Najnowsze

Najnowsze

Nieoczekiwana obniżka stóp procentowych w Turcji

Bank Centralny Turcji (TCMB) zaskoczył rynek w czwartek obniżając po raz pierwszy w tym roku roku stopy procentowe. Jak zaznaczył zrobił to w wyniku "malejącej niepewności" i "spadku premii za ryzyko".

W Poznaniu zbudują kolejne centrum handlowe. Za 290 mln euro

Spółka Apsys, zajmująca się budową obiektów handlowych i ich zarządzaniem, podpisała umowę kredytową na 187 mln euro z konsorcjum banków, w tym m.in. z BGK. Kredyt przeznaczy na finansowanie budowy Centrum Handlowego "Łacina" w Poznaniu. Obiekt ma być otwarty w 2016 r.

GUS: klimat koniunktury w handlu detalicznym w maju gorszy niż w kwietniu, za to w budownictwie się polepszył

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym oraz w przetwórstwie przemysłowym w maju oceniany jest korzystnie, ale gorzej niż w kwietniu - podał w czwartek GUS. Natomiast ogólny klimat koniunktury w handlu hurtowym w maju oceniany jest mniej optymistycznie niż w kwietniu. Jeśli chodzi o klimat koniunktury w budownictwie, to oceniany jest przez badanych mniej pesymistycznie niż miesiąc temu.

"Wybory Europy", 22.05

W programie, w którym przybliżamy działanie instytucji Parlamentu Europejskiego, gościem była prof. Joanna Trynowicz z Instytutu Ekonomicznego NBP, która mówiła między innymi o ograniczeniach w zakresie migracji między krajami UE.

Wicepremier Rosji: Gospodarka odczuwa skutki presji Zachodu

"Nieformalna presja" ze strony USA i krajów Unii Europejskiej ma "poważne skutki" dla gospodarki rosyjskiej - powiedział wicepremier Rosji Igor Szuwałow w kuluarach trwającego w czwartek 18. Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu.

Premier: Do przyszłego roku ruszy budowa odcinka S6 między Szczecinem a Koszalinem

Premier Donald Tusk zapowiedział powstanie nowoczesnej trasy S6 łączącej Szczecin z Trójmiastem. - Podjęliśmy decyzję, że droga, która ma połączyć w finale Szczecin z Trójmiastem, będzie budowana. Budowę odcinka podstawowego między Szczecinem a Koszalinem rozpoczniemy do roku 2015. To jest już ostateczna decyzja, którą przekazała mi pani wicepremier Bieńkowska - zapowiedział.

Wynajmij mieszkanie od rządu. Co należy spełnić, by skorzystać z programu?

BGK prowadzi negocjacje cenowe z deweloperami w sprawie zakupu 680 mieszkań w Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście. Bank podpisał pierwsze listy intencyjne w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem. Planuje, że najemcy będą mogli wprowadzić się do mieszkań jeszcze w tym roku. Co wejdzie w skład mieszkania i czy cena tych mieszkań będzie niższa od średniej ceny rynkowej?

"Milion w portfelu", 22.05

Tym razem przyglądaliśmy się zmianom w portfelu Jarosława Antonika, członka zarządu KBC TFI. Uczestnik "Miliona w portfelu" uzyskał minimalny wzrost w porównaniu do ostatniej odsłony.

Postaci z kreskówek i problemy dzisiejszego świata

Jeff Hong umieścił postaci z kreskówek Disneya w obecnych realiach. I tak Mała Syrenka u brzegu oceanu leży ubrudzona w oleistej substancji, Mulan nosi maskę mającą zapobiegać wdychanie smogu, Kubuś Puchatek zaś mieszka w miejscu, w którym wycięto Stumilowy Las. Zestawieniem takich obrazów artysta starał się opowiedzieć o problemach współczesnego świata. Więcej podobnych informacji na antenie TVN24 Biznes i Świat codziennie w poranku od 6.00 rano.

