Nowy tydzień zapowiada się niezwykle ciekawie. Dowiemy się, czy Rada Polityki Pieniężnej podwyższy stopy procentowe i po raz pierwszy poznamy kondycję gospodarki po wprowadzeniu rosyjskiego embarga.
Poniedziałek
Tego dnia do urzędu skarbowego trzeba złożyć informację o wynagrodzeniach wypłacanych przez podmiot będący nierezydentem. Niemcy podadzą najnowsze dane o wzroście PKB. Z kolei HSBC ogłosi odczyt wskaźnika PMI dla przemysłu w Polsce. Poznamy też jego wysokość dla m.in.: Chin, Japonii, Rosji i UE.
Wtorek
Rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Eurostat poda wskaźnik cen produkcji. W Stanach poznamy PMI dla przemysłu.
Środa
Poznamy decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych. To także dzień wyników PMI w sektorze usług. Zobaczymy, jak radził on sobie w strefie euro oraz m.in. w: Niemczech, Francji, Rosji oraz Japonii czy w Chinach. Przekonamy się też, jak przedstawia się sprzedaż detaliczna w UE.
Czwartek
EBC podejmie decyzję ws. stóp procentowych w eurozonie. Indeks PMI dla sprzedaży detalicznej poznamy w Niemczech, Francji, Włoszech i USA, a także w strefie euro. Nasi zachodni sąsiedzi opublikują również dane o zamówieniach, a Francuzi o poziomie bezrobocia.
Piątek
Mija termin rozliczenia z ZUS dla jednostek budżetowych, zakładów budżetowych i gospodarstw pomocniczych. NBP poda wielkość rezerw walutowych w sierpniu, a GUS - fizyczne rozmiary produkcji zwierzęcej w 2013 r. Niemcy pokażą dane o produkcji przemysłowej,a Eurostat o wysokości PKB w UE. Dowiemy się także, o ile wzrosły ceny na Ukrainie. KPMG opublikuje raport o sytuacji na rynku pracy w Wielkiej Brytanii. W USA rynki poznają stopę bezrobocia.
Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat