (WTO), może stać się faktem - poinformował w piątek anonimowy uczestnik negocjacji.

Cechy wybitnej firmy

Wybitne firmy łączą trzy wspólne cechy – dwie pierwsze są najważniejsze. Po pierwsze, oferta jest najpierw lepsza, a dopiero w drugiej kolejności tańsza od konkurencji. Po drugie, firma nie generuje zysków z redukcji kosztów, ale skupia się na zwiększaniu sprzedaży.

Oszustwa w sieci

Przedsiębiorca prowadzący biznes w Internecie, powinien dopilnować by jego witryna nie naruszała prawa o plikach cookies. W przeciwnym wypadku grozi mu kara grzywny. Uwaga jednak na oszustów, którzy wysyłają fałszywe powiadomienia o nałożeniu na firmę kary.

Pozwy w sprawie OFE

Część obywateli przygotowuje już pozwy zbiorowe przeciwko rządowi w sprawie uchwalonej już ustawy o OFE. Ich szanse mogą być duże nawet jak zakończy się proces legislacyjny.

Milion w portfelu

Podsumowanie tygodnia w Milionie w Portfelu. Uczestnikami byli Mariusz Pawlak, Marcin Mierzwa i Tomasz Korab. Pan Korab w ostatnie odsłonie zarobił najwięcej, bo 7,4%. Całkowity wynik inwestycji pana Koraba wynosi niecałe 60%. O portfelach gości rozmawialiśmy z Anną Depko, Analizy Online.

TVN najchętniej oglądaną i najbardziej cenioną stacją

TVN został uznany za najchętniej oglądaną i najbardziej cenioną stację, z najlepszą ofertą programową i potencjałem kreowania trendów na krajowym rynku telewizyjnym. To wynik badania wizerunku marek kanałów telewizyjnych, przeprowadzonego jesienią br. przez Interpublic Group of Companies (IPG) Mediabrands Sciences.

Polscy uczniowie w czołówce

Polscy uczniowie wśród najzdolniejszych w Unii Europejskiej. Tak wynika z Badania Programu Międzynarodowej Oceny Uczniów PISA. Polscy gimnazjaliści wyróżniają się w matematyce, naukach przyrodnich oraz umiejętności interpretacji. O tym rankingu rozmawialiśmy z Dariuszem Mioduskim, wiceprezesem Harvard Club of Poland.

Część akcjonariuszy przeciwna przekształceniu spółki Tauron Ciepło

Pracownicy Tauron Ciepło, będący jednocześnie akcjonariuszami spółki, zgłoszą formalny sprzeciw wobec planowanych przekształceń tej firmy. Zmiany, którymi w poniedziałek zajmie się WZA, wynikają, jak twierdzą władze spółki, z potrzeby optymalizacji działania „obszaru Ciepło w grupie Tauron”, a pracownicy „nie odczują skutków zmian formalno-prawnych”.

Wizjoner internetu

Jeden z twórców internetu. Człowiek który na początku lat 70 wiedział w jakim świecie będziemy żyli dziś. W jakim świecie będą żyły nasze dzieci? Z Vintem Cerfem, wiceprezesem Googla rozmawiał Marek Tejchman.

Sprzedaj więcej w święta

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chcesz wykorzystać Bożonarodzeniową gorączkę zakupową, twoja oferta powinna się wyróżniać. Sprzedawanie w zestawach, spersonalizowane prezenty czy dodatkowe atrakcje organizowane w sklepie– to tylko niektóre z technik, które mogą podnieść wyniki sprzedażowe w trakcie świąt.

Prezes rezygnuje

Rezygnacja członka zarządu z pełnienia funkcji prezesa wiąże się z obowiązkiem wyznaczenia jego pełnomocnika dla zachowania ciągłości w firmie.

Wichury a ubezpieczenie

Silny wiatr, ulewy lub opady śniegu są przyczyną wielu postępowań o odszkodowanie. To czy należy nam się wypłata z ubezpieczenia za uszkodzenie mienia w wyniku działania tzw. siły natury, zależeć będzie od tego czy precyzuje to umowa. Mamy do niego jednak prawo zawsze wtedy, kiedy strata wynika z zaniechania innych.

Będzie wiało

Nad Polskę nocą nadciągnie silny wiatr znad Skandynawii. W zależności od tempa działania towarzystwa ubezpieczeniowego, możliwe jest ubezpieczenie przed tego typu zjawiskiem pogodowym nawet na krótko przed zdarzeniem, mówi Jerzy Lisiecki, prezes International Risk & Corporate Advisory. Trzeba jedynie określić, jakie warunki atmosferyczne uprawniają nas do wypłaty odszkodowania.

Unijne mięso zostanie oznakowane. Polska przeciwna

Większość krajów Unii Europejskiej poparła w czwartek przepisy wprowadzające oznaczenie kraju pochodzenia wieprzowiny, baraniny, koziny i drobiu. Nowe zasady mają obowiązywać od kwietnia 2015 r. Polska głosowała przeciw w obawie przed zbytnim obciążeniem dla producentów.

Świąteczne paczki

Przed Świętami rośnie liczba wysyłanych paczek. W ostatnim tygodniu listopada liczba paczek rośnie o 30%. Przeciętnie od lutego do października Polacy wysyłają około 1 miliona paczek, na tydzień, mówi Paweł Majtkowski, główny analityk Poczty Polskiej. Jego zdaniem poprawa koniunktury da się przełożyć na wzrost liczby przesyłek.

BGŻ w ręce BNP Paribas

BGŻ w ręce francuskiego BNP Paribas. W ramach transakcji wyceniono Bank BGŻ na 4,2 mld zł. Wymagana jest jednak jeszcze zgoda nadzorów bankowych - polskiego i francuskiego. Rabobank jest właścicielem 98,5% akcji notowanego w Warszawie BGŻ i cały pakiet planuje sprzedać Francuzom. Giełdowa wycena BGŻ to obecnie 3,68 mld zł. O planowanej transakcji rozmawialiśmy z Jackiem Chwedorukiem, dyrektorek Rothschild Polska.

Ostrzeżenie z Chin

Ludowy Bank Chin ostrzega chińskie banki komercyjne przed zaangażowaniem w handel Bitcoinami. W oświadczeniu tlumaczy, że zmienność na tym rynku niesie za sobą duże ryzyko, a wirtualnej waluty używają organizacje przestępcze. Zdaniem Marka Wołosa, członka zarządu TMS Brokers, Bitcoin nie jest walutą, a inwestowanie w ten instrument finansowy jest bardzo ryzykowne.

Kredyty nie zdrożeją

Rada Polityki Pieniężnej nie podniosła stóp procentowych na ostatnim posiedzeniu. Taniejące i łatwe do uzyskania kredyty są szansą dla rozwoju małych przedsiębiorstw.

Bank BGŻ sprzedany za 4,2 mld złotych

4,2 mld złotych wydała Grupa BNP Paribas na kupno Banku Gospodarki Żywnościowej (Bank BGŻ). W czwartek ogłoszono, że Grupa Robobank, dotychczasowy właściciel banku sprzedała 98,5 proc. akcji Banku BGŻ.