Najnowsze

Najnowsze

"Gazowa gra" w Szanghaju. Umowa się oddala, chodzi o cenę

To miał być przysłowiowy "gwóźdź programu" wizyty Władimira Putina w Chinach. Podpisanie wielkiej umowy gazowej było już prawie dopięte, ale ostatnie informacje dochodzące z rosyjskiej delegacji mówią, że ten punkt wypadł z listy umów, które miano zawrzeć w obecności przywódców.

Gospodarcze mistrzostwa świata. Kolumbia vs. Grecja

Bezrobocie w Grecji sięga 26,5 proc., a w Kolumbii 9,7 proc. Jednak to w Grecji jest o wiele wyższe PKB na jednego mieszkańca, bo wynosi 22 346 dolarów. W Kolumbii to zaledwie 8 097 dolarów. Piłkarskie reprezentacje tych dwóch krajów zmierzą się na najbliższym mundialu w Brazylii.

Wirtualny hełm dla kur. "Żeby nie czuły się samotne"

Amerykańscy naukowcy stworzyli specjalny hełm dla kur żyjących w klatkach. Dzięki niemu zwierzęta, nie będą czuły się już samotne. Będą mogły widzieć kury z innych klatek, wybieg, i będą mogły komunikować się ze współtowarzyszkami. O szczegółach pomysłu naukowców - opowiada Karolina Hytrek-Prosiecka. Więcej ciekawostek ze mediów społecznościowych i świata nowych technologii codziennie w TVN24 Biznes i Świat od godz. 6.00 rano.

GoPro rusza na giełdę. Ile "wykręci"?

Producent popularnych przenośnych kamer wideo firma GoPro złożyła dokumenty potrzebne do rozpoczęcia publicznej sprzedaży akcji w Stanach Zjednoczonych. Pieniądze uzyskane z oferty publicznej (IPO) zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia i przyszłe inwestycje.

Turystyka wysokogórska - ile to kosztuje?

- Nie da się nikogo fizycznie wnieśc na plecach. Idzie się bez bagażu. Można mieć pomoc przy rozstawianiu namiotów, robieniu posiłków. Natomiast wejść trzeba samemu i należy pamiętać, że kilka, czy kilkanaście osób na Mount Evereście umiera, wiec nie jest to wbrew pozorom wycieczka dla wszystkich - mówi o turystyce wysokogórskiej, himalaistka Kinga Baranowska.

Tysiące altanek działkowych do rozbiórki? Niekorzystny wyrok NSA

Kilkaset tysięcy altan w ogrodach działkowych może być uznanych przez nadzór budowlany za samowolę - pisze "Gazeta Wyborcza". Wszystko przez niedawne orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego, do którego dotarła gazeta, a które stawia pod znakiem zapytania legalność wielu altan.

20.05 WIG20 w górę, Gazprom bez kontraktu w Chinach

Putin w Moskwie, a Gazprom nadal nie jest w stanie się dogadać z Chińczykami. Produkcja przemysłowa urosła bardziej niż oczekiwano. Giełda lekko urosła, choć na zachodzie dominowały spadki. Dzień na rynkach - relacjonowali Rafał Hirsch i Mateusz Walczak

Fabryka Autosan wystawiona na sprzedaż

Fabryka Autosan z Sanoka została wystawiona na sprzedaż. Firma jest w upadłości likwidacyjnej. Cena wywoławcza wynosi ponad 56 mln zł. Zainteresowane podmioty mogą składać oferty do 13 czerwca br.

"Świat", 19.05

Prezydent Rosji Władimir Putin nakazał wycofanie wojsk uczestniczących w manewrach przy granicy z Ukrainą - poinformowała w poniedziałek służba prasowa Kremla. Jednak NATO i Pentagon nie potwierdzają wycofania tych sił. W programie "Świat" m. in. o tym ze swoimi gośćmi rozmawiali Bartosz Węglarczyk i Magdalena Ogórek.

Fryzjer chce sprzedawać popcorn? Fiskus rzuca kłody pod nogi

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność usługową musi prowadzić ewidencję paragonów z kasy fiskalnej. Jeżeli osoba prowadząca firmę świadczącą usługi chce poszerzyć działalność np. o sprzedaż towaru, to musi mieć drugą kasę fiskalną i powinna odprowadzać podatek VAT.

"Biznes dla ludzi", 19.05

Jak nie odziedziczyć długów po dalekiej rodzinie? Czym charakteryzują się wspólnoty mieszkaniowe? Gdzie zapłacimy podatki, jeśli nasza firma wykonuje zlecenie za granicą? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer wraz z ekspertami w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Jak przyjąć spadek bez długów? Mówi Paweł Blajer

Jak nie odziedziczyć długów? Co to jest przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza i z czym wiąże się jego odrzucenie? Ile mamy czasu na podjęcie decyzji i od jakiego momentu trzeba go liczyć? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi".

Bielecki: Wolę unię energetyczną od strefy euro

- Gdybym miał wybrać, wybrałbym utworzenie unii energetycznej, a nie wejście Polski do strefy euro - mówił w TVN24 Jan Krzysztof Bielecki, były premier. Przewodniczący Rady Gospodarczej przy Premierze twierdzi, że to rozwiązanie może przynieść większe bezpieczeństwo i niższe ceny gazu.

AT&T kupuje DirecTV. Wyda blisko 50 mld dolarów

48,5 mld dolarów zapłaci AT&T, czyli jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na świecie za DirecTV, która działa w branży telewizji satelitarnej. Wraz z przejęciem AT&T zyska prawie 38 mln abonentów, w tym ponad 20 mln w Stanach Zjednoczonych.

Bilans: pensje w górę, emerytury szybciej i zamach na cynamon

W rozmowach o sporze gazowym Rosji z Ukrainą jest postęp, jednak nadal nie ma porozumienia. Przeciętne wynagrodzenie brutto w kwietniu wyniosło 3 976,8 zł. 101 tys. 707 osób zdecydowało się do 16 maja na pozostawienie części składki emerytalnej w OFE. Od drogich prezentów komunijnych fiskus może żądać podatku. Autorski przegląd najważniejszych informacji dnia przedstawia Robert Stanilewicz.

Cięcia w wydawnictwie. Przez darmowy podręcznik

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozpoczynają proces zwolnień grupowych - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy firmy Jarosław Matuszewski. Decyzja związana jest z pracami nad nowelizacją ustawy o systemie oświaty dotyczącym podręczników.

Wieczór w TVN24 Biznes i Świat: Putin w Chinach i schyłek Europy

Władimir Putin w poniedziałek udał się do Szanghaju, gdzie we wtorek przeprowadzi rozmowy z przywódcą Chin Xi Jinpingiem, a w środę weźmie udział w 4. Konferencji na temat Współdziałania i Budowy Środków Zaufania w Azji. Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się m.in. czy prezydentowi Rosji uda się zmniejszyć różnice dzielące Moskwę i Pekin.

Ceny mięsa spadają. Przez ograniczenie eksportu

Po wykryciu w połowie lutego br. w Polsce dwóch przypadków ASF u padłych dzików, sytuacja polskiego mięsa nie jest najlepsza. - Już dzisiaj mamy na rynku sytuację bardzo trudną, branża mięsna narzeka na spadek cen, bo jest go coraz więcej - powiedział Wiesław Różański, Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego (UPiPPM).