Grupa Azoty będzie zatrudniać. Pomimo trudności zakładu w Policach

- Chcemy dokonywać operacji, które pozwolą zwiększyć majątek grupy, które pozwolą tej grupie rosnąć - powiedział minister skarbu Włodzimierz Karpiński, podczas spotkania - wraz z premierem Donaldem Tuskiem - z pracownikami firmy. Jak zaznaczył, nie chodzi o inwestowanie dla samego inwestowania, a o tworzenie nowych miejsc pracy.

Ile Europa płaci za gaz? Zachód taniej, Wschód drożej

Cena gazu sprzedawanego przez Gazprom do Europy zależy głównie od politycznych sympatii i stopnia energetycznego uzależnienia od dostaw z Moskwy. Im dalej na Zachód, tym gaz jest tańszy. Nic więc dziwnego, że Polakom bardziej niż np. Brytyjczykom zależy na wspólnych negocjacjach z rosyjskim koncernem.

Ulgi dla Fiata? Tusk: Jeżeli powstaną nowe miejsca pracy

Objęcie tyskiej fabryki Fiata specjalną strefą ekonomiczną musi wiązać się z nowymi miejscami pracy; jeżeli nowe miejsca pracy tam nie powstaną, korzyści związane ze strefą zostaną odebrane - powiedział w czwartek premier Donald Tusk.

Kolejny SKOK dostał zarządcę komisarycznego

Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła zarządcę komisarycznego dla kolejnego SKOKu. - Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo - Kredytowej Wesoła w Mysłowicach - informuje KNF w oświadczeniu prasowym.

Im starsze, tym droższe. Co warto wiedzieć o inwestycji w wino?

W ciągu ostatnich stu lat, co roku na winie można było zarobić 4,1 proc. - Inwestycja w wino z założenia jest inwestycją o długich horyzontach czasowych. Wino potrzebuje czasu żeby dojrzeć, czasu żeby cena też się ukształtowała. Im wino starsze, tym nabiera wartosci smakowych i siłą rzeczy drożeje, bo jest go mniej na rynku - mówił Paweł Morozowicz z Wealth Solutions.

"Polityka Putina zagraża rosyjskiej gospodarce"

Konfrontacyjna polityka Władimira Putina zagraża rosyjskiej gospodarce, podczas gdy zacieśnianie gospodarczych relacji wszystkim przyniosłoby dobrobyt i bezpieczeństwo - pisze b. komisarz UE ds. handlu Peter Mandelson na łamach "Financial Times".

Gospodarcze mistrzostwa świata. Anglia vs. Włochy

Najbardziej wartościowym zawodnikiem reprezentacji Anglii jest Wayne Rooney, który wyceniany jest na 45 mln euro. Najdroższym zawodnikiem włoskiej reprezentacji, jest Daniele De Rossi, warty 32 mln euro. Jak prezentują się gospodarki wymienionych krajów?

Szef Rosnieftu: Sankcje to tylko teoria. Nie mają na mnie wpływu

Igor Sieczin, szef jednej z największych rosyjskich spółek naftowych Rosnieft stwierdził w czwartek, że sankcje, które nałożył na niego Waszyngton nie utrudniają mu pracy ani w Rosji, ani też współpracy z partnerami w Stanach Zjednoczonych. Sieczin twierdzi także, że sankcje w żaden sposób nie wpłynęły na jego życie osobiste.

A1 do Czech pojedziemy już jutro rano. Otwarcie bez polityków

Jutro w godzinach porannych otwarty zostanie most w Mszanie, na autostradzie A1 - dowiedział się portal tvn24bis.pl. Pierwsi kierowcy będą mogli przejechać trasą, do Czech, około godziny 6. GDDKiA z powodu otwarcia tego fragmentu trasy nie planuje żadnej uroczystości z udziałem polityków. Brak mostu w Mszanie opóźnił oddanie A1 o cztery lata. Od teraz w 3,5 godziny dostaniemy się z Katowic do Pragi.

"FT": umowa gazowa Rosja-Chiny to nie triumf Kremla

Zawarty przez Rosję kontrakt na dostawy gazu do Chin to nie triumf Kremla ani dowód na strategiczny zwrot w jego stosunkach z ważnym sąsiadem; dowodzi raczej słabości rosyjskiej gospodarki i jej zależności od Państwa Środka - pisze "Financial Times